Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mitől lesz egy agyilag top...

Mitől lesz egy agyilag top ember mégis búra, lepkevadász vagy zombi?

Figyelt kérdés

A héten többször előjött ez a negatív tulajdonságom, ezért most kiírom a kérdésem.


Alapjában jó koncentrációs készséggel rendelkezem.

Ha van egy feladat, amit kapok, és leülök megcsinálni, akkor teljesen belemerülve, precízen és pontosan, 110%-kal végzem el. A visszajelzések is pozitívak ezen munkámmal kapcsolatban.


De ha olyan feladatot kapok, ahol fizikailag kell csinálnom valamit, akkor szó szerint belassulok, keringek össze-vissza, kívülről úgy tűnik, mintha bambulnék.


Példa:

1. Tegnap hárman gerendákat pakoltunk, de mikor a plató mögött vártam, hogy a fenti ember csúsztassa le nekem a gerenda elejét, hogy megfogva azt le tudjam húzni a kocsiról, a harmadik ember odajött hozzám, hogy "ne ácsorogj itt, mint a lakodalomban, kapd már le azt a fát, ne itt tátsd a szád!" - és a helyemre lépve az eközben már lecsúsztatott gerendát le tudta venni.


2. Szintén tegnap mikor álltam a kocsi mögött és a két ember dolgozott, megpróbáltam én is odamenni, hogy segítsek, erre csak leteremtettek, hogy "ne legyél már útban, menj innen és hozz egy seprűt!"

Elmentem seprűt keresni, és utánam kiabáltak, hogy "mi tart eddig?! Jaj, majd én megyek inkább!"

Nem érzékeltem úgy, hogy túl sokáig kerestem volna a kért tárgyat, de ezek szerint mégis sokáig tarthatott :(


3. Vagy ha van egy új munkaeszköz, aminek a használatát először mutatják meg nekünk, figyelek-figyelek, de tudom, hogy bénázni fogok; megértem, felfogom amit mondanak, mert nem vagyok hülye, de mikor fizikailag ott van előttem és a kezemben van, vagy kezelni kell, akkor csak állok és lesek, nem sikerül, bénázok, és tátom a szám. Rendesen érzem a testemen, hogy fele sebességemre belassulok és a reakcióidőm is jelentősen romlik.


Ülő munkánál nincs ilyen, hiába vagyok stresszben. Pörgök, gyorsan felfogom a dolgokat, minden szuper.

De ha valami "fizikai" tevékenységet kell végeznem (pl. helyszínen élőben irányítani egy 10 fős csapatot, vagy használni egy gépet), akkor több másodpercbe is telik, mire a gondolataim szavakká formálódnak és még több, akár 10 másodperc is eltelik, mire a gondolatok fizikai cselekvéssé változnak.


Ez valami betegség? Milyen szakember tud ezen segíteni?


2021. jún. 5. 08:14
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Amiket leírtál, azok szerint én semmi gondot nem látok. Inkább csak annyi, hogy te előbb gondolkodsz, aztán cselekszel, illetve hogy nem állsz ki magadért az agy nélküli droidokkal szemben.
2021. jún. 5. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!