Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy lehet túljutni nagyon...

Hogy lehet túljutni nagyon nehéz időszakokon az életben?

Figyelt kérdés

Nagyon depressziós lettem... A férjem elvonókúrán már 2 hónapja. Elment, mivel mondtam, ha nem teszi, elhagyom és soha nem fogja látni a babát. Reméltem, ettől már nem jöhet rosszabb, hogy egyedül fogok kijönni a babával a szülészetről, de jött. Meghalt apukám 3 hete váratlanul. Teljesen összetört a lelkem, annyira hiányzik nekem. Nem hiszem el, hogy nincs többé, nem tudom felfogni. Beképzelem, hogy ez egy rossz álom, hogy meghalt és nemsokára felébredek s itt lesz velem.

Jövő héten fognak császározni. Azt kértem az orvostól, legyen császármetszés altatásban, mivel nincs erőm megszülni a babát, olyan gyenge vagyok mint egy szardarab! pedig egyébként erős nő voltam mindig az élet során, de most úgy érzem kész... Tartom magam a baba miatt, vagyis próbálom, nem szedek semmi gyógyszert, viszont rettenetes halálfélelmem van. Köhögök 2 éve időnközönként, de mindig elmúlt, nem fordítottam rá nagyobb figyelmet. Voltam orvosnál, de a tüdőm tiszta, a torkommal minden rendben, azt mondták biztos allergia. Aztán átment. Most viszont már éjszaka is felkelek a köhögéstől, de annyira folyt megfelé valami, lehet a baba nyomja a tüdőm, vagy a stressztől rosszabbodott a köhögés. Én már a legrosszabbat beképzeltem, ha elaltatnak a császármetszésben, nem kelek fel. Csak erre tudok gondolni. Rettegek, hogy meg fogok halni. Ennyi rossz után nem tudok már jóra számítani, nemtudom, hogy másszak ki ebből a mély depresszióból. Szétszakad a szívem. Nem tudom elhinni, hogy egyszer jó is lesz az életemben ennyi rengeteg fájdalom után.



2021. jún. 6. 13:46
 1/5 anonim ***** válasza:

Reflux miatt köhögsz szerintem. Semmi halálos.

Remélem, sok örömed lesz a kisgyermekedben, de egy támogató tár nélkül nagyon nehéz lesz kijönni a depresszióból.

2021. jún. 6. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Érdemes lenne szakembert felkeresned, aki segít a gyászban és a babavárásban, nehogy szülés utáni depresszió is kialakuljon.

Ha jövő héten császároznak, akkor érthető testi tüneteid vannak. Gondolom már nem pici a baba. Az ember felvizesedik, alig férnek el a szervei, mindent nyom a baba. Nem alszik jól, nem esik jól mozogni, de feküdni sem, nagyjából semmi, sehogy nem jó... Ez is felerősítheti a depresszív gondolatokat. Úgy, hogy nincs támogatás és még a gyász is közrejátszik, nem egyszerű helyzet.

Kitarás és kívánom, hogy forduljon jobbra a helyzeted!

2021. jún. 6. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Stressz, allergia, és terhes vagy, lehet covid utótünetek is.


Szedj valamit az allergiádra amit szabad terhesen, beszélj az orvosoddal is. A családtagok elvesztése ilyenkor mégnagyobb stressz, szerintem próbálj másra gondolni. A dohányzás sem tesz jót.

2021. jún. 6. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát én szoktam ilyesmi periódusban lenni.


Amúgy Aspergeres vagyok, tehát előfordulhat, hogy ez a működésem (is :D) eltér a megszokottól. Olyan vagyok, aki a körülményekre reagál: ha örömre van okom, nagyon boldog vagyok, ha szomorúságra, nagyon szomorú vagyok, ha sok nehézség/félelmetes dolgok/komfortzónából kilépés áll előttem, nagyon stresszelek. Eléggé realistán látom a dolgokat, a történések azon részére reagál a lelkem, ami a legjobban érint és nem keresek görcsösen se jó, se rossz oldalakat.


Én úgy gondolom, teret kell engedni a dühnek, a gyászfolyamatnak, a szomorúságnak, a gyűlöletnek, a stressznek, ahogy az örömnek, nevetésnek, boldogságnak is. Ki kell élni, meg kell élni az érzelmeket.


Később viszont alkalmazkodni kell a helyzethez, B, C, D, Zs terveket kell készíteni, küzdeni kell tovább.


A köhögésed nem durva a leírásod alapján.

Én sokkal váladékosabb vagyok, garatcsorgás már legalább ovis korom óta van, krákogás és egyebek pubertáskorom óta, tehát 15-20 éve. Odaadták a protonpumpa-gátlót, szteroidos orrspray-t és elküldtek Isten hírével. Se egy alapos orrmelléküreg-vizsgálat (meggyőződésem, hogy valami nem úgy van, ahogy kellene és műtéttel megoldható lenne), se gyomortükrözés (van, amikor reflux során NEM túl sok a sav, hanem "csak" simán nem zár jól a gyomorszáj vagy mi, olvastam olyat, hogy ez műthető). Most én magam kuncsorogjak kellemetlen vizsgálatokért, műtétekért? Ráadásul államiban nem is fogják megcsinálni, bolondnak néznek.

Ja, olyan allergiavizsgálaton voltam, ahol tünetek alapján háziorvos (még a gyerekorvos) azonnal felírta az antihisztamint, majd közölte, hogy 1 nappal (!) az allergiavizsgálat előtt hagyjam abba. Ott persze leb...tak engem ősömmel együtt, az ellenpróbára se reagáltam, de azért végigcsinálták.


Na mindegy. Fentiek miatt nem folytattam a kezeléseket, viszont az életmód lassú, de biztos csiszolásával, picit kevesebb aggódással és egy-két recept nélküli gyógymóddal háromszor jobban vagyok, mint pl. 19 éves koromban.


Ha teheted, magánorvoshoz menj el! (Persze az se 100%-os garancia.)


A testi tüneteid és a lelkiállapotod egy része lehet a várandósság miatt.


Egyébként biztos nem jön szóba a természetes szülés? :(


Apukád miatt nem tudok okosat írni. :( Hagyj teret a gyásznak, sírásnak, dühnek, az tuti segít. Részvétem!


Ha megszületik a baba, próbálj sportot beiktatni (ahogy kell, tudom, ilyenkor a fokozatosság még fontosabb), egyél rengeteg zöldséget-gyümölcsöt (mondjuk azt most is).

2021. jún. 6. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Teljesen belebetegedtem édesapám halálába... hogy tudott most elmenni, itthagyni... s az Isten miért nem adta meg neki, hogy meglássa az unokáját, akit annyira várt :( nem tudom elfogadni, belehalok a fájdalomba...
2021. jún. 6. 18:50

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!