Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Igaz hogy az emberek a gimiben...

Igaz hogy az emberek a gimiben változnak a legtöbbet? 17/l

Figyelt kérdés

2021. júl. 27. 21:19
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
Nyilán a gimi egy nagy fordulópont, hiszen odaesik a kamaszkor döntő többsége (ami már önmagában egy hatalmas fordulat). De nem, szerintem a 20-as éveikben, amikor kikerülnek a szüleik szárnyai alól (munka, akár lakhatás szempontjából), ott van a legtöbb embernél egy éles vonal.
2021. júl. 27. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%
Inkább olyan 22-28 éves korban
2021. júl. 27. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

En kb 24 eves korom utan kezdtem jelentosen valtozni.

Gimiben ugyanolyan voltam kb, mint elotte. Ott inkabb csak probalkozik az ember, de azt nem neveznem jelentos valtozasnak.

2021. júl. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Vegig. Eloszor gimi elejen, aztan gimi vegen/egyetem elejen, es vegul mikor belekezdenek a nagybetus eletbe, a nehezsegbe, a kudarcokba, vagy epp a sikerekbe. Ezek azok a nagyobb pillanatok, mikor sokat valtozunk a fiatal korunkban. Mas kozeg, mas elvarasok.
2021. júl. 27. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem szerintem. Amikor bekerulsz akkor változol és amikor kikerülsz és mész egyetemre akkor változol de nem olyan jelentőset. Közrejátszik még hogy milyen emberek lesznek barátaid stb. De alapjáraton szerintem változásért csak te tehetsz-valami nem tetszik akkor változtass magadon.

De mégis ha konkrét évet kéne írnom mikor változik legjobban az ember ilyenkor: 11-14 és 20-30

2021. júl. 27. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Otven evesen elmondhatom, hogy nem. Vannak meghatarozo eletkorok, esemenyek, mindenki mas. Nekem nem.
2021. júl. 28. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Inkább úgy mondanám, hogy a gimitől kezd el változni az ember. Más élethelyzetekben más dolgokat kell megtanulnia az embernek. Persze egyénenként eltérő, hogy ki, mikor, mennyit változik.

Például gimiben talán a legjelentősebb dolog, hogy meg kell tanulnod felelősséget vállalni az életedért, és egyedül is meg kell tudnod oldani a problémáidat. Ezt talán a kolisok tudják a legjobban, hiszen ott nincsen anyuci, apuci, hogy megoldja helyetted.

Legjobban talán úgy tudnám megfogalmazni, hogy különböző életkorokban különböző skillek elsajátítására van szüksége az embernek, és ezek változtatják a személyiséged. És ez nem csak gimiben tart, hanem a gimi kezdetétől 30-40 éves korodig.

2021. júl. 28. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én ezt nagyon nem kórhoz kötném, inkább élethelyzetekhez. Például én úgy kerültem be gimibe, hogy külföldről, hétvégén is koliba, ünnepekre hazajárni, azaz kb mintha egyetemre mennék. Ha történt valami, nem tudtam felhívni anyut, hogy jöjjön ide, csinálja meg, menjen el helyettem a hivatalba, akármi. Így lényegében belecsöppentem (16évesen, később mentem gimibe, jap) a mindent egyedül kell megoldanom helyzetbe, annyi, hogy pénzt kaptam otthonról. Amikor először kerülsz ilyen vagy hasonló szituációba, az szerintem változtat lényegesen egy emberen, megtanít felelősséget vállalni, beosztani a pénzt, önállónak lenni, lényegében szó szerint mini felnőtté tesz bizonyos témaköröket illetően. Ugyanígy a többi élethelyzettel. Ha úgy mégy végig a gimis éveiden, hogy még az egyetemi jelentkezésedet is teljesen más intézi, nemhogy a többi dolgaid és ha valamit tönkreteszel, azt sem zsebpénzből fizeted esetleg, akkor szerintem nem lesz valami nagy változás benned. Csak az a mennyiség, ami a korod növekedésével járna alapból is.
2021. júl. 28. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!