Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nyár útálók, hogyan bírjátok...

Nyár útálók, hogyan bírjátok ki a nyarat ?

Figyelt kérdés
Én csak annak örülök, hogy holnaptól rövidülnek a nappalok. Lassan, de biztosan haladunk az ősz felé. Alig várom a borús, esős napokat, a szép sárga faleveleket, töklámpákat.

#meleg #hőség #nyár #Ősztakarok
2021. jún. 21. 19:08
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Úgy bírjuk ki a párommal,hogy napi szinten elmondjuk egymásnak " Bárcsak ősz lenne már.Mikor lesz már ősz?

Őszt akarok!Hideget akarok!Stb.."

Sosem szerettem a meleget.

Úszni szeretek de nem szeretek egy teli strandon aszalódni.

Légkondi van és be is kapcsolom,lehűlök majd kilapcsolom.Dolgozni járok,othon vagyok,ritkán ki megyek ha kell de inkább este mikor már elviselhetőbb a hőmérséklet.Autóban is az az első,hogy bekapcsolom a légkondit.Idén nyaralni is a hidegbe megyek,vagy ha nem is hideg legalabb nem lesz 30+ fok max 20-25.

Mellesleg nem mindenkinek jó a légkondi én is óvatosan bánok vele.

Mikor még ablérletben éltem vagy előtte gyereként a szüleimnél és nem volt légkndi úgy aludtam el,hogy nedves törölközőt tettem a nyakamba vagy valahová épp ahogy feküdtem,úgy aludtam el.

Most kicsit lehűtöm a szobát és úgy,vahy csak simán ablakot nyitok.

Márcsak kb 9-10 hét és jönnek a " jobbidők" 😁

2021. jún. 21. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
94%

Nehezen, nyáriasan öltözöm, hogy minél kevésbé legyen melegem, árnyékot keresek,ha kinn vagyok, de ha lehet ki sem teszem a lábam.

Soha nem húzom el a sötétítőt.

Ventilátor és zuhany ami segít, illetve a hideg víz és üdítők.

Már nagyon várom a hűvöset.

2021. jún. 21. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
91%
Hát igazából csak valahogyan végigszenvedem mindig. Legszívesebben ki sem lépek a házból, bár ott is folyamatosan megy a ventilátor, behúzom a függönyöket, csak éjszaka nyitok ablakot stb., mert a tetőtérben borzasztó meleg van. Én csak betakarózva tudok aludni, úgyhogy ez is mindig egy külön probléma, hogy most akkor ezzel mi legyen. Ha elmegyek otthonról, akkor próbálok picit szellősebben felöltözni, de a tipikus nyári öltözék nem az én stílusom és ezzel is mindig meggyűlik a bajom, hogy hogyan öltözzek fel. Próbálok árnyékban lenni, klímát kapcsolni a kocsiban, klímás vonattal menni, klímás helyekre menni stb., de nem olyan egyszerű. Iszonyat izzadós is vagyok, ami kényelmetlen minden szempontból. Hosszú hajam van, amit mindig kiengedve hordok, úgy áll jól, de ilyenkor azt is kénytelen vagyok felkötni. Sminkelni is szeretek, de melegben ezt is muszáj minimalizálnom, különben egy nagy paca lenne a fejem. Szóval tulajdonképpen szenvedek és várom az őszt.
2021. jún. 21. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Angliaban 13 fokban jol, de az a vicc, hogy sehol nincs 25 fok, csak a vegletek.
2021. jún. 22. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Próbálom a szépet is meglátni a nyárban, még ha nincs is sok. Mivel természetközeli családi házban lakom, hajnaltól hallgatom a hangos madárcsicsergést, ha már úgysem tudok aludni. Nappal, ha van időm, gyönyörködöm a kertemben. Örülök, hogy a gyerekeimnek nem kell suliba menni. Ennyi a pozitívum.

Kialvatlan, nyűgös, csapzott, izzadt vagyok. A nyári ruhák sajnos nem állnak jól, munkába tavasziasan megyek, itthon azért felveszek egy-egy szellősebb ruhát. Túlsúlyosoknak szenvedés a nyár, öltözködés miatt is. Balatonban szoktam fürdeni, de csak azt élvezem, ha nyakig benne vagyok a vízben. Sapka is kell, mert 10 perc alatt hőgutát kapok vagy leég a fejbőröm.

Én is várom az őszt, de ha pár fokkal hűvösebbek lesznek a nyári napk, éjszakák, már annak is örülök.

Klímánk nincs, sajnos.

A tavasz a legjobb.

2021. jún. 22. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Nehezen. Az egyetlen dolog, amit szeretek a nyárban, az az, hogy sokáig világos van, ugyanis a télben a korai sötétedés már délután 5-kor kikészít, iszonyú lehangoló, legalábbis számomra. Egyébként meg nem értem, miért hallom csomó embertől azt, hogy a kedvenc évszaka a nyár.

