Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Érdemes magadat egy új közössé...

Érdemes magadat egy új közösségben sokkal magabiztosabbnak, kedvesebbnek, közvetlenebbnek mutatni mint amilyen valójában vagy?

Figyelt kérdés

Fél éven át leszek csak ezekkel az emberekkel egy héten 4x

Azért gondoltam, hogy megkéne próbálni mert alapból sajnos eléggé távolságtartó és zárkózott, mások véleményétől igen tartó ember vagyok, de amúgy is szeretnék ezen változtatni.. 23l



2021. máj. 30. 13:06
 1/9 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem igen. Biztos többen le fogják írni, hogy nem, csak add önmagad, legyel mindig őszinte. Ezek szép szavak, de a valóságban a zárkózott emberek megítélése nem túl pozitív. Emellett ha változtatni szeretnél, először egy kicsit olyannak kell lenned, amilyen nem vagy, hogy aztán az valhasson természetessé.
2021. máj. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szoval az a kerdes, hogy erdemes e olyannak lennek aki nem vagy valojaban.


Ez bizonyos teruleteken (pl politika) erdemes.


Alap helyzetekben nem hinnem.


Ha onmagadat adod, akkor olyan ismerettsegeid/barataid lesznek, olyan part fogsz talalni aki hozzad illik, stb...


Aki meg megjatssza magat azt amugy is konnyen kiszurik az emberek tobbsege.

2021. máj. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
73%

Ne mutasd magad másnak, mint amilyen valójában vagy. De legyél nyitott, még ha nehezedre is esik.


Legyél őszinte.


Legyél magabiztos, kedves, de ne vidd egyiket se túlzásba. Ne legyél nagyképű, beképzelt, nárcisztikus.


A testbeszéd is sokat elárul rólad. Ne görnyedj be, húzd ki magad, de ne hordd fenn az orrodat.


Ne úgy állj az emberekhez, ahogy ők állnak hozzád. Ha valaki bunkó veled, megjegyzéseket tesz rád, kérdezd meg, hogy mi váltja ki belőle ezt a viselkedést az irányodba, mi nem tetszik veled kapcsolatba. Beszéld meg vele a konfliktust, ne állj bele, mert azzal pont azt sugallod, hogy bizonytalan vagy, miközben a másik fél a bizonytalan, hisz ő maga se tudja igazán, hogy mi a baja veled, valójában csak a saját frusztráltságát próbálja rád kivetíteni és ugyanolyan bizonytalanná "tenni", mint amilyen ő valójában.


Próbálj meg közös témát találni. Ha nincs, ismerd meg jobban azt a témát, amiről a partner szívesen beszélgetne, de ne hagyd magad kiszolgáltatottá válni és mindig olyan témáról beszélni, amit csak ő ismer, mert így nem ismeritek meg egymást, vagy ő fog rólad többet tudni, vagy fordítva.


Ne beszélj ki másokat. Kerüld az olyan témákat, ami mások életének "szennyeséről" szól.

2021. máj. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem,észre vennék hogy csak álarc egy idő után,vagy azonnal rajtam.
2021. máj. 30. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Mar nem azert, de akik azt irjak valasznak egy onbizalomhianyos embertol hogy varjak el, hogy magabiztos, ismerkedos legyen?


Ez nem olyan hogy sokat mondogatod a fejedben aztan az leszel.

2021. máj. 30. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem érdemes. Tapasztalatból mondom, olyan fárasztó, hogy nap végén a zuhany alatt sírtam.
2021. máj. 30. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem: mindig az légy, aki vagy.
2021. máj. 30. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Marnak mutatni magad nem érdemes.

De te azt írtad, szeretnél változni, így nyugodtan megpróbálhatod

2021. máj. 30. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha valamit sokáig gyakorolsz, olyanná is válsz. Érdemes változtatni, ha jobb lesz az eredmény.
2021. jún. 4. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!