Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Köztetek is van ilyen, aki...

Köztetek is van ilyen, aki ennyire óvatos másokkal szemben? Mit gondoltok, jó ez a hozzáállás?

Figyelt kérdés

Olyan érzés van bennem, hogy nem akarom kiadni / megmutatni magamat, azt akarom, hogy hülyének nézzenek.


Úgy vagyok vele, hogyha hülyének gondolnak, akkor teljesen megfeledkeznek magukról mások, egyből kimutatják a foguk fehérjét, nem fektetnek elegendő energiát abba, hogy leplezzék magukat, mert “ez a hülye úgysem tudja mit akarok” hozzáállással hamar lebuktatják magukat előttem. Persze sosem jelzem feléjük, csupán eltűnök a közelükből.


Akárkivel kerülök kapcsolatba, ez mindig beválik, és újból felélénkül bennem, mennyire utálatos faj az ember.


Egyetlen példa a rengetegből: mint minden kapcsolatban, a legutóbbiban is naivnak tettettem magamat. Akármit hazudtak nekem, bevettem a hülyeségeiket, amitől olyan hamar felbátorodtak, hogy gyerekjáték volt lebuktatnom őket. A megcsalás volt a legjellemzőbb.


Nem érzem magamat okosnak, (mielőtt letámadna valaki) inkább csak bizalmatlan vagyok - méghozzá jogosan.


Kiskorom óta bennem van ez a visszafogottság, szüleim előtt sem vagyok teljesen önmagam, mert így sok beszélgetésüket ki tudom hallgatni, ehhez pedig úgy kell tennem mindig, mintha nem hallanám meg, amikor a lakás másik végéből szólítanak. Pedig a suttogásukat is ki tudom venni, ha odafigyelek.


Eljátszom, hogy nem tudok kikövetkeztetni bizonyos utalásokat, ha beszélnek hozzám. Értetlenkedem.

Legközelebb már elszólják magukat, és bár nem jelzem feléjük, legalább könnyen kiismerem őket.


Mit gondoltok erről?


2021. júl. 13. 13:19
 1/9 anonim ***** válasza:
63%
Te is ugyanúgy hazudsz, sőt, rosszabb, mert manipulálsz. Messziről kerülöm a fajtádat.
2021. júl. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%
Paranoiásnak tűnsz. Persze, veszélyes leengedni az ember védelmét, de nem tudsz felszabadultan élni, ha mindig azt nézed, hogy most épp ki akar átbaszni. Ha valaki valami nagy hülyeséget mond vagy nagyon át akar verni, akkor az enélkül is kiderül előbb utóbb.
2021. júl. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
1# Miben hazudtam?
2021. júl. 13. 13:25
 4/9 A kérdező kommentje:
2# Kiderül, de ne akkor jöjjek rá, amikor már késő.
2021. júl. 13. 13:25
 5/9 anonim ***** válasza:
54%
Unalmas vagy nagyon szerintem. És végtelenül idegesítő lehetsz. A hasonlókon meg megis látszik hogy megjátssza. Akinek van egy kis esze látja.
2021. júl. 13. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
46%
Ez jó stratégia, én is lakáseladásnál játszottam a hulyét s egyből probálkoztak utána meg elhajtottam őket
2021. júl. 13. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
7# Hogyan provokálnám az embereket?
2021. júl. 13. 14:45
 8/9 anonim válasza:
A hetes te vagy
2021. júl. 13. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
8# Látom törölték a moderátorok valamelyik választ.
2021. júl. 13. 15:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!