Nekem a meleg már 25 foktól kezdődik, nekem ott van a tűréshatárom, ha már 30 fok van, akkor én már nem bírom, az ilyen 35 fokos melegekről nem is beszélve, amik most vannak. Folyamatosan izzadok, ragadok, koszosnak érzem magam, nem lehet friss levegőt szívni.

Szerencsére van légkondi a lakásban, így itt ki lehet bírni, de ha leállítom, 5 perc után már megint meleg lesz, úgyhogy egész nap megy. A korábbi lakásunkban még nem volt eleinte légkondi, ma már ki sem bírnám, de emlékszem, akkor is erősen szenvedtem. Ma már ha új lakásba költöznék, kikötés lenne, hogy legyen légkondi vagy meg lehessen oldani, hogy beszereljenek egyet, mert nyáron nélkülözhetetlen.

Nem tudom mit lehet ebben élvezni. Az oké, hogy mindenkinek más a szervezete, van, aki jobban bírja a meleget, van, aki kevésbé, de azért a 33-36 fokos meleg már szerintem mindenkinek megterhelő. Nem is értem, ilyen melegben hogy lehet sétálgatni a városban meg a turisták hogy bírnak várost nézni, az ilyen utazásokat ősszel vagy tavasszal kell megejteni. Ilyenkor csak strandra lehet menni, fagyizni, vásárolni a légkondis plázában vagy otthon ülni a légkondis lakásban, esetleg moziba menni. Azokat sem értem, akik kint futnak/edzenek ilyen rohadt melegben, hogy nem ájulnak el...

Meg próbálok sok hideg vizet magamba önteni.

2021. jún. 22. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
94%
Nehezen és zokogva. A lehető legrosszabb tájolású a lakás, meg lehet dögleni a déli fal mentén; árnyékolás, klíma és tisztességes szellőzés nincs, éjjel sem hűl le a fal. A tenyérnyi ablakom kátrányos lapostetőre néz, ami egyrészt tűzforró, másrészt még büdös is. Csak a ventilátor előtt bírok megmaradni, mert úgy legalább nem patakzik rajtam az izzadtság; aludni nem tudok, a kialvatlanság miatt a szokásosnál is nyűgösebb vagyok, az izzadás és a sok sírás miatt többet kell innom, mint amennyit rosszullét nélkül el tud viselni a gyomrom. Hozzám sem lehet szólni egész nyáron, leszámítva a zuhanyzás utáni egy órát, amíg még kitart a hideg víz áldásos hatása. Már a szezonális gyümölcsökről is hajlandó lennék végérvényesen lemondani, ha az kell ahhoz, hogy ne legyen ilyen b'szott meleg.
2021. jún. 22. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Szoktam jeget készíteni a mélyhűtőben 1,5 literes üvegekben, és nyilván vékony ruhákat viselek, és akkor végig mozgatom az üveget a testemen (karon, hason, lábon, nyakon csak óvatosan) és az lehűt.


Illetve még azt szoktam, hogy tudjátok amikor sokáig fekszünk 1 ponton az ágyon, átmelegszik az ágy. Szóval magam mellé is jeget rakok meg 1 szomszédos párnára, és amikor már átmelegedett ahol vagyok, átmozdulok kicsit arrébb ahol a jég volt és akkor nagyon kellemesen (de nem bántó mértékben) hűt az egész. Aztán rakom át a jeget oda ahol előzőleg feküdtem, és mire átmelegedett az ahol jelenleg fekszek, kész az újabb hűsítés.


Mosás után van hogy fogdosom a kellemesen hűvös, vizes ruhát mert azis jó érzés ilyenkor.


Ha kint vagyok akkor keresem az árnyékot, azon kívül mást nem lehet sajnos.

2021. jún. 22. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

7 A válaszodat elnézve azon gondolkodom, hogy ebben az országban élsz-e, mert láthatóan fingod sincs az emberek anyagi lehetőségeiről. A többség nem engedheti meg magának azt a luxust, hogy légkondival szerelje fel a házát. Legalábbis úgy nem, hogy gondol egyet, és megveszi, beszerelteti. 1-2 év gyűjtögetés, aztán talán futja rá.


Addig meg marad a pusztulkodás a sötétített házban, a ventilátor előtt, vizes törölközővel a nyakban. Az utóbbi 6 évben teljesen meggyűlöltem a nyarat, de idén érzem azt először, hogy nem fogjuk klíma nélkül bírni, muszáj lesz a ház legalább két pontjára. Eddig ha felmelegedett a ház a nyár legforróbb napjain, az 25 fokot jelentett a hálókban, a ház többi része, amit sajnos egész nap ér a nap 28 fokos volt. Most ez a 28 lett 30, és a háló pedig 27 fokos. Nekünk ez már elviselhetetlen.

2021. jún. 23. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos, egy klíma nem is elég. Pl. kétszobás panel egyik szobájában van, de a másik szobában ugyanúgy meg lehet pusztulni. Nem olcsó beruházás.
2021. jún. 23. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!