Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Aki rendes és becsületes, az...

Aki rendes és becsületes, az mitől az?

Figyelt kérdés

Kezdetben én is az voltam és viszonylag normális neveltetést is kaptam, de minél inkább halad felettem a kor, annál inkább azt látom, hogy kizárólag a látszat az, ami számít. Amilyennek mutatod magad a társadalom felé. Ahogyan marketingeled magad. Mindenhol ez számít az életben való érvényesülésben, legyen az karrier, párkapcsolat vagy bármi egyéb.


Ott van még az Isten kérdés. Én arra nem lennék büszke, hogy csak azért vagyok valamilyen, mert hiszek abban, hogy az felsőbbrendű lény majd halálom után (vagy még az életben) megbüntet érte.


Úgyhogy végignézve az egész emberi társadalmon a jelen tudásunkkal, amit tudunk a világról, akkor mi értelme van bárminek is?


Ennek tükrében nyilván annak sincs semmi, hogy becstelen, gerinctelen emberek vagyunk, de minden teljesen értelmetlenné és céltalanná válik.



2021. jún. 25. 00:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem, a legtöbb ember azért lesz ilyen, mert elfelejt szórakozni. Elvesziti a gyerek énét. Vagy azért mert azt hiszi ezt kell tennie hogy elfogadják vagy azért mert ő ezt érzi jónak. Ez nagyon sokszor függ a környezettől, milyen élete volt gyerekként, mennyire voltak előítéletek vele a múltban.
2021. jún. 25. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az embernek két iránya van legalább, de alapvetően. Van egy befelé és egy kifelé. A rendes és becsületes irány mindig kifelé irányul. Azaz az a rendes és a becsületes, akire azt mondják. Lehet így viselkedni, lehetsz tényleg segítőkész, igazmondó stb, de ha befelé nem vagy rendben, akkor ettől szenvedni fogsz, mint a frász. Keresned kell magadban a valós éned, az ösztönös embert, aki nem rendes és becsületes, hanem olyan amilyen és ezt a két irányt kell összehoznod valahogy. Én azt szoktam mondani, hogy nem akarok sem rendes sem becsületes lenni, hanem jól akarom magam érezni a bőrömben, bármit is jelentsen ez. Néha rám mondják hogy jó ember vagyok, amire csak annyit mondok, hogy dehogy vagyok jó és ne vádoljanak ilyesmivel. Egyszerüen nem akarom, hogy azt gondolja rólam valaki, hogy jó vagyok, mert ez sosem motiváció számomra. Az én motivációm az, hogy szeretem ha a környezetemben jól érzik magukat az emberek. Ezért hajlandó vagyok tenni, de jó ember sose akartam lenni és nem is akarok. Valahogy így kell magaddal egyezkedni. Ha aztán ennek az les a vége, hogy becsületes vagy, akkor annyi. A vallásosság is pont erről szól: a külvilágnak szóló szerep, holott az isten kérdésének szigorú magánügynek kéne lennie.
2021. jún. 25. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A, eset: vallásos;

B eset: úgy nevelkedett, hogy nem nagyon nevelték cselezésekre.

2021. jún. 25. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem vallással nem kellene megosztani vagy kétfelé osztani az embereket. Vallásos? Jó, ha jó fej lehetünk barátok. Nem? Szintúgy!


A "Becsületesség" meg... Beszélj saját magad körében. Én is ismerek gané embereket, de vannak azok akik normálisak és segitőkészek, kortól függetlenül. Még ha sokat is voltam/vagyok balfasz..xd

Szóval nem mondanám hogy csak rossz emberek élnem a világban.

2021. jún. 25. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom, nekem van egy belső értékrendem, amihez próbálok ragaszkodni. Nem vagyok vallásos, bár hiszek istenben, viszont nem mint univerzális rendőrt, büntetésvégrehajtót képzelem el, hanem mint a felettes én-t.

Én fordítva működöm kicsit, engem nem érdekel, mit gondolnak rólam az emberek, de belülről mindig arra vágytam, hogy a belső istenhez közelebb kerüljek. Voltak rossz időszakaim, de akkor sem érdekelt egyetlen percig sem,mit gondolnak az emberek, engem magam evett a lelkiismeretem, hogy nem úgy cselekedtem, ahogy belülről elvártam. Most már kedvesebb vagyok magamhoz ezen a területen. De ehhez sok évnek kellett eltelnie. Azt hiszem, az ember azért van itt, hogy felemelje a lelkét Istenhez és ezáltal egy kicsit a környezetét is.

Aki megtanulja jól szeretni magát (nem egoista módon, mert az nem szeretet), az másokat is tud szeretni és ezért sosem ártana nekik direkt. Ilyen esetben a jóság az alapállapot. Viszont ez a jóság nem feltétlenül egyezik az aktuális társadalmi értékrenddel.

2021. jún. 25. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!