Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi játszódik le egy ember...

Mi játszódik le egy ember fejében ilyenkor?

Figyelt kérdés

Írsz valakinek egy üzenetet és ő nem válaszol rá:

-idegesítőnek tartja az üzenetet

-lusta rá válaszolni

-értelmetlen szerinte a kérdés?

Mikre gondol ilyenkor az ember? Ti mire gondoltok, amikor nem válaszoltok?



2021. máj. 27. 11:10
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
82%

Első kérdés: hol? Milyen platformon? Ismerős vagy ismeretlen?

Más okból szoktam nem válaszolni gyakoris idegeneknek, és messengeren a barátaimnak.

2021. máj. 27. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:

Gyakoris idegeneket hagyjuk most, de kifejtheted.

Ismerosok messengeren, oktatok az egyetemen vagy valami hivatalosabb szerv, pl. bank, szolgáltatók vagy barmilyen ugyfelszolgalat.

2021. máj. 27. 11:14
 3/29 anonim ***** válasza:
100%

Messengeren akkor nem válaszolok, ha:

- elfoglalt vagyok

- nincs internetem

- nem veszem észre hogy írtak (mostanában gyakran nem értesít a messenger, vagy csak órákkal később)

- nem vagyok számítógép/telefon közelében, pl. túrázok

- nem érdekel az illető

- nem érdekel a téma

- elfelejtek válaszolni

- tele a kezem, utazok, beszélnek hozzám, stb. elvonja a figyelmem

2021. máj. 27. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
68%
Nagyon egyszeru: nem erdekli.
2021. máj. 27. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:

En akkor nem valaszolok, ha

-Nem tudok mit válaszolni, csak valami klisét írni, de én is utálom a klisé szöveget, szóval inkább várok míg valami eszembe jut-ami akár fél óra is.


-nem érdekel az illető.


-ha a másik fél folyton magáról beszél, de nyomulósan.


-nem érek rá.

2021. máj. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
23%

4 es vagyok


Meg mindig az az egyetlen es abszolut valasz, hogy nem erdekli. Na lassuk csak miket irtak masok.


- elfoglalt vagyok -> tehat nem erdekli


- nincs internetem -> tehat nem erdekli (ha annyira fontos lenne akkor valamilyen uton-modon irna a masiknak valamit, tegyuk fel anyuka haldoklik es csak uzengetni tud es ezt tudja az illeto, akkor is jo indok az hogy nincs internetem?)


- nem veszem észre hogy írtak (mostanában gyakran nem értesít a messenger, vagy csak órákkal később)-> tehat nem erdekli, egyertelmu


- nem vagyok számítógép/telefon közelében, pl. túrázok -> tehat nem erdekli, egyertelmu, nem akar szanni ra idot


- nem érdekel az illető -> tehat nem erdekli


- nem érdekel a téma -> tehat nem erdekli


- elfelejtek válaszolni -> tehat nem erdekli, fontos dolgot nem felejtessz el


- tele a kezem, utazok, beszélnek hozzám, stb. elvonja a figyelmem -> tehat nem erdekli pl siman le lehet tenni a cigit a kezbol azert hogy irjunk valakinek aki fontos nekunk


-nem érdekel az illető -> tehat nem erdekli


-ha a másik fél folyton magáról beszél, de nyomulósan. -> tehat nem erdekli


-nem érek rá. -> tehat nem erdekli, ami fontos nekunk arra mindig szanunk valamennyi idot.


- Más okból szoktam nem válaszolni gyakoris idegeneknek, és messengeren a barátaimnak. -> tehat nem erdekli

2021. máj. 27. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%

#6

Ez mekkora marhaság már.... :D


"elfoglalt vagyok -> tehat nem erdekli"

Ha dolgozok, vagy főzök, akkor hiába érdekel a barátnőm tegnapi filmélménye, nem aktuális. Van amit muszáj megcsinálni. Tudom, ha igazán érdekelne akkor felmondanék és éheznék, hogy folyton olvasgathassam a face-t.


"nincs internetem -> tehat nem erdekli (ha annyira fontos lenne akkor valamilyen uton-modon irna a masiknak valamit"

Nem értem. Ha nincs internetem, és meg se kapom a bejövő üzenetet, akkor miért reagálnék rá? Ha elmegyek boltba, ott pl. semmiféle térerő nincs. Postafiók sincs a boltban, így onnan pl. tényleg semmi módon nem tudnék üzenni. Ettől miért ne érdekelne?


