Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mérgező szomszéd (?)

Mérgező szomszéd (?)

Figyelt kérdés

A szomszédasszony tulajdonképpen nagyon kedves, tündéri, jóban is vagyunk, de extrém megterhelő. Ami baja embernek lehet, az neki mind van (saját betegség, apja gondozásának problémái, krónikus alváshiány stb), és azzal minddel eláraszt. Én türelmes vagyok, de már besokalltam, nem tudom tovább tolerálni, hogy folyamatosan lehúz a problémáival. Ha felhív (titkos számról), minimum 70 perc, ha beugrik egy percre, ugyanannyi. Emellett kíváncsiskodik, kotnyeleskedik. Tapad, mint egy kullancs. (Nem primitív, értelmiségi.) Nem fogja fel, hogy szomszédok vagyunk, nem barátok.

Én annyit csinálok, hogy az üzeneteire csak késleltetve és szűkszavúan válaszolok, a beszélgetéseket nem mozdítom előre. A telefont csak akkor tudom nem felvenni, ha mobilról hív, és néha már jelzem neki, hogy nem érek rá.

Itt a gyakorin én olyan kiválóan tudom kiosztani a kérdezőket, hogy "szüntess meg vele minden kapcsolatot", "ha megsértődik, annál jobb", de a saját esetemben ezt nem tudom alkalmazni. Nem akarok összeveszni, mert nekem rossz, ha a házban összefutva az egykori jóismerősből ellenség lesz. Ellenségeskedést nem akarok, csak tisztes távolságot. Viszont én nem vagyok ügyes diplomata, hogy ezt finoman értésére adjam, ilyenkor nem sok jelentősége van a hangnemnek, a közlés tartalmát úgyis rossz néven veszi. Tanácsok?


2021. aug. 17. 11:52
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
90%
Titkos számot sosem veszek fel. Soha.
2021. aug. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
93%
Ezt sértődés nélkül nem tudod lezárni.
2021. aug. 17. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
87%

Az ilyet nem tudod sértődés nélkül leépíteni, mert az ilyen végtelenül önző, csak magára gondol, csak felhasznál téged hogy legyen kinek kibeszélnie a problémáit.

Édesanyám szomszédasszonya ugyanilyen volt. Évtizedeken keresztül ezt csinálta vele. Még akkor is, mikor édesanyám daganatos beteg volt. Kemókra járt meg sugárra, állandóan rosszul volt, pihent, mindig hányt, enni nem tudott, szóval nagyon oda volt, ez a nő meg akkor is állandóan átment hozzá és órákig traktálta a baromságaival. Miközben látta hogy rosszul van. Aztán édesanyám megelégelte (nem bírta tovább) és egy hosszú, kedves hangvételű levélben kifejtette neki hogy ha nem tűnt volna fel, ő most az életéért küzd, kicsit jegeljék az állandó átjárogatást mert most saját magára kell koncentrálnia és pihennie, gyógyulnia kell. Tényleg nagyon kedves, normális levél volt. Gyakorlatilag még ő kért elnézést amiért beteg és nem tud egész nap a szomszéd csip-csup ügyeivel foglalkozni.

A szomszéd természetesen vérig sértődött és onnantól kezdve soha többé nem állt szóba édesanyámmal, mégcsak nem is köszönt neki. Nem mondhatnám hogy édesanya telisírta emiatt a párnáját...

2021. aug. 17. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Segíts neki, vagy rázd le.
2021. aug. 17. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
87%

"Ne haragudj, de sok vagy nekem. Nem szeretnék veled kapcsolatot tartani, kérlek, ne keress." Ezt máshogy nem lehet. És jogod is van hozzá, hogy határozottan kiállj magadért.

Igazából csak azt lehet tanácsolni, amit te magadnak is mondanál. Ha valaki ennyire nem törődik a másikkal, hogy nem tiszteli az idejét, akkor a másiknak sem kell törődnie azzal, hogy az a személy fogja érezni magát. Valószínűleg a kedvessége sem igazi, csak manipulálni akar. Azért is hívhat titkos számról, mert tisztában