Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Annyi rosszindulatú, buta...

Annyi rosszindulatú, buta ember van. Akik pozitívak tudtok maradni, hogy csináljátok?

Figyelt kérdés
Fiatal korban az embert nem éri annyi negatív tapasztalat másokkal, mint később, mert fiatalon még naív az ember, nem fog fel mindent más emberek rossz tulajdonságaiból. Legalábbis velem ez volt. Viszont most, idősebben már sokkal inkább észreveszem, ha valaki rosszindulatú, vagy frusztrált, vagy egyéb problémája van. És nagyon sok emberre igaz ez, családban is, pl a sógornőm antidepresszánst szed, mert annyira "idegbeteg" (rossz gyerekkor stb). De még így is sokszor kiakad, ha valami ártatlan dolgot mondok, vagy kérdezek. Most komolyan, létezik olyan 40 feletti ember, aki az ilyen embereket tudja kezelni valahogy, és nem lesz ő maga is idegroncs egy idő után? Ha igen, hogy? Hogy lehet azt elviselni, ha önhibámon kívül (mert pl családtag az illető) ilyen negatív emberek vesznek körül? Nekem sajnos sok ilyen ember van az életemben. Van a családban alkoholista, többen szednek antidepresszánst, a munkatársaim rosszindulatúak.. hogy maradjak pozitív, normális, kedves ember ilyen helyzetben?:(
2021. júl. 8. 20:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem befolyásolja a hangulatomat az emberek viselkedése, persze egészséges keretek közt.
2021. júl. 8. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy neked nincs ennyi negatív ember a környezetedben. Engem az érdekel, akit szintén körülvesznek ilyen emberek, és mégis pozitív tud maradni, hogy csinálja? Vagy lehet, hogy ilyen nincs?
2021. júl. 8. 20:29
 3/14 anonim ***** válasza:
96%
Nem törődök senkivel a szeretteimen kívül, így nem érint ez.. 26n
2021. júl. 8. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
De nekem a szeretteim is ilyenek:( 1-2 kivétellel. A sógornőm depressziós, a sógorom alkoholista.. nagyon rossz:(
2021. júl. 8. 20:35
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Én depresszív típusú ember vagyok. Megtanultam boldog lenni. Meg kellett tanulnom.


Vannak önismereti, önfejlesztő, kommunikációs, pszichológia témájú könyvek. Érdemes olvasni bármit.

Én magam azt javaslom, hogy a tudományos szemléletű írásokat keresd, a spirituálisokat pedig hanyagold! Utóbbiak közvetetten próbálják megfogni azt, amit az előbbiben egyértelműen elmagyaráznak. Tehát a „láthatatlan erők” nem léteznek, tudomány viszont van!! 🙂


Nem akarok példát felhozni, mert ez nem így működik... neked kell rájönnöd, hogy mire van szükséged. Kutatómunka...

2021. júl. 8. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Én pont fordítva vagyok ezzel. Kb 35 éves koromig boldog életem volt. Minden jó volt, ami nem, azzal meg nem foglalkoztam. De onnantól minden rosszra fordult, meghalt sok hozzám közel álló ember (családtag, barát), volt szakítás is, és elkezdődött ez a negatív folyamat..
2021. júl. 8. 20:48
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom hogy ez mennyire pozitivitás, de kb 0-24 álmodozok egy jobb, izgalmasabb, érdekesebb világról, és nem érdekel, hogy az emberek 99%a mit csinál.

Ha valaki kedves velem, akkor én is kedves vagyok vele, de ha bunkó, akkor abban a pillanatban kivágom az életemből, amennyire csak tudom.

Így pedig nem igazán érdekel a sok negativitás, ami a világban zajlik. Én elvagyok az én világomban, és csak azt engedem be, akit arra érdemesnek látok.

2021. júl. 8. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
49%
Egyszer fent,,,egyszer lent
2021. júl. 8. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
De ez a lent már 5 éve tart. Vagy mivel az első 35 jó volt, ezért a második 35 szar lesz? Remek.
2021. júl. 8. 20:52
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg te is tehetsz azért amiért ilyen helyzetben vagy. A negatív emberekkel is lehetsz kedves, és nem kell másokhoz kötni a te érzelmi világod.


Nekem is szar gyerekkorom volt, voltam fent és voltam lent. Jelenleg nagyon mélyen vagyok, mégis igyekszem pozitívan hozzáállni a dolgokhoz és türelmesen állni a negatív emberekhez. Viszont aki nem érdemel és nem méltó arra, hogy normálisan álljak hozzá, akkor nem foglalkozom vele a továbbiakban és kizárom az életemből amennyire csak lehet

2021. júl. 8. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!