Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Melyiket viselitek könnyebben?

Melyiket viselitek könnyebben?

Figyelt kérdés
Vagyis azok közül, amilyen nagyon meleg, vagy nagyon hideg szokott nálunk lenni.

2021. júl. 8. 12:12
A kérdező szavazást indított:
A 38-40 fokot.
A mínusz 15-20 fokot.
Nekem mindkettő szélsőséges.
Tág tűrésű vagyok, jól bírom mindkettőt.
57 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
37%
húsz fokban még bőven kabátot hordok, ide nekem a negyvenet! :D
2021. júl. 8. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem mind a kettő szélsőséges. Valahol 20°C körül van az a hőmérséklet, ami az ideális számomra.

De ha nagyon kellene választani, akkor inkább a hideg, mint meleg.

2021. júl. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Inkább a hideg.

Emlékszem, egyik évben erős mínuszban találkoztam valakivel, akivel kint sétálva beszélgettünk. Jól felöltözve, mozgásban lévén nem fáztunk, de visszaérve éreztem, hogy kellemesen felfrissültem.

A helyiséget kiszellőztetni is hidegben lehet. Kétoldalról kinyitod tökig az ablakot, szinte azonnal zárhatod is be, teljesen kicserélődik a levegő és 1-2 percen belül vissza is melegszik. Nyáron nem cserélődik ki a levegő, de cserében vissza se hűl a szoba ugyebár, maximum éjjel, ha olyan helyen lakik valaki, ahol nincs meleg éjjel is.


Ráadásul én hidegben maximum fázom, bár 0 fokban azt se, mínusz 15-ben már fáznék, de melegben rosszul vagyok.


Amúgy mindkettő szélsőséges, de inkább a sok-sok mínusz.

2021. júl. 8. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Hidegben fel lehet öltözni, de van az a meleg ahol a nyúzás sem segítene
2021. júl. 8. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Hidegben is szenvedek, de ott legalabb csak fazok. Melegben neha rosszul leszek, amit utalok. Nekem is 20fok kene
2021. júl. 8. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Minusz husz fokot jol birom, miota van megfelelo ruhazatom hozza. Plusz negyvennel mar nem tudok mihez kezdeni, foleg, ha nincs tengeri szel hozza.
2021. júl. 8. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

A meleggel az a nagyobb baj, hogy az bemászik az emberek lakásába is, ott reked 0-24-ben, és az a pokol. A hideg ellen marha egyszerűen tehetsz: nem mész ki a lakásból, illetve nem tartasz többet egy fél-másfél órás sétánál jól beöltözve. Ebből kifolyólag a hőséget szokták jobban utálni az emberek, mert nem tudnak védekezni ellene. Bőrüket meg már nem vehetik le magukról.


Viszont ha nektek 0-24-re kijutna nomád élet / hajléktalanság / kültéri, kezet, szabad ujjakat igénylő szerelnivaló munka, nem a mínusz huszat választanátok, mert abba bele is lehet halni, jobb esetben is végtagfagyás. Persze, aki csak kirándul egyet három pufajkában, zsebre vágott kézzel, az ezt nem érti. Kinn jár egy kicsit a levegő, árnyéba húzódva, fizikai munkát nem végezve, játszva ki lehet bírni a nyarat, de hajléktalan ne akarj lenni mínusz húszban.

2021. júl. 8. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
75%

Én nagyon szeretem a meleget,de mínusz 15-20°C annyiból "előnyösebb",hogy jól fel lehet öltözni úgy,hogy jól érezd magad és tényleg könyebben ki is lehet szellőztetni.


Ezzel szemben nyáron,40 °C-ban még ha meztelen is vagy,izzadsz és nem is lehet a házban szellőztetni,max. este,de akkor is 20 °C a minimum.

2021. júl. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Az én üzemi hőmérsékletem kb. 30 fok. Ezt a 38-40-et már nehezen viselem én is, de vízparton, árnyékban, vagy irodában klímával jobban szeretem, mint a telet. Az egyetlen bajom tényleg az vele, hogy nehéz átszellőztetni a lakást.
2021. júl. 8. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát mivel rohadtul fázós vagyok, a 38-40 fokot mondanám, de ez nem azt jelenti, hogy azt szeretem.
2021. júl. 8. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!