Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan szerezhetnék több...

Hogyan szerezhetnék több önbizalmat?

Figyelt kérdés

Az önbizalmam a bizonyos béka feneke alatt van mínusz hatezerrel... sosem volt sok belőle de évekkel ezelőtt talán mégis több volt egy picivel. Régebben volt rajtam több kiló felesleg, azt gondoltam ha nem lenne, magabiztosabb lennék. Ez nem volt igaz. Fogytam 15 kilót és szinte ugyanúgy éreztem magam a bőrömben. Volt már, hogy levágattam a hajam is, de egyszerűen bármit csinálok, semmi. Leginkább a külvilágtól várnék visszacsatolást. Van vőlegényem, ő szépnek tart de nem hiszek neki. Soha senkitől nem kapok amúgy dicsérő szavakat. Engem sosem néznek meg a férfiak sem. Ez nekem hianyzik, mert így én is azt hiszem, hogy nem nézek ki jól. Az utcán is olyan hülyén érzem magam, mindig azt hiszem, hogy az emberek engem bámulnak. Ez a probléma azóta fennáll mióta az eszemet tudom de még nem tudtam rajta változtatni. Szerintetek hogyan lehetséges?

24/L



2021. aug. 1. 21:48
 1/2 anonim ***** válasza:

Pedig a visszacsatolás jön, ha az összkép (ruha, haj, smink, testhordozás) rendben van.

Nem lehet, hogy ritkán teszed ki magad a publikumnak? Olyan rendes nagy "budapesti Blaha 4 után" tömegnek? Mert az ilyesfajta szociális szorongások minél gyakoribb tömegnek való kitétellel csillapíthatóak, legalábbis ezt tapasztaltam.

Gimisként én is voltam hasonló cipőben, olyankor jártomban-keltemben mindig azt képzeltem, hogy körülöttem mindenki meztelen vagy éppen én vagyok láthatatlan és csodák-csodájára segített.

2021. aug. 1. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
100%

A legelső az lenne,hogynmegertsd azt,hogy nem a külső körülmények vagy emberek miatt kell boldognak lenned. Magad miatt. Nem mindenkinek kell elfogadni,hanem magadat kell. Bárki bármit mondd vagy tesz akkor sem leszel boldog és nem fogod elfogadni és szeretni magad míg te azt nem engeded meg magadnak. Ha süt a nap is így érzed magad meg ha esik az eső akkor is.

Mi lenne akkor,ha leírnád szépen mikor lenne az amikor szeretnéd magad? Majd erre törekednél? Hogy néznél ki,mivel foglalkoznál,hova mennél haza stb. De mindent pontosan! És tegyél érte.

A masik! A legjobb verziód ma ez! Holnap lehet másként,holnap az lesz a legjobb verziód.

Lefogytál 15 kilót! Hányan nem tesznek ilyet! Még akkor sem ha őket tényleg ez tenné boldoggá!

Állj a tükör elé és igenis mondd meg neki hogy mi a szép benne és rajta! Ne mástól várd ezeket, ha te renben vagy a kisugárzásod is más lesz és akkor nagy valószínűséggel fel is figyelnek rád. Most elbújtál,mint egy kisegér lehet még látszik is rajtad az a minimális zárkózott visszautasítás.

Hajrá csajszi!

2021. aug. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!