Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan tudnak egy embert...

Hogyan tudnak egy embert rávenni, hogy öngyilkos merénylő legyen. Mi játszódik le egy ilyen ember fejében?

Figyelt kérdés

2021. júl. 24. 10:48
 1/6 anonim ***** válasza:
72%
Kis kora óta erre nevelik. Az van bele nevelve ez jó és jutalmat kap ezért a túlvilágon. Vagy ilyesmi.
2021. júl. 24. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
89%
biztos fanatizálják és azt ültetik el az emberben, hogy hős lesz ha megtesz egy ilyen dolgot.
2021. júl. 24. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
95%

3

Na éppen te vagy az aki egy teljesen elvakult őrült, hogy lehet ilyen hülyeségeket mondani??

2021. júl. 24. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
87%

Ezt már egyszer valami videóban láttam, levezették, hogy miért vállalkoznak erre.

Elnézést kérek, ha nem pontosan tudom idézni, mert már régen láttam.

Olyasmi a lényeg, hogy ezek a muszlim fiatalok nem élnek vallásos életet, nem tartják a muszlim törvényeket stb, aztán találkoznak egy imámmal aki megtéríti őket. Ugye a cél a paradicsomba való bejutás, ami két esélyes, allah vagy beengedi, vagy nem. Állítólag maga mohamed próféta sem jutott automatikusan a paradicsomba, róla is allah döntött. Egy módja van a muszlimok szerint automatikusan bejutni, az pedig a dzsihádban elesni, meghalni. Ilyenkor minden korábbi bűn meg van bocsájtva és irány a paradicsom. Ezt én így láttam, valami muszlim szakértő beszélt erről.

Számomra az az érdekes, hogy, hogy ki van ez találva, hogy ezeket az embereket fel lehessen használni ilyen célokra, azok meg boldogan felrobbantják magukat.

2021. júl. 24. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem aki nem látja semmi értelmét az életének, mentálisan beteg vagy súlyosan lelki sérült, az a személy is képes lehet erre.
2021. júl. 25. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Egy módja van a muszlimok szerint automatikusan bejutni, az pedig a dzsihádban elesni, meghalni. Ilyenkor minden korábbi bűn meg van bocsájtva és irány a paradicsom."

Ez pontosan így van a hitük szerint. Viszont az a nagyon érdekes, hogy egy öngyilkos merénylet, ha komolyan vesszük az iszlám előírásait, nem számíthat dzsihádnak. Ugyanis többek között a dzsihád nem lehet egyéni cselekvés, mindig közösségi. Nem lehet csak úgy megtámadni valakiket, mindig szabályosan hadat kellene üzenni. Nem lehet nőket és gyerekeket megölni, csak ha ők támadnak az emberre.

2021. aug. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!