Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan legyek "bátrabb"?

Hogyan legyek "bátrabb"?

Figyelt kérdés

Régen elég bátor voltam mikor meg kellett védenem magam, vagy ha arról volt szó, hogy "helyes-e amit érzek/teszek". Most meg mindenben bizonytalan vagyok. Felmondjak-e? De mi van, ha csak én reagálok túl dolgokat és velem van a baj. Biztos jogosan háborodtam fel azon amit mondtak nekem? Ez odáig fajult, hogy már profi módon tudok nyelni, mert magammal is elhitetem, hogy én vagyok a hisztis, sértődős stb.


De van még pár dolog: ha becsapnak egy boltba nem merek reklamálni. Én csendben eltűröm a dolgokat, sőt! Még sokszor direkt úgy reagálom le az ilyen helyzeteket, hogy ne én legyek a "kekeckedő". Mint jó vevő mindig köszönök és illedelmesen elköszönök, ha esetleg átbasztak akkor se reklamálok, mert biztos tévedni emberi dolog stb.


Akkor ami még ennél is nagyobb hátrány és a munkámat is érinti: Ha be kell tartatnom bizonyos szabályokat az ügyfelekkel akkor nem merem, hiába ez a főnöki utasítás. 10/5x nagy nehezen ráveszem magam, de amúgy félek a következményektől és emiatt inkább ráhagyom az emberekre. Ha be kell tanítani egy kollégát én vagyok a maximálisan jó fej, ha valamit rosszul csinál akkor se merek rászólni, hanem megmondom, hogy jó az úgy, legközelebb ne így tedd, de most majd megoldom. Akkor ha valami gáz van akkor se merek szólni a főnöknek, inkább sumákolok meg megpróbálom egyedül megoldani az olyan dolgokat amikről egyértelműen szólni kéne a felettesnek. Sokszor kapok ezek miatt, mert egy külső szemlélőnek úgy tűnik, mintha direkt nem fogadnék szót a főnöknek, vagy mintha hanyag lennék aki elfelejt dolgokat. Pedig csak nem merek szólni. :/ De mindennel ez van, pedig régen nem ilyen voltam. :(


2021. júl. 3. 18:12
 1/4 anonim ***** válasza:

Nincs önbizalmad, gyenge az önértékelésed, nem mersz kiállni magadért, nehogy konfliktusba kerülj és vitatkozni kelljen. Az a része furcsa, hogy általában ezt azért szokták csinálni, hogy ne szólják le az illetőt és "megússza" csendben, de téged még így is folyamatosan zrikálnak, ami persze tovább ronthat az önbizalmadon.


Próbáld felidézni mik történhettek az életedben, ami miatt ennyire megváltoztál és elment a magadba vetett hited. Ha súlyosnak érzed, szakemberhez is nyugodtan fordulhatsz.

2021. júl. 3. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A zrikálnak az enyhe kifejezés, nálam nagyobb céltábla nincs a világon. Múltkor pont elhangzott egy ilyen kérdés egy kollégától: Kit oltogattok ennyire? Kicsit ciki volt csendben jelentkezni. Ja meg van 1-2 olyan ember aki folyamatosan szívja a vérem és semmi se jó nekik amit csinálok, erre is azt a megoldást választottam, hogy próbáltam az illető kedvébe járni, hátha megenyhül alapon.
2021. júl. 3. 18:32
 3/4 anonim ***** válasza:

"erre is azt a megoldást választottam, hogy próbáltam az illető kedvébe járni"


Csak még jobban szőnyegként fognak így használni. Próbálj meg rájönni az okára, hogy mi miatt lettél ilyen és tegyél ellene fokozatosan.

2021. júl. 3. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. :) Az ok már megvan, bár ráment pár évem mire rájöttem. Viszont ez nekem egy ilyen ördögi körnek tűnik, mert ha egyszer megtörnek az emberek akkor könnyebb célpont leszel és még tovább fognak rugdosni. Az én esetemben is több ember kitartó munkája hozta el a mostani állapotot nálam. Család kezdte, majd párkapcsolat befejezte. Közben meg a szekálók segítettek lent maradni mikor néha talpra akartam állni:(
2021. júl. 3. 18:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!