Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Introvertáltak, (főleg fiatalo...

Introvertáltak, (főleg fiatalok) ti is egyfolytában le vagytok szólva, vagy csak én vagyok ilyen szerencsétlen?

Figyelt kérdés

Bocsánat, de hosszú lesz.


16 éves lány vagyok. Ugye ebben a korban lázadoznak ezerrel a fiatalok, megy a szex, buli, pia, cigi, stb, nem kell bemutatnom úgy érzem. Hát nekem úgy néz ki, hogy ez teljesen kimarad az életemből, de én ezt sosem bántam egyébként.


Aki nem ismer, annak elsőre szánalmasnak tűnhet az életem: nincsenek barátaim, sosem volt kapcsolatom, itthon ülök egész nap, szűz vagyok, sosem próbáltam ki a cigit, piát, drogokat, szóval minden napom ugyanúgy telik, de én ÍGY ÉRZEM JÓL MAGAM.


A barátságokat tehernek érzem, kapcsolatot nem szeretnék, rosszul érzem magam emberek közt, az emetofóbiám miatt messziről kerülöm az alkoholt, a szex meg személyes okok miatt nem igazán jöhet szóba.


Na de a lényeg az, hogy amiket ezen az oldalon, meg kb. mindenhol olvasok, az tényleg kritikán aluli. Tehát hogy aki örült az online oktatásnak, meg a karanténnak, az már egyből rohadjon meg, meg hogy szánalmasak vagyunk, stb. Már ezek is egyfajta bűntudatot keltenek bennem, de a szüleim is állandóan ezzel piszkálnak.


Apám az előbb pl. a semmiből megkérdezte, hogy mikor megyek már el szórakozóhelyekre, de mindig ez megy a családban, hogy mikor lesz már pasim, meg ilyenek. Még random rokonok is számonkérnek erről, meg sajnálkozva mondják, hogy nyitnom kéne egy kicsit, és egyszerűen nem veszi be az agyuk, hogy nekem ez így jó, és nem vonzanak ezek a dolgok.


Egyébként erős gimibe járok, és jól tanulok, az itthoni dolgaimat elvégzem, tehát még azt sem lehet rám mondani, hogy szar gyerek vagyok. És mégis egyre jobban roncsolja ez a sok kis dolog az eleve mínuszos önbizalmamat, egy felesleges hulladéknak érzem magam.


Miért vagyok attól kevesebb, mert én így akarok élni? Bocsánat a regényért, de ezt már nagyon ki akartam adni. Kérlek mondjátok, hogy nem vagyok ezzel egyedül, írhattok személyes tapasztalatokat is. Nagyon köszönöm, ha elolvastad, szép estét mindenkinek!


2021. aug. 2. 21:08
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
92%
Én 19 évesen kezdtem el szexelni,piálni,de leginkább drogozni..mi lett a vége? Egész életemben szedhetem a nyugtatókat vagy különben nem tudok aludni stb.... azóta kb 25 kapcsolatom volt pedig én is introvertált vagyok amúgy (nagyon) nem is járok sehova nagyon,most csajom sincs,nem mernek megszólni a termetem miatt,de amúgy tudom hogy sok embernek nem vagyok szimpi,mert túl csendes vagyok stb.
2021. aug. 2. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
40%

Nézd, ez nyilván a Te döntésed, de:

1. Ennek valsz az lesz a következménye, hogy az életed nagy részét egyedül fogod leélni, ami nem egyszerű


2. Egy csomó mindenből kimaradsz, és nem feltétlen a bulizás része a hangsúlyos, de sosem tudod meg milyen az igazi barátság, szerelem stb.


3. Ismerek introvertált embereket, de ez nekem így is durvának tűnik. A legtöbb intrivertáltnak vannak barátai, hobbija stb. Én a helyedben beszélgetnék egy szakemberrel.


+1 a későbbi karrieredet is nagyban megnehezíti ez

2021. aug. 2. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
81%
Tudom mit érzel. Én se járok bulizni, nem iszok és nem dohányzok. Barátaim sincsenek, bár ez nem fáj annyira. Engem az bánt a legjobban, hogy sosem volt barátnőm. Se csók, se szex se semmi élvezet és ez már örökre így lesz. Anyámék meg már teljesen kiakasztanak azzal, hogy "mikor lesz már csajod, mikor lesz kapcsolatod, azért nincs barátnőd mert homokos vagy" stb. Legszívesebben elhúznék valami rohadt messzi, lakatlan szigetre, ahol végre lenne egy kis nyugtom.
2021. aug. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
41%

Velem is kb ugyanígy volt ebben a korban.


DE! Most itt vagyok közel 30 éves, és úgy érzem hogy az életem legmeghatározóbb részét kihagytam/elszalasztottam.


Nehogy 10-15 év múlva te is így érezz ezzel kapcsolatban. mert akkor már biza késő..

2021. aug. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
68%

Általános probléma, hogy sokan a gondjaikat az introvertált kifejezés alá söprik, egyszerűbb mint szembenézni velük. Az embergyűlöletnek semmi köze nincs az intro személyiséghez, ezt először is szögezzük le. A kóros önbizalomhiánynak szintén nincs, sem a 0 önbecsülésnek és önutálatnak - lépjünk túl ezen, de jobb ha leesik, hogy te is emögé bújsz.


Hogy hogyan élsz, az tényleg a te dolgod és úgy csinálod, ahogy neked jó (csak nem kell a kamu mellé). Ezzel kapcsolatban meg kell tanulnod kiállni magadért. Ha piszkálnak ilyenekkel, mint amiket írtál, akkor szólsz hogy ne tegyék, téged ezek nem érdekelnek és hagyjanak vele, témát váltasz, ha folytatják akkor meg egyszerűen otthagyod őket. Beszélsz velük, megmondod hogy nem akarsz ezekről beszélni, nem érdekelnek, más dolgokra akarsz koncentrálni (pl. suli) és ne piszkáljanak ezzel.

