Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen hatással van a személyi...

Milyen hatással van a személyiségem fejlődésére, ha fiatalon sok pénzt kapok munka nélkül?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok. Az átlagnál jobb körülmények között él a családom, épp ezért a szüleim azt is megengedhetik maguknak, hogy költőpénzből viszonylag sokat adjanak nekem. Ez kb havi 40 ezer forint, úgy, hogy mellette a ruháimat, kaját, meg az ilyen dolgokat nem magamnak kell megvennem. Tehát ezt arra költöm, amire akarom. Szerintetek káros ez?
2021. júl. 12. 00:01
 1/8 anonim ***** válasza:
35%

Havi 40 ezer az azért nem igazán nevezhető elkényeztetésnek. Ebből nem lesznek luxuscuccaid, amivel menőzhetsz (pl iphone), kb csak arra elég, hogy elbulizd a haverokkal.


Persze lehet rossz,ha rossz dolgokra költöd, ha nem tesz jobb emberré

2021. júl. 12. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Vicces, mert pont most rendeltem 260 ezerért számítógép alkatrészeket, szeptemberben meg az Iphone 13-mat fogom megvenni ha kijött. Szóval de. Csak nem szabad felesleges hülyeségekre elkölteni, és jól kell bánni vele. :D
2021. júl. 12. 00:17
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A kis pénzből és a nagy pénzből is lehet jól és rosszul gazdálkodni. A kettes hozzászólásod alapján téged nem visz rossz irányba, nem szórod el, hanem gyűjtöd és olyan dolgokra költöd amik fontosak neked.

Szóval nem azon múlik hogy mennyit kap valaki, inkább alap személyiségtípus függő. Te hangya vagy ezek szerint. Sajnos én tücsök, soha nem tudtam jól bánni a pénzzel, mindig is égette a zsebem 🙄

Neked nem lesz gondod azzal mikor már neked kell megkeresned a pénzed, hogy nem tudsz majd gazdálkodni belőle. Ha kirepülsz a családi fészekből, akkor is be tudod majd osztani a kereseted.

Az alapján hogy gyűjtögetsz, meg tudod becsülni és tisztában vagy az értékével.

2021. júl. 12. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
39%
Azért a flexelés az megy már most is :D
2021. júl. 12. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem flexelni akartam. :D Az első válaszoló azt mondta, hogy ennyi pénzből nem lehet például Iphone-om, én meg leírtam hogy pont hogy azt fogok venni pár hónap múlva, ráadásul úgy, hogy most is kiadtam egy nagyobb összeget pár napja. Csak éreztetni akartam, hogy ez nem igaz. Bár aki elbulizza a haverokkal, mint ahogy írod, annak tényleg nem lesznek ilyen cuccai belőle. :D
2021. júl. 12. 00:37
 6/8 anonim válasza:
100%

Nem minden esetben. Persze első hallásra/látásra az ember rögtön arra gondol, hogy elkényeztetett stb, de ez ugye az adott illető személyiségétől is függ, hogy milyen ember. Ez egy jó dolog, hogy te felismerted, vagy inkább gondoltál rá, nem-e árthat neked. Igaz havi 40ezer kicsit sok arra, hogy elkölsd úgymond hülyeségekre, ha a szüleid minden mást ami szükséges, mint a kaja és a ruha, telefon, iskoláztatás megveszik. De ha a család megteheti hát miért ne, én se mondanám azt, hogy kösz, de nem kell. 😀😀

Egyébként nálunk is hasonló volt/jelenleg is a helyzet, a mi családunk is tehetős, igaz én és a testvéreim sohasem kaptuk a kezünkbe a zsebpénzt, de ha valamire szükségünk volt, szólni kellett és megvették, legyen az nyalánkság, játék, elektronikai cuccok. Emellett ugye az alapokat is fizették. Mondjuk így vissza gondolva egyáltalán nem bánom, mert kicsiként úgyis 1 nap alatt el költöttem volna a kisboltba a zsebpénzem. Mióta az ösztöndíj miatt lett bankkártyám, és kapok rá pénzt a sulitol, meg diákmunka, az egyéb szükségleteimet nekem kell állni, de az alapokat ugye a kaját, ruha, neszesszer, iskolát a szülők állják. De hát ez is felfogás kérdése. Szerintem nincs rád rossz hatással, amíg nem cigire, energiaitalra, alkoholra vagy drogra, tablettákra költöd. Azzal meg nincs semmi gond, ha elmész a barátokkal moziba vagy suli után kajálni, fagyizni, vagy viszed a büfébe a pénzt. 😀

2021. júl. 12. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%
Az előző, a 6os vagyok. Mielőtt azt hinnéd, hogy egy 15-16 éves gyerek papolt itt a dolgokrol, szólni akartam, hogy 23 éves vagyok, csak még tanulok, ezért csak diákmunkázni szoktam nyáron, de néha év közben is, 1-2 hónapot, hogy ne érts félre. 😊
2021. júl. 12. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor lesz (lenne) probléma, ha majd elkezdesz dolgozni, és a fizetésed nagyon alacsony lesz, mert mondjuk szociális munkásnak tanulsz, a szüleid meg beszüntetik a támogatásodat. De akkor se a személyiségedet viszi el rossz irányba a dolog, hanem majd hirtelen nem tudod, hogy hogyan jössz ki olyan kevés pénzből.
2021. júl. 12. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!