Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy ne legyek lusta?

Hogy ne legyek lusta?

Figyelt kérdés

Talán épphogy 2 éve van, hogy egész nap csak a szobámban vagyok.

Mostanra már egész nap szinte egy helyben ülök és gépezek csak.

Nagyon fáradtnak érzem magam sokszor, még egy szemét levitelétől is fulladok pedig csak 1 lépcső ami régen nem okozott gondot.

Nagyon befordultam magamba, szociális fóbiám rosszabb lett mint korábban.

Ahogy teltek a napok úgy romlott az állapotom és ezen akarok változtatni.

Van, hogy este vagyok fenn egészen hajnali 5ig majd alszok este 6ig és így váltogatva mert néha úgy gondolom minek fenn maradni ha nincs dolgom pedig mára ez szenvedés szinte.

2 napja már azért sikerült visszaállnom a nappali ébrenmaradásra és esti alvásra de nehéz. Tegnap 1ig aludtam és mégis sikerült este aludni ma meg fél9kor keltem és nem szeretnék egész nap itthon lenni.

Sajnos nem dolgozom így nehezen találok elfoglaltságot.

Ezért is volt, hogy néhány jó állásinterjúr elhalasztottam a lustaságom miatt, mert jobban húzott az ágy mint a pénz...

Nem akarok ilyen maradni és sokszor már depressziós hangulatom is van, sokat sírok, nincs életkedvem, nincsenek céljaim.

A jövőhéten szeretnék felülkerekedni magamon és ha lesz egy állás és felvesznek elindulni rá és újra normális életet élni.

De nagyon nehezen megy.

Nincs semmi motivációm.

SAjnos nem olyan vagyok aki iskola után egyből elment dolgozni és azóta dolgozik folyamatosan, munkakerülő vagyok és sokáig halasztottam a dolgot sulival pedig akkori önmagam teljesen más volt.

Így eléggé elcsesztem az életemet, főleg a semmirekellő szakmával, de mégse lehetetlen munkát találni csak megakarom változtani a személyiségemet munkával kapcsolatban.

Hogy változtassak magamon?

Étrendem is pocsék, sok pörkölt, zsíros és leves kajákat eszem meg sokszor veszek energiaitalt, csípős leveseket, csipszeket...

Semmit nem sportolok.

Hogy ne legyek lusta?

23l



2021. jún. 13. 10:42
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem te is tudod mi a valasz erre.


Csak csinalni kell, mast nem tudsz tenni, oszinten.


Tudom ez igy nagyon nyers meg nehez.


Azzal meg hogy munkakerulo voltal, nem vesztettel sokat. A maradek hatralevo 30 - 40 evben vegig dolgozni fogsz, hetfotol pentekig.


Szerintem a taplalkozast is jol tudod hogyan kene, nem tunsz buta lanynak egyaltalan. Rendesen van problema-tudatod ahogy latom, tehat javulni akarsz.


Esetleg egy pszichologussal at lehetne beszelni ezt az egeszet amit ide leirtal, ha nagyon nem megy.

2021. jún. 13. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Elárulom neked, hogy én se szeretek dolgozni, de nekem terveim vannak, amihez pénz kell. Ha neked is lenne valamilyen terved vagy célod, akkor csinálnád te is, mert muszáj lenne. Ez még nem akkora probléma, mert eléggé fiatal vagy, de előbb-utóbb találnod kell majd valamit, ami érdekel. Mindenki megtalálja egyszer.
2021. jún. 13. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Írj egy heti tervet magadnak, amit teljesítened kell mindig. pl. Reggel 7.30kor kelés, 1,5h. álláskeresés, utana képzéskeresés, otthon takarítás-rendrakás, stb.

Olvasd el a "Vége a halogatásnak" c. könyvet.

2021. jún. 13. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Árvácska :) válasza:

Szia! :)


16 éves lány vagyok és megpróbálok néhány érdekes dolgot leírni, azokból amiket eddig megtanultam. Nos, a rossz szokásaid alakították a jelenlegi életed.A jövődön úgy tudsz változtatni, ha átformálod a jelenlegi szokásaid. Ha szokásaidon nem változtatatsz tehát, a jövőd is ilyen marad.


Az új szokások kialakulásának az első fázisában vagy, amikor is felismerted a problémát. A következő szint az ,,akarás"...azaz, hogy változtatni szeretnél, mert más ember szeretnél lenni.


Hajlamosak vagyunk azt hinni, hogy a célt kell megváltoztassuk...viszont, igazából a folyamatot kell megváltoztatnunk amivel eléjük a célunkat. Pl.: Rendetlenség van a szobádban és a célod az, hogy rend legyen. Tehát, rendet raksz. A rossz szokásaid miatt viszont, a szoba 1 hét múlva újra egy nagy rumli lesz. A megoldás, hogy jobb szokásokat építész fel->mindig mindent a helyére teszel, így elérve a célod. A szobádban mindig rend lesz.


Új szokásokat nehéz kiépíteni mindenki számára. Erre lenne egy tippem. Tegyük fel, hogy elkezdesz jobban odafigyelni az étkezésedre és pár napig tudod tartani a diétádat, de aztán elfogy a motivációd. Aznap amikor elkezded, felírod egy lapra, hogy...,,A célom az, hogy jobb étkezési szokásaim legyenek". Az első naphoz amikor sikeres voltál teszel egy piát. Szintén a következő napokon, addig ameddig el nem érsz ahhoz a ponthoz, hogy feladod. Aztán rátekintesz a pipákra és az jut eszedbe, hogy nem szeretnéd megtört a sort ma sem. Nem szeretnéd elrontani az eddig történt fejlődést...így, az új célod az lesz, hogy ne törd meg a láncot.


Nagyon sokat lehetne a motivációról beszélgetni...remélem, azért tudtam segíteni ezzel a kevéskével is.


Sok sikert! :)

2021. jún. 14. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!

A sosem sportolok mondantról annyit hogy én azt ajánlom hogy youtubeon nézz egy kis workout videót akár 10-20 perceset is. És ha ezt napi rendszereséggel csinálod talán nagyobb életkedved lesz, csak meg kell erőltetned magad egy kicsit hogy hozzá szokj ahozz hogy mozogsz.

2021. jún. 15. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!