Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tehetek ha egy nárcisztiku...

Mit tehetek ha egy nárcisztikus ember miatt odalett az önbizalmam?

Figyelt kérdés

Mielőtt megismertem, nem volt ilyen gondom. Sajnos fokozatosan egyre rosszabb lett. Már megszakítottam vele a kapcsolatot, de még mindig érzem a hatását, pedig pár hónapja szerencsére nem is hallok felőle semmit.

Azt az érzést keltette bennem és én el is hittem, hogy ő tökéletesen szép, hozzá képest csúnyának éreztem magam, úgy láttam, hogy nagyon okos, sokáig nem éreztem magam olyan okosnak, mint ő emiatt teljesítménykényszerem lett, gyakran nézegettem a közösségi oldalakon is, mert érdekelt, hogy épp milyen tökéletes képet tesz fel magáról és hogy rajonganak érte.

Olyan benyomásom lett, hogy akkor leszek igazán értékes ha hozzá hasonló leszek, hasonlóan sportos, hasonló hajjal, és ez még nem minden, éveken át úgy éreztem, hogy túl is kell teljesítenem őt.


Már nem része az életemnek, de még így is eszembe szokott jutni és ez nagyon bosszantó. Már jobb az önbizalmam, már látom az ő hibáit és a saját erényeimet, de még így is érzem az egésznek a hatását és még így sem teljes egészen az önbizalmam.

Olyan jó lenne azt is elfelejteni, hogy létezik, vagy ha ezt nem tudom elérni, akkor jó lenne valami 100%-os magabiztosság, hogy ne érezzem azt, hogy ő sokkal jobb és tökéletes.


Sajnos valakik tényleg annak látják és kapott mindig is olyan dicséreteket, hogy királynőnek érezheti magát tőle, de én annyira szeretnék megszabadulni a hatásaitól.

Mindketten nők vagyunk, ha ez számít. Komolyan mondom, hogy rajta kívül senki nem volt rám ilyen rossz hatással.



2021. aug. 10. 19:37
 1/5 anonim ***** válasza:
89%
En is igy jartam es en sem tudom a valaszt :((( talan pszichologus kene
2021. aug. 10. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Jó lenne ha valaki tudna tanácsot adni. Nem szeretném, hogy végigkísérje az életem :(
2021. aug. 10. 21:25
 3/5 anonim válasza:
100%
Ha valóban csak a személyisége miatt lett ez, már az is elég egy terápiához. Viszont sajnos manapság a nárcizmus soha nem látott mértékben van jelen, pontosan ezért kell minél reálisabban hozzáállni egymáshoz és saját magunkhoz is. Tanács gyanánt talán próbáld meg megfigyelni mik azok a dolgok amik növelik az önbizalmad illetve hogy mik tesznek magabiztossá (vagy emberek) és ezekkel foglalkozz többet hogy egyensúlyozd az önképed olyanná amikor már nem fog zavarni a személyisége.
2021. aug. 11. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Jól van ez így? ***** válasza:
100%
Az önbizalmadat, úgy tudod növelni, ha tisztában vagy az úgymond "gyengeségeiddel", hibáiddal. Amin tudsz és lehet változtatni azon változtass, ha a mostani helyzet nem megfelelő számodra, amin meg nem tudsz azt fogadd el, mert nincs értelme rágódni rajta. Ezek után, pedig nincs más mint, hogy mész előre és nem foglalkozol a negatív kritikákkal és manipulációkkal amiknek az a célja, hogy rombolják az önbizalmad. A múlton se rágódj sokat, a hibákból sokat tanulhat az ember és a rossz dolgokon is túl lendülsz, ha megeddződsz. Senki sem tökéletes, hozd ki magadból a legjobbat, de ne mások miatt, hanem magadért.
2021. aug. 11. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
40%
Ha bárki elveszi az önbizalmad, akkor az önbizalmad sosem volt stabil.
2021. aug. 21. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!