Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » N.ektek is van olyan, hogy...

N.ektek is van olyan, hogy egy kontinenst vagy egy országot elképzeltek valamilyennek és úgy gondoljátok, ott minden ember úgy él, ahogy elképzelitek?

Figyelt kérdés

Pl nekem, ha azt mondjak Afrika, mindig a dokumentumfilmekből jól ismert jeleneteket képzelem el, hogy mindenki éhezik, iskolázatlan, halálos betegséggel küzd, egy lepukkant házban élt, le van nyírva a haja, alig van rajta ruha.


Pedig nem minden területe ilyen Afrikának.


Ráadásul van munkatársam, aki Afrikaból jött, de nekem továbbra is az ugrik be Afrikáról, amit leírtam.


Délamerikát is szegény területnek képzelem el mindig, ahol mindenki köveket fest, ássa a földet, imádkozik és indiánok lakják és közben nem mindenhol ilyen.


Több területről megvan egy elképzelésem, ami nem teljesen fedi a valóságot.


Másnak is van ilyen?


2021. júl. 2. 23:04
 1/5 anonim ***** válasza:
70%

nem igazán. elég egy-két helyen járni ahhoz, hogy lásd: igazából egyik ország sem pont olyan, mint amilyennek látatlanban elképzeled.

ettől függetlenül viszont egy csomó helynek van sztereotip, szimbolikus jelentése. például mondhatod egy lepukkadt nyomortelepre, hogy "tiszta Afrika", noha tisztában vagy azzal, hogy Afrikában sem nyomorog egytől egyig mindenki, sőt akad néhány prosperáló ország is

vagy pl. néha munka közben arra gondolok, hogy oldanák meg ezt vagy azt a németek (miközben ez valószínűleg nem a tényleges német munkastílus, csak egy bizonyos munkastílus, amit én szimbolikusan a németekkel azonosítok)

2021. júl. 2. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
72%

Igazából vagy eszembe nem jut egy megadott területén gondolkodni, vagy utána nézek, mert akkor már érdekel. Miután utána nézek tényeket tudok meg logikusan és akkor a tények által kialakult képet képzelem el. De szerintem a nagy többség úgy képzeli el például Afrikát, ahogyan te teszed.

Tippként ha rendesen utána nézel, az szerintem változtatna ezen.

2021. júl. 2. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
74%
Én is utana szoktam nézni a neten. Bővítsed az ismereteidet és nem lesznek hamis elképzeléseid. Amúgy pedig minden országnak (vagy kontinensek) vannak modernebb, gazdagabb részei, és elmaradottabbak is.
2021. júl. 2. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
27%
nem, mert elég intelligens vagyok ahhoz, hogy tudjam, hogy a sztereotípiák egyrészt javarészt baromságok, másrészt mondok neked egy közeli példát, egy magyarország nevű aprócska medencében sem él mindenki ugyanúgy, miért lenne akkor mindenki ugyanolyan egy hatalmas kontinensen?
2021. júl. 2. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Utolsónak ment a piros, a többieknek köszönöm a választ!
2021. júl. 3. 06:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!