2021. aug. 2. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Volt igaz barátságom, kettő is, 6-7 évig tartottak, szóval tudom milyen, de már nem vágyom rá. Ahogy elkezdtem a gimit, 4 lánnyal beszélgettünk mindig, de csak ilyen haveri szinten voltunk, legtöbbször ők kerestek engem, nem fordítva. Most így a nyári szünetben egyáltalán nem beszéltünk.

A karrier dolgot meg tudom érteni, de azt nem tudom, miért kéne szakemberhez mennem. Mióta vége lett a barátságaimnak, sokkal boldogabbnak érzem magam. Pedig nem voltam haragban senkivel.

Párkapcsolatot lehet, hogy majd pár év múlva akarok, most biztos nem, de az egyedül élésnek a gondolata sem taszít igazán.

2021. aug. 2. 21:25
 7/21 A kérdező kommentje:
Na de #5, én egy szóval nem mondtam, hogy utálom az embereket. Egyszerűen nem érdekelnek, de nem utálok senkit, aki kedves velem, azzal én is mindig az vagyok.
2021. aug. 2. 21:27
 8/21 A kérdező kommentje:
Jajj, meg még annyi eszembe jutott, hogy nemrég az ofőm is így szó szerint leantiszocozott az egész osztály előtt. (persze aszociálisra gondolt, csak a többség hibásan használja ezt a szót) Na mindegy, ez is rosszul esett. Van még egy ilyen lány az osztályban, őt is egyfolytában szidta, csak azért mert csendes, szegényt sajnáltam is rendesen, csak őt még sajnos a többiek is bántják.
2021. aug. 2. 21:36
 9/21 anonim ***** válasza:
77%

Ez tetszik, hogy ilyen határozott vagy magadról és a véleményedről, és tisztán látod magadat. Engem sajnos szociális fóbiába hajszoltak ezek a dolgok. Szóval én mindenképp azt javaslom, hogy maradj ilyen erős, próbáld ignorálni ezeket a beszólogatásokat, illetve fogalmazd át magadnak, hogy megértsd, hogy ők elvileb jót akarnak neked, egyszerűen csak nincsenek tisztában azzal, hogy neked nincsenek kicsapongós szükségleteid, mert tanulatlanok, vagy akármi, soha nem foglalkoztak személyiségtípusokkal, kommunikációval meg pláne. Szóval kicsit legyél megértőbb velük,szereld le őket! Én már rég elengedtem azt, hogy megértsenek bármit az ilyen emberek... egyszerűen csak nem hagyom,hogy hassanak rám a szavaik.


Szóval ez a dolog, hogy ennyire erősen ismered magadat, és tudod mi jó a számodra, és mi nem, ezt tartsd meg, fejleszd tovább! És maradj higgadt!

2021. aug. 2. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
81%

Ilyen voltam fiatalon. A tanároktól kezdve a rokonokig mindenki furán nézett rám, mert introvertált/befelé forduló voltam, egyedül éreztem magam jól.

Felnőttként viszont megértem az aggodalmukat.


Az iskolában össze vagy zárva egy rakás fiatallal, szóval ilyenkor sosem vagy teljesen magányos, még akkor sem, ha minden szabad perced egyedül töltöd.

Ha viszont már felnőtt vagy, akkor kezd nehezebbé válni a dolog.

Nem tanultad meg, hogy hogy lehet beilleszkedni, a kommunikációs készségeid és élettapasztalataid messze le vannak maradva a többi felnőttétől, a munkahelyeden pedig olyan emberekkel vagy körülvéve, akikkel semmi közös nincs bennetek (pl te 25 vagy, és 35 éves anyákkal/apákkal, 50 éves majdnem nyugdíjasokkal dolgozol) és ez az egyetlen érintkezésed a külvilággal.

Barátokat nem tudsz szerezni, hiszen magadtól nem jársz olyan helyekre, ahol találkoznál fiatal felnőttekkel, ha meg találkozol, akkor nem tudod, hogy hogy építs kapcsolatokat.


Az a szar helyzet, hogy introvertáltnak lenni NEM azt jelenti, hogy magányos vagy, és egyedül vagy egy életen keresztül. Én is azt hittem hogy erről szól introvertáltnak lenni, mert a többi hülye társadalmi kiterjesztett introvertált folyton ezt mantrázza, én meg fiatalon el is hittem, de az introvertáltság csak annyi, hogy otthon tudsz feltöltődni.

De nem mindegy, hogy mi után töltődsz fel.

Csak a minden napos lélekölő munka után, vagy néha azután is, hogy jól érzed magad a barátaiddal.


Az introvertáltság nem emberutálat, és teljes elszigetelődés, azok pedig akik teljesen elzárkóznak még a jó dolgok elől is, általában nem élnek boldog életet.


Az pedig nagyon veszélyes, ha te így akarsz párt keresni. Sok férfit vonzanak az ilyen lányok, pont azért, mert vannak hiányosságaid a társasági életedben.


De persze mindenki élje a saját életét, más pedig sosem tudhatja, hogy kinek mi a jó, bla bla.

Csak arra emlékezz, hogy 1, az introvertáltság nem remetelét 2, a magányos emberek között tobb a depressziós 3,minel tovább ragadsz meg ebben az állapotban, annál nehezebb lesz később kimászni belőle.

2021. aug. 2. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!