Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A meleget vagy a hideget...

A meleget vagy a hideget bírod jobban?

Figyelt kérdés
2021. júl. 21. 15:50
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
62%

#9.

Én napi kettő órát futok minden nap. Januárban mínusz 10 fokban úgy vettem csak észre futás közben, hogy mínusz fokok vannak, hogy megláttam egy jéggé fagyott pocsolyát. Ekkor néztem meg a telefonomon a hőmérsékletet. Csodálkoztam is, hogy mínusz tíz fokban sem fázok nyári ruhákban. :D

Én kb. plusz öt fokra tippeltem volna a hőmérsékletet. Egyébként nekem még semmi sem okozott testi fájdalmat soha. Amikor el volt törve a karom, azt is csak éreztem, de nem zavart nagyon. Szóval vannak hozzám hasonló emberek is. :D

Az viszont igaz, hogy kellemetlen érzés, amikor nehezebben mozog és zsibbad az ujjam, illetve, amikor jéghideg lesz a fülem a hidegtől, de ezek könnyen elmulasztható érzések és a fájdalomtól azért messze járnak. Az ujjakat meg kell lehelni, a füleket pedig meg kell fogni hosszabb ideig kézzel. Nem bonyolult, szerintem az rosszabb, amikor egész nap alszok a melegben. Nekem hőségben sportolni is sokkal nehezebb, mint fagyban, de hát kinek mi.

2021. júl. 21. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
93%
Egyiket sem. 😕 Régebben jobban bírtam a meleget. Most már azt sem. Van egy hőmérsékleti optimum: lakásban 22-25 fokig, szabadban 19 foktól 28 fokig. Egyéb esetben szenvedek.
2021. júl. 21. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
82%

A hideget bírom. A hideg ellen tudsz tenni. A meleg ellen meg csak ízzadni tudsz, ami nagyon kényelmetlen. Nem szeretem, hogy melegben napi 2x kell zuhanyozni. Szeretek sportolni, melegben viszont nehezebben sportolok, hamarabb elfáradok és koszosabb leszek. Érzem ahogy ragacsos lesz a bőrőm.

Az ujjaim és a füleim elérzéketlenülése nekem nem okoz fájdalmat. Amíg nincs mínusz 20 addig nincs reális esély fagysérülésre amúgy sem.

2021. júl. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
68%
meleg, meleg, meleeeeeeeeeeg ♨️
2021. júl. 23. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
65%
A meleget.
2021. júl. 23. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

utolsó:

Nekem nincs autóm, mindenhova rollerrel vagy gyalog járok (wc -re szigorúan gyalog), de a meleget rühellem, hidegben sokkal jobban érzem magam. Akkor működik az agyam, mozgékony vagyok, kánikulában csak kókadozok, ólomból vannak a tagjaim, folyton le vagyok merülve, de nem tudok aludni, nincs kedvem semmihez. Télen amúgy nem is fűtök, vagy minimálisan.

2021. júl. 23. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
Ja, 9 -esnek válaszoltam, nem az utolsónak...
2021. júl. 23. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
Szeretem a hideget. Nekem a tœkéletes hőmérséklet a 10 fok
2021. júl. 24. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
*tökéletes. Bocsi
2021. júl. 24. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
70%

Meleget!

Nem szeretek fázni. Szokták erre mondani, hogy "akkor öltözz fel!" Felöltözöm, de két kabátban meg már mozogni nem tudok. Plussz a fűtést fizetni... Erre sem jó, hogy öltözz fel. Hisz fürdéshez, átöltözéshez előbb vetkőzni kell. Felújítás alatt vagyunk. Az udvar végi pottyantóst használjuk már több mint egy éve. Télen, a -14°-ban kín keserves volt.

A nyarat sokkal jobban tűröm. Akár ezt a rekord 40°-ot is. (Igaz, az már nekem sem kellemes.) Napszemüveg, kalap. Esetleg naptej. Sok folyadék. Az izzadsággal már nem törődöm. Nem vagyok irodista. Szakácsként dolgoztam sokáig. Hozzá szoktam a meleghez.

2021. júl. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!