Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Akik ellenzik az oltást,...

Akik ellenzik az oltást, azokat miért bántja, ha "oltásellenesnek" hívják őket?

Figyelt kérdés

(Nem szeretnék magáról a konkrét oltásról vitázni itt, arra sok másik kérdés van már.)


Engem az érdekel, hogy miért bántó oltásellenesnek nevezni azokat, akik ellenzik az oltást? Nem ezt jelenti maga a szó?

Mármint teljesen oké, joguk van elutasítani, mindenkinek a maga döntése. Félreértés ne essék, elfogadom. Ők úgy döntöttek, hogy ellenzik. De akkor mi a gond?

Én pl. elutasítom a dohányzást mert jogom van hozzá, semmi sértőt nem találnék benne, ha "dohányzásellenesnek" neveznének. Vagy én pl. elutasítom a személyautózást, itt is, felőlem hívhat "autóellenesnek" akinek az a kifejezés tetszik. Nem találnám bántónak, hiszen ezeket a dolgokat a saját értékrendem alapján, szabad akaratomból ellenzem.


Miért ne lehetne akkor az oltást elutasítókat oltásellenesnek hívni? Miért sértő?


2021. júl. 2. 12:52
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
70%

Ez az oltás NEM KÖTELEZŐ! Az összes kötelező oltással be vagyok oltva. Tehát, azért mert ellenzek egy spetiben összekutyvasztott valamit, amit nem akarok beadatni, attól miért lennék oltásellenes?

Az az oltásellenes, aki a kötelező oltásokat nem adatja be.

2021. júl. 2. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
76%
Azért mert attól még, hogy nem kérem az oltást, nem vagyok ellene. Tehát nem leszek oltásellenes automatikusan, csak mert nem kérem.
2021. júl. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 A kérdező kommentje:

#1

Direkt kértem, hogy ne magáról az oltásról vitázzunk és ne arra tegyünk megjegyzéseket, millió+1 kérdés van már arról hogy kutyvasztott-e vagy sem, lehet vitázni napestig, kérlek itt ne a minősítgetés irányába menjünk.


Azt is írtam, hogy tudom hogy nem kötelező, és joga van bárkinek elutasítani. Épp mint nekem a saját példáimat. Pont ezért nem értem, miért sértő.

2021. júl. 2. 12:59
 4/42 anonim ***** válasza:
77%
Nekem nem sértő. Nem propagalom sehol, hogy nem fogom beoltatni magam, igy belem sem tudnak allni. Ha valakivel szoba kerul, csak megmondom hogy nincs ra szuksegem, jo immunrendszerem van, alapbetegseg nelkul, aki ugy erzi oltat, oltasson, nem erdekel. Mindenkinek maganugye kellene hogy legyen, csak kicsit bicskanyitogato, hogy nemelyik ceg vezetoseg raeroszakolja az oltast a dolgozokra, meg kirugassal fenyegetozik... Mindket oldalon vannak eleg szelsoseges felfogasu emberek.
2021. júl. 2. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
100%

Én kaptam oltást, de bármelyik nekem sem volt jó, ritkán vagyok beteg, így a háziorvosomhoz ritkán jutok el, így viszont nincs meg minden információja rólam, ha rá bízom, mit kapok, olyat kaptam volna, amiről én tudom, hogy kockázatos lett volna az ellenjavallat lista alapján (lehet, hogy nem lett volna baj, de minimális kockázatot vagyok csak hajlandó vállalni, ha az egészségemről van szó, és ha én vállalom érte a felelősséget).

Nem gondolom oltásellenességnek, ha valaki csak bizonyos oltást nem fogad el, még akkor sem, ha egyáltalán semmilyen oltást nem akar elfogadni a covid ellen, miközben más oltásokat meg elfogad. Nekem van olyan kollégám, aki átesett a covidon, szarul volt, és kért oltást, meg van olyan kollégám, aki enyhe tünetekkel esett át a covidon és nem kér oltást egyelőre, kivár, külföldre teszttel megy.

2021. júl. 2. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
9%
Ugyanazért, amiért nem lehet a négert négernek, a b***zit bu****zinak hívni. Szélsőbaloldali cenzúra.
2021. júl. 2. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
67%
Én nem vagyok oltásellenes, mert a rendesen tesztelt, kötelező oltásokkal, sőt, gyermekkorban még azokon felül jó pár védőoltással egyetértek és támogatom. Azzal viszont nem, hogy tömegesen oltanak valamivel, aminek az esetleges hosszútávú mellékhatásairól nincsen elegendő információ. Így én ezt nem kérem. Mi a véleményed, ettől oltásellenes vagyok? Ha nem, akkor érzed te is, hogy mi a sértő benne.
2021. júl. 2. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
51%
Mert nem vagyok oltásellenes. Az influenza ellenit sem szoktam felvenni, érdekes akkor sem lettem oltásellenes, ez a fogalom most lépett a divatba. Kismillió oltás van már a világon, ennek egy része, ami kötelező. A többit gondolom tényleg csak azok veszik fel, akinek szükséges, nem véletlenül nem kötelező, A jelenlegi oltás is egy ezek közül. Miért kell patáliát csapni? Aki kéri, kéri, aki nem, nem, de attól még az az illető egyáltalán nem biztos, hogy oltásellenes. Nekem ezzel van a problémám.
2021. júl. 2. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
60%

Én pl kaptam tetanusz oltást, minden kötelező gyerekkori oltást stb. Covid elleni oltást nem kértem. Tehát nem vagyok oltás ellenes.

Amúgy nem szeretem a főzeléket sem, de főzelékellenes sem vagyok. Csupán nem szeretem.

2021. júl. 2. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 A kérdező kommentje:

Akkor máshogy értelmezzük a szavakat, úgy tűnik. :D


#9

Engem ez se zavarna, ha "zöldbabellenesnek" hívnának. (Utálom a zöldbabot.)

2021. júl. 2. 13:21
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!