Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A filmekben, mesékben, miért...

A filmekben, mesékben, miért mindig úgy ábrázolták a lúzer karaktert, hogy szemüveges, fogszabályzós, pattanásos, asztmás és stréber? Honnan jött ez az egzakt sztereotípia?

Figyelt kérdés
Még a többi dolgot megértem, de az asztma miért tartozik a lúzer/nerd karakterhez? Pl. Simpson család Milhouse, vagy Jimmy Neutronból a vörös göndör gyerek, és filmekben is előfordult, de azt nem tudom megnevezni.

2021. júl. 14. 23:54
 1/10 anonim ***** válasza:
2%
Mer csúfok
2021. júl. 15. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

A Jock karakternek az ellentéte, aki jól néz ki, népszerű, jó a sportokban és legtöbbször egy tanulatlan bunkó.

A nerd (lúzer) karakter pedig nem néz ki jól, sokszor kiközösített, nem jó a sportokban, az asztma gátolja a karaktert a sportokban és még szánalmasabbá teszi. Illetve legtöbbször ez a karakter kimondottan okos, és ezt úgy szokás jelezni a közönség felé, hogy szemüveget raknak rá.

2021. júl. 15. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Régen sokkal kevesebb szemüveges gyerek volt, és iszonyat ocsmány kereteket gyártottak, meg nem volt vékonyított lencse, szóval nagyon előnytelenül nézett ki vele az ember. Gondolom, onnan jött a szteretípia, hogy a valóságban sok ilyen kinézetű/adottságú lúzer volt, akik természetesen amiatt váltak önbizalomhiányossá, mert a külsejük miatt szivatták őket.
2021. júl. 15. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Értem, köszi, ez érdekes!
2021. júl. 15. 18:29
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem mindig, pl. a 40 éves szűzben Steve Carell egyáltalán nem volt ilyen, így nem is volt túl hiteles...
2021. júl. 15. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Mi?
2021. júl. 16. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
45%
Pedig minimum 2 csajszit ismerek akik fogszabisak és szemüvegesek és mégis nagyon gyönyörűek
2021. aug. 26. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
7-es, azért, mert simp vagy
2021. aug. 27. 16:30
 9/10 anonim válasza:

8-as mi a fenéért lennék az?

Mellesleg lány vagyok, csak úgy mondom

2021. aug. 28. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
40%
Mivan itten?
2021. aug. 28. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!