Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az miért van, hogy a mai...

Az miért van, hogy a mai feministákról nem az jut eszembe, hogy milyen bátor és tiszteletreméltó nők, hanem az, hogy mennyire nem tudnék egy ilyennel együtt élni?

Figyelt kérdés

Bezzegrégen ez sem így volt. A korábbi feministákat lehetett tisztelni, mert valóban egyenlő jogokat vívtak ki maguknak valóban hátrányos helyzetből - mármint jogi téren, mert szerintem a hétköznapokban ugyanúgy megbecsült, sőt sok esetben túlbecsült és kivételezett (add át neki a helyed, légy lovagias stb.) helyzetben voltak. Meg amúgy ma is.

Most viszont olyan érzésem van, mintha szólt volna valaki nekik, hogy hé, ti amúgy el vagytok nyomva, nem akartok lázulni kicsit? És ebből lett a mai feminizmus, ez a luxuslázadás a képernyők mögül, ahonnan szilárd meggyőződésem, hogy boldogtalan, lefrusztrált nők írogatnak meg teszik tönkre befolyásos férfiak életét a bíróság előtt be sem bizonyított zaklatási vádakkal.

Nem lehet, hogy ma azért nem lehet ezt tiszteletreméltó módon csinálni, mert mindenki érzi, hogy teljesen mondvacsinált alapokra épül az egész és csúsztatások sorára? Pl. a családon belüli erőszakot generalizálva ráhúzzák az összes férfira, így a zaklatást, nemi erőszakot is beállítva alapvető férfi hajlamnak, miközben a nők tisztalelkű ártatlan áldozatok. És erre hivatkozva 50% nőt akarnak hatalmi helykre zsíros fizetésért stb.

Kérdés lényegére vissza, ha ennyire amellett vannak, hogy minden férfi egy rohadák, miért másznak bele a párkapcsolatokba, amihez semmi közük, miért nem mondják egyszerűen azt, hogy a nők szimplján kerüljék el a férfiak minden közelségét és haljanak szüzen meg?



2021. máj. 26. 15:36
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
76%

#19

Barátném? Találkoztunk már? Kétlem. :)

Miért támasszam alá konkrétumokkal, ha te magad is soroltál konkrétumokat?

De akkor oké, tessék: egy feminista pl. szeretné hogy nőknek ne legyen nehezebb vezető pozíciót megkapni csak azért, mert nők. A femináci azt szeretné, hogy a nők kapjanak automatikusan vezető pozíciót, csak azért, mert nők. A feminista szerint az erőszakos férfiak rosszak, a femináci szerint minden férfi erőszakos és rossz.

Ez hogy volna már ugyanolyan?

2021. máj. 27. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:
100%

#30

Egy buta kisebbség kihasználja az okos többséget, hagyd rá, ez teljesen logikusnak és hihetőnek tűnik. :D

2021. máj. 27. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
100%

"A magas beosztáshoz viszont ész kell, abból meg nektek általában nem olyan sok jutott."


Erről van valahol hivatalos statisztika, vagy pusztán a környezetedben élő nők alapján vontad le azt a nagyon bölcs következtetést?

Mindazonáltal ezzel a kijelentéseddel kizárólag magadat minősítetted, nem a nők intellektuális képességeit.

2021. máj. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 A kérdező kommentje:
33: ezt a következtetést a kommenjeitek alapján vontam le, pl. a tiédből - amik viszont titeket minősítenek, nem engem.
2021. máj. 27. 15:44
 35/45 anonim ***** válasza:
81%

Hát, kedves 33-as, mindig is sejtettem, hogy a Mensa Hungariqában csúnyán elszámoltak valamit, amikor felvettek.

De holnap bemegyek, és szólok nekik, hogy vonják vissza a tagságom, mert a gyakorin valaki szerint ostobák a hozzászólásaim, ráadásul még nő is vagyok, így egész biztosan tévedtek velem kapcsolatban.

2021. máj. 27. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:
2%
Nő vagy? Te? Hát persze....egy mensás nő biztosan ekkora kretén...ja nem.
2021. máj. 27. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:
100%
36-os, mikor, melyik hozzászólásommal gyalogoltam annyira az egódba, hogy ismeretlenül, de le kell kreténezned ahhoz, hogy helyreálljon a lelki békéd?
2021. máj. 27. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 A kérdező kommentje:

35: Mensa :D

Na erre elég a Mensa, hogy egy állítás helyességét egy pecsétes papír meglétén mérjük. :D Ne aggódj, találkoztam már mensással, aki egy terméket akart nekem eladni, ami szerinte isteni szeretettel volt felruházva.

2021. máj. 28. 03:36
 39/45 anonim ***** válasza:
100%
38, sajnálom, de az nem azt jelenti hogy ő hülye, hanem hogy téged néz annak... Amúgy komolyan, mutass már egy darab kutatást, ami szerint a férfiak magasabb IQ-val rendelkeznek. És lehetőleg ne az ezer nyolcszázas évekből
2021. máj. 28. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 A kérdező kommentje:

Nem tudok ilyen kutatást, de hát nem is állítottam, hogy a férfiak okosabbak. Csak azt mondtam, hogy nálad egyértelműen okosabb az átlag függetlenül a nemtől.

Amúgy a mensára tipiksan a legdebilebb idióták hivatkoznak, előttem csak az a kérdés, tényleg megvan-e a papírjuk, mert ha igen, az a legnagyobb vicc.

2021. máj. 28. 14:57
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!