Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért hiszem a visszahuzodobb...

Miért hiszem a visszahuzodobb emberekről automatikus, hogy utalnak?

Figyelt kérdés
En egy nagyon barátságos, közvetlen, mosolygós hangosabb személy vagyok, mindenkivel nagyon kedves vagyok. Valamiért ha valaki picit nyugodtabb és visszahuzodobb állandóan az jár a fejemben h huu ez tuti utal,ezt tuti idegesítem, miközben látom hogy valószínűleg ilyen a személyisege... Ezt hogyan tudnám lekuzdeni? 22L

2021. jún. 16. 22:16
 1/6 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
100%

Mert mindenki magából indul ki. Ergo, ha te mint nagyon extrovertált lány, akkor nem vagy túl beszédes, közvetlen valakivel, ha nem a legszimpibb, ezt kivetíted kb mindenkire.

Kicsit én is ilyen vagyok.

2021. jún. 16. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A szótlan, visszahúzódó viselkedést sokan tulajdonítják unszimpátiának és beképzelt, fennhéjazó viselkedésnek, mert aki nem élvezi a másik társaságát, az valóban viselkedhet így. De lehet, hogy tényleg csak simán félénk az illető.

Nekem volt egy munkahelyem, ahol bekerültem egy már régóta összeszokott, nagy társaságba, és ott az elején én is igyekeztem csöndben meglapulni a háttérben, és sokszor inkább olvastam a szünetekben, nem erőltettem rá magam senkire.

Mint kiderült, hiba volt, mert hamar elterjedt rólam, hogy milyen beképzelt vagyok, amiért nem állok szóba senkivel, meg, hogy biztos azt hiszem, hog itt mindenkinél okosabb vagyok, csak mert én olvasok és van érettségim, stb...

Közben meg az igazság az volt, hogy egyszerűen csak be voltam tojva, mert nem mindig vagyok az a könnyen feloldódó típus.

2021. jún. 16. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
54%
Mert nem nyíltak, így nem lehet rájönni, hogy mit is gondolnak, akarnak.
2021. jún. 16. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Valamilyen szinten mindenkiben van egy kis előítélet, még ha sokan tagadják is. Benne van a génünkben.


Én mondjuk pont az ellentéted vagyok, csöndes, nagyon visszahúzódó, nehezen megnyíló, feloldódó alak, és sokan tulajdonítanak ennek más, rossz tulajdonságokat sajnos. Én meg próbálom azt gondolni, hogy az adott személy semlegesnek tekint, de azt érzem, hogy biztos nem kedvel.

2021. jún. 21. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mert amikor te nem beszelsz masokkal ( nem nyitsz felejuk mert latsz bennuk valami visszataszitot ) , akkor te is visszahuzodo vagy veluk szemben szerintem, ergo magadbol indulsz ki


Ami belul az van kivul is

2021. jún. 21. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Azt javaslom, hogy ellenőrizd a feltételezéseid és tulajdonításaid - szóval elegyedj szóba az olyan személlyel, akiről azt gondolod, hogy "biztos nem kedvel engem, azért hallgat". :) Ha extravertált vagy, és szívesen beszélgetsz, akkor ez a szóba elegyedés nem fog gondot okozni valószínűleg. :) Egyébként pedig a tekintetből és az arcról sok minden leolvasható, szóval ha valaki nem ferde szemmel, sandán néz rád, illetve ha nyugodt a tekintete, amikor rádnéz, akkor nem érdemes negatív viszonyulást feltételezni az irányából.. :)


Egyébként én is introvertált típus vagyok, ami azzal jár, hogy szóban nem vagyok egy kezdeményező, illetve csevegő típus. Szerintem rólam is könnyen gondolhatják azt ismeretlenek, hogy "magamnak való" vagyok, pedig egyébként szeretnék ismerkedni, barátságos és kommunikatív vagyok, szóval nem jellemző rám az elzárkózás, távolságtartás, fölényeskedés.. :)

2021. jún. 22. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!