Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Azért félek az új helyzetektől...

Azért félek az új helyzetektől mert még mindig nincs elég önbizalmam és még mindig félek, hogy valakinek “nem fogok megfelelni”?

Figyelt kérdés

Mindig mikor új emberekkel kell találkoznom, egy új társaságba bekerülnöm, vagy olyannal találkozok aki bunkó volt velem korábban akkor nagyon izgulok és legszívesebben kikerülném ezeket a helyzeteket. Szinte rettegek tőle hogy nem fogok tudni rendesen viselkedni és helytállni és meg fogják látni rajtam, hogy izgulok és tartok tőlük.

Volt aki ezt le tudta szakember nélkül küzdeni? Hogyan?



2021. júl. 14. 23:59
 1/1 anonim ***** válasza:

Pepitában, de régen, és néha most is, volt/van velem hasonló dolog.

Az én esetemben azért volt/van az új helyzetektől van félelem, mert nagyon kicsi az önbizalmam, és sajnos az első gondolataim közt van, hogy "mi van, ha nem sikerül? ha leégetem magam?". Szóval a kudarctól, a megszégyenüléstől is tartok mindeközben.

Nem tudom, hogy ezek mennyire lehetnek igazak rád, de hátha segített így is valamennyit.

A "nem fogok megfelelni" részt miatt azt sem tartom kizártnak, hogy megfelelési kényszer is lehet a dologban, ami szintén nem a legkellemesebb sajnos.


Nekem még nem sikerült teljesen leküzdenem, de azt hiszem jó úton haladok:

-tudatosítom magamban, hogy nem mindenki véleménye fontos vagy épp pontos

-azt is, hogy lehet hibázni, és valamilyen szinten kell is, ebből tanulni kell viszont

-ki kell lépni a komfortzónából, mert nem lesz előrelépés

Valamint még az motivál, hogy kijussak ebből, és bár most nem mindig a legkellemesebb, de ez nem maradandó állapot, és jobb lesz majd.

2021. júl. 15. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!