Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan tudnék hozzászokni a...

Hogyan tudnék hozzászokni a telefonáláshoz?

Figyelt kérdés
Nem szoktam telefonálni, általában csevegős appokat használok, illetve a "hivatalosabb" dolgokat vagy ami azt igényli szintén inkább e-mailben, ügyfélkapun keresztül vagy valahogyan online intézem. Vagy személyesen persze. Viszont ez a telefonálás dolog nekem abszolút kimaradt az életemből, max. ilyen "megcsörgetlek, ha ott vagyok" szinten szoktuk használni a családban, barátok között is. Viszont vannak dolgok, amiket csak telefonon keresztül lehet intézni vagy egyszerűen csak praktikusabb, gyorsabb, egyszerűbb lenne. Ha nekem kell valakit hívnom akkor az még annyira nem gázos, mert jó esetben tudom kit keresek, mit szeretnék stb. Viszont, ha valaki hív, akkor rögtön lepereg bennem, hogy ez kicsoda, vajon mit szeretne, miért keres, mi van ha valami olyat kérdez amire nem tudok válaszolni, mit mondjak neki hirtelen, lehet inkább átgondolnám, félek valami hülyeséget mondok stb. és így előre ráparázok. Ha ismeretlen hív akkor pláne, de akár nem olyan közeli ismerősök esetében is. Egy üzenetet ugye át tudsz olvasni, értelmezed, gondolkozol rajta, megfogalmazod a választ, utána tudsz nézni bárminek stb., nem olyan direkt és "éles" mint egy telefonbeszélgetés.
2021. aug. 1. 21:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Csak gyakorlással. Senki nem születik úgy, hogy minden helyzetben megfelelően reagál egy beszélgetés során. Én gyűlölök telefonálni, de a jelenlegi munkahelyemen nem lehet megúszni. Két év alatt elmúlt minden gátlás, bárkire rácsörgök, ha szükséges.
2021. aug. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Többet kell telefonálni. tényleg csak gyakorlás kérdése.


Én évekig rettegtem attól ha valakit fel kell hívni telefonon (pl. időpontot kérni). Féltem, izzadtam, hadartam, dadogtam.


1 évig dolgoztam egy olyan helyen, ahol ahhoz hogy normálisan végezni tudd a munkád, érdemes napi 30-40 hívást megejteni.

Mivel úton-útfélen állandóan telefonáltam, pár hónap múlva már úgy hívtam fel időpontért barkit bárhol, mintha csak egy random hívás lenne a napi 40 közül.

Azóta nincs gondom a telefonnal.

Úgyhogy gyakorolni-gyakorolni-gyakorolni! ;)

2021. aug. 2. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nekem csak ritkán kell telefonálnom, úgyhogy így gyakorolni is nehéz, mert nem tudom kit hívogassak.
2021. aug. 2. 09:54
 4/6 anonim ***** válasza:

Csinálj képzeletbeli szituációkat. Írd le magadnak, hogy most ide-meg ide fogsz telefonálni, xy-t keresed, ez és ez ügyben.


Fogod a telefont, tárcsázás nélkül a füledhez emeled és játssz el egy beszélgetést. Ezt csináld meg napjában többször is.


(felsőfokú nyelvvizsgához, szóbeli rész vitatémához én így készültem fel, mert én se gyakoroltam senkivel. Felálltam és a tükörrel kezdtem beszélni, meg a villanyóraszekrénnyel vitatkoztam xD

Elsőzör nekem is döcögős volt, mert elfelejtettem mit is akartam mondani, hogyan is kéne megfogalmazni, aztán mikor már jó pár napja gyakoroltam, már eleve úgy álltam oda a tükör elé, vagy a fürdőszobaszekrényhez, hogy csak mondtam, mondtam és mondtam a magamét".

Próbáld meg telefonnal a füleden. Biztos hogy menni fog pár hét gyakorlás után!

2021. aug. 2. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ha én hívok valakit az nem olyan gáz, az megy. Ha engem hívnak, inkább az a problémás, mert nem tudom mire számítsak.
2021. aug. 2. 10:15
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha a való életben szoktál beszélgetni, akkor olyan, csak annyi hogy viszonthallásra. Meg nem tudsz mutogatni dolgokat.
2021. aug. 18. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!