Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Maximum mekkora (hány db...

Maximum mekkora (hány db helyiértékű) számokkal vagytok képesek elvégezni az aritmetikai alapműveleteket fejben, kevesebb mint 10 másodperc alatt (amennyiben a 2 szám közül egyik sem nevezetes)?

Figyelt kérdés
Jók voltatok gyerekként matekból, használjátok a képességeteket a mindennapokban?

2021. júl. 8. 07:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
62%

Kettes voltam matekból és fogalmam sincs mi az a aritmetika :P

A valóságban az összeadáson és a szorzáson kívül semmire sincs szükségem.

Ha valamit intézni kell ott a könyvelőm. De azért sokra vittem és mind ezt a matek nélkül. :3

A matekóra csak tornáztatja az agyat így a gondolkodásunk minden téren javul, de máz haszna nem nagyon lesz.

2021. júl. 8. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
20%
Már a kérdést sem értettem, buktam matekból. Ennek ellenére rendes ember lettem, és nem vagyok hátrányban a való életben.
2021. júl. 8. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Számtant, mennyiségtant jelent - a valós számokkal való logikai műveleteket jelöli, de jelen esetben a 4 alapművelettel való számolást értem alatta (igen, tudom hogy pl hatványozás, gyökvonás beletartozik, de azt mégritkabban használják a hétköznapokban).
2021. júl. 8. 07:32
 4/16 anonim ***** válasza:
80%

Osszeadas - kivonas az sok helyiertekig megy fejben. Szorzas max akkor megy nagy helyiertekig, ha tizedes torttel szorzok, osztast meg csak szazalek szamitasra hasznalok es boven eleg ha csak kozelito becslest tudok adni magamnak valamire, szoval ott kisebb hibahatar mellett, de egesz gyorsan boldogulok nagyobb szamokkal is.


De amugy tok felesleges fejben toppon lenni ehhez, mivel regota feltalaltak mar a szamologepet.


Ha komolyabb matek erdekel, akkor tanulj analizist/kalkulust.

2021. júl. 8. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
41%

Ööö, tessék?


:D

2021. júl. 8. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
73%

"A matekóra csak tornáztatja az agyat így a gondolkodásunk minden téren javul, de máz haszna nem nagyon lesz."


Ez baromság. Pl. mérnökök

2021. júl. 8. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
70%
Én se tudom mi a franc az az aritmetika, de jól el vagyok az életben:D Van barátnőm és a vállalkozás se hoz rosszul. Nem vagyok gazdag, egy kicsivel az átlag feletti élethez pont elég és bőven elég a régi kettes-hármas matek tudásom, mert eddig senki nem kérte számon rajtam például pitagorasz törvényét 🤔 Jó azt mondjuk pont tudom, de más törvénynek a neve meg eszembe se jut :D
2021. júl. 8. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Egyjegyűvel :-)


Versenyeztem matekból, jó eredménnyel, benne voltam az országos évfolyam top50-jében. A szakmám is ezzel kapcsolatos. Szerencsére a matematikának nem fontos része a fejszámolási képesség :-)

2021. júl. 8. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Fuu de megnyugodtam, csak eszembe jutott egy régi sérelmem amikor a matektanárom kicikizett mert nem tudtam mindenki előtt gyorsan osztani, és ahogy adtam magamnak példákat maximum egy db 4 jegyű számot tudok 4 (és kevesebb) jegyűvel elosztani 10 másodperc alatt. Egészen idáig azt hittem, hogy ebben mindenki jobb, és hogy nagyoon szar képessegeim vannak az átlaghoz kepest.

Így fogalmam sincs min akadt ki, de akkora trauma volt, hogy felnőttként ezen stresszelek, folyton szorongok ha matekról van szó.

2021. júl. 8. 08:23
 10/16 anonim ***** válasza:
Egyszerű min akadt, matektanárként ő olyan mint a tanárok 70%a, azt hiszi, hogy ő mindent jobban tud és az ő tárgya olyan kib*szott fontos :D
2021. júl. 8. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!