"nem vagyok számítógép/telefon közelében, pl. túrázok -> tehat nem erdekli, egyertelmu, nem akar szanni ra idot"

What? Tehát soha ne nyírjam le a füvet a ház előtt és ne menjek kirándulni, ne éljek szexuális életet a férjemmel, stb, mert akkor nem érdekelnek az ismerőseim? :D

Te mondjuk aludni se szoktál? Mi van ha addig ír valaki? Nem érdekel???


"elfelejtek válaszolni -> tehat nem erdekli, fontos dolgot nem felejtessz el"

Ezt nem vitatom, jellemzően tényleg az "unalmas" üzenetekről szoktam megfeledkezni, pl. ha haverom küld egy viccesnek tartott fotót, akkor arra nem ugrok mindig egyből. Itt igazad van, ezek az üzenetek nem annyira érdekelnek.


"tele a kezem, utazok, beszélnek hozzám, stb. elvonja a figyelmem -> tehat nem erdekli pl siman le lehet tenni a cigit a kezbol azert hogy irjunk valakinek aki fontos nekunk"

????????

Hol írtam cigiről? Idéznéd? Bevásárlás, bútor, kerti eszközök, akármi, ilyesmikre gondoltam inkább, hogy tele a kezem. Pl. jellemzően mikor nagybevásárlással a kezemben szállok át metróról vonatra, addig nem nagyon tudok chatelni, én erre gondoltam inkább.


"Más okból szoktam nem válaszolni gyakoris idegeneknek, és messengeren a barátaimnak. -> tehat nem erdekli"

Igen, a gyakoris idegenknek tényleg azért nem szoktam, mert nem érdekel. A következő kommentemben írtam le, hogy a messengerrel/ismerősökkel mi a helyzet.


Nem tudom eldönteni, hogy amiket írtál az trollkodás akar-e lenni, vagy komolyan azt hiszed hogy mindenkinek prioritás kell hogy legyen, hogy napi 24 órában online ügyeletet tartson mindenkinek. :D

2021. máj. 27. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim válasza:
100%

Én pl. nem értem azt, hogy egy távoli ismerős vagy haver, barát miért sértődik meg azon, hogy egyeltalán nincs abban a kategóriában, hogy napi szinten beszéljek vele.

Felszínes témák, napi szinten ezer embernek leírni szia mizu semmi veled melóztam pihiztem stb.,kurvára értelmetlen. Régen sem volt olyan, hogy mindenkivel beszéltél minden nap, kevesebb is volt a szarkeverés, veszekedés, válás, összeveszés, sorolhatnám, meg egy nap vagy egy hét leforgása alatt nem is biztos hogy akad olyan téma amit érdemes lenne kivesézni.

Meg ha valaki ismeretlen rád ír, azzal is mi a közös téma? Semmi.

Én inkább visszaírok pár baratnak hetente, kéthetente de akkor normális tartalommal teli üzenetet kapnak nem ilyen hangnemben, hogy na ennek is meg enneknis visszaírok pár betűt gyorsan, hanem tényleg akkor van miről beszélnie nekem is meg nekik is. Sokan meg is sértődnek rám amiért nem tartok napi beszámolót, de ilyen felfogású barátokra meg nincs is szükségem.

Édesanyámmal és a bátyámmal tartom a kapcsolatot csak napi szinten.

2021. máj. 27. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
0%

7-es


En az atlagos eseteket irtam le.


Te meg tulnyujtod.


Csak egy peldat hozok mar fel.


Nemtom no vagy e vagy ferfi mindegy, ha a parod aki a gyerekeid apja tegyuk fel, ferjed/feleseged, 10 eve egyutt vagytok, haldoklik es csak te veled tud kommunikalni uzneten keresztul, senki nem segit neki mondjuk es rakos.


Na most vetisd ki ezt a helyzetet azokra a helyzetekre amiket te hoztal fel.


Szerinted elfogadhato lenne az hogy "fozes kozben nem erek ra" vagy "turazni megyek nem foglalkozom vele", "nem veszem fel neki a telefont mert tele a kezem", "nincs internetem", "nem vagyok szamitogep/telefon kozeleben" (ezt amugy a mai vilagban eleg nehez elhinni), stb...


Ezt azert hoztam fel, mert ha nekunk fontos valami vagy valaki akkor kb. felreteszunk mindent es azzal foglalkozunk.


Szoval meg mindig -> tehat nem erdekli

2021. máj. 27. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
0%

Minden cselekedet egy dontes kerdese.


Minden dontes kovetkezmenye egy cselekedet.


Valamiert megis ugy dontesz, hogy nem foglalkozol az adott baratoddal, felesegeddel, ismerosoddel, ismeretlennel.


Mert abban a pillanatban (ami lehet egy hosszabb ido is) nem erdekel.


Az ember eleg sok mindenre kepes kakilni.

2021. máj. 27. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!