Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Elnéznétek ezt? (Kérdésed túl...

Elnéznétek ezt? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú.)

Figyelt kérdés

ha egy karakter lennétek egy könyvben és egy istennő szándékosan megölne titeket. De később rájött, hogy tévedett, mert korábban belétek szeretett, ezért feltámasztana, akkor hogy viszonyulnátok hozzá?


Tudnátok nem dühösek lenni egy illetőre, akkor is, ha istennő? Hiába egyszer megölt?

Összejönnétek vele? Vagy valahogy megbosszulnátok?


Írok egy történetet, így merült fel ez a kérdés



2021. júl. 8. 18:54
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

És ha nem nagy író? xD

Senkit nem érdekel. Majd a művével bizonyít :P

2021. júl. 8. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Bosszú? Egy isten ellen? Biztos, hogy nem. Lehet amúgy, hogy haragudnék rá, de én híres vagyok arról, hogy lusta vagyok haragudni, tehát max 2 percig menne, utána meg elengedném. Egyébként meg ha tetszem egy istennek az elég jó, szóval szerintem belemennék abba, hogy együtt legyünk. Hát simán. Minek az istene amúgy? Tudna nekem halhatatlanságot meg egészséget biztosítani?
2021. júl. 8. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim válasza:
53%

Ha azt hiszem h aludtam akkor fel se tűnik. Lehet elmennèk messzire h mègeszser ne forduljon elő. Ha tehetnèm elvennèm a varázs erejèt.

Szerintem ez elègbelvont sztori ès nem biztos h jót tesz a jellem fejlődèsnek, így is túl sok az erőszak a világba, meg a hosszú

2021. júl. 8. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Szándékosan... de mi volt a szándék?
2021. júl. 8. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

#10, nem mondtam, hogy nagy író vagyok.


#12, időisten, tudna halhatatlanságot és biztonságot biztosítani.


#14, Mielőtt megölte, túlságosan beleszeretett, így sok hatalmat adott neki, akinek sok hatalmat adott, annak fejébe szállt a hatalom. Az istennő meg megunta, hogy csak követelőzik.

Viszont a karakterek idő múlásával meg változnak és meg komolyodnak.

2021. júl. 8. 23:40
 16/19 anonim ***** válasza:
68%
Esélytelen lenne, hogy valaha megbocsátsak neki, főleg, hogy nem csak, hogy megölt, de olyasmi miatt, ami teljesen az ő hibája. A saját ostobasága miatt kellett nekem meghalnom, majd feltámaszt és azt hiszi, hogy érdemel bocsánatot? Ugyan már. Valószínűleg bosszút esküdnék és a tőle kapott hatalommal ölném meg.
2021. júl. 8. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
60%

Nah, nagyon mellre szívjátok, pedig abszolút érthető. Ha jól értem, akkor adatott egy istennő, aki beleszeret egy halandóba és mivel szereti, hatalmat ad neki. A hatalom miatt a halandó elszáll kicsit magától és rosszra használja vagy ha nem is teljesen rosszra, de nem helyesen használja. Így az istennő nem tehet mást, minthogy megöli, majd visszahozza az életbe, mint halandó, így nem tehet semmit. Namost ha ez én lennék, és aztán beszélne velem, lehet abszolút megérteném, hogy elszaladt velem a ló és nem jóra használtam az erőmet. Erre az emberek rájönnek amúgy, amint szembesülnek tetteikkel. Persze sokakkal ez soha nem történik meg, de itt pont megtörténne. És mindketten hibáztunk, szóval ez nem csak az istennő hibája. Én abszolút nem lennék ideges, meg mondom, a bosszú egy isten ellen a lehető legrosszabb ötlet, mert halandóként konkrétan semmi esélyed nincs. Illetve konkrétan nem is akármilyen istenről beszélünk, magáról az idő istenéről. Idő nélkül nem létezik semmi. Esélyes, hogy hogyha ő megmurdel, akkor mindennek annyi. Valamint elég valószínű, hogy amúgy halhatatlan ÉS a többi isten sem engedné, hogy baja essen, mert mint mondtam: nagyon fontos isten.


Szóval bosszú az értelmetlen abszolút. Aki annyira haragtartó, az jobban jár, ha inkább elsétál. Én megegyeznék vele annyiban, hogy lehetünk együtt és ne adjon túl sok hatalmat, viszont elsősorban halandóként élnék és az idő kezdetleges buherálásával tudnék segíteni embereket. Nagyon nem avatkoznék bele mindenbe, de ha éppen olyan van, akkor mégiscsak tudok segíteni.

2021. júl. 9. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Akkor ebben a részben lehet egy nagy csata, míg végül rájönnek majd, hogy szerelmesek mindketten, és happy end.


Köv könyvban meg kiderülhetne, hogy a feltámasztással együtt véletlenül a pokolból egy másik entitást is az élők birodalmára hozott. Egy nem istent, hanem egy ördögi sötétet. És küzdhetnek ellene, miközben szerelmüket is újra próbára teszik.

2021. júl. 9. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Oké, ezt leegyszerűsítem a saját világnézetem szerint. Tehát van egy istennő, nevezzük Takhisisnek (aki ismeri a Dragon Lance-t, tudja miről beszélek), én vagyok egy akármilyen faj, legyek mondjuk ogre vagy minotaurusz, akinek alapból bejön az istennő ténykedése. (Elfként nyilván nem.) Megöl, eltelik pár száz év, feltámaszt. Nyilván a bosszú vezérelne, bár egy istennőt nagyon legyőzni nem lehet, kivéve, ha én is isten vagyok, nem igaz?

szóval a válaszom, nem, ez az összejövés annyira nyomi, elcsépelt és nyálas.

2021. júl. 9. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!