Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Sportolóknak miért van ekkora...

Sportolóknak miért van ekkora tisztelete? Nem csak Magyarországon, de nálunk aztán főleg.

Figyelt kérdés

Persze én is örülök egy-egy magyar sikernek, de hogy egy tized másodperccel hamarabb ér célba az úszó, az valljuk be, azért nem annyira fontos esemény. Vagy felhozhatnám a felháborítóan túlfizetett focistákat is, de az már talán lerágott csont.


Azt a tiszteletet és azt a fizetést sokkal jobban megérdemelnék a művészek, a kutatók, a tűzoltók, az egészségügyi dolgozók, pedagógusok stb.


2021. jún. 28. 09:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én sem értek egyet pl a foci ilyen szintű pénzeléséhez.

Semmi haszna nincs annak amit csinálnak, és mégis milliókat keresnek..

Egy orvos aki életeket ment, az meg max csak pár százezret

2021. jún. 28. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A focit én sem értem, de például Monspart Sarolta rengeteget tett a tömegsportért, hogy olyanok is részesei lehessenek, akik korábban a pálya széléről nézték csak a sportot, amikor már az egészsége miatt nem tudott aktívan sportolni, akkor is ott szurkolt több futóversenyen mindenkinek, vannak ilyen sportolók is.
2021. jún. 28. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően egyetértek veletek. De vizsgáljátok meg ezt más nézőpontból. Az élsportnak szórakoztatás funkciója van csak a nézők felé. Ha úgy tetszik, hasonlíthatjuk őket a színészekhez, énekesekhez. Ők is rengeteg pénzt, szponzorálást kapnak, pedig ők is szórakoztatnak. Tehát nem abból kell kiindulni, hogy egy pl egy focista túl sokat keres a semmire (szerintem is, utálom a focit, egyáltalán nem értékelem), hanem azt kell nézni, hogy ő ezzel sok embert szórakoztat. Ugye azon sem polemizál senki, hogy mondjuk Cameron Diaz miért kap annyi pénzt egy filmje után. Ez is ugyanaz, az élsportolók fizetését emiatt nem az állami szférában dolgozók, meg a kőművesek fizetéséhez kell hasonlítani, vagy hogy mennyire hasznos a munkásságuk.
2021. jún. 28. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom.. Én olyan kisvárosban lakok ahol van stadion, focicsapatunk, és mindenki focibuz1. A csapatunk fele spanyol, fekete külföldi..de még ők se tudnak csodát tenni, a tehetségtelen helyiek helyett csinálni mindent. Szinte soha nem rugnak gólt.

A kis fiatal, pipaszár lábú buz1gyerekek jobb autókkal járnak mint pl a cégem vezetője aki egész életében dolgozott. A semmire kapják a magy fizut. Nevetséges, hogy egy orvos, aki éveket tanul, küzd az egyetemen, az nem kap fele ennyit se...

2021. jún. 28. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
67%
Ez is ilyen konvencionális majomság. Ugyanez van a dokikkal, a miniszterekkel, és a többi "nagy" emberrel kapcsolatban.
2021. jún. 28. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
"A tömegnek kenyér és cirkusz kell"
2021. jún. 28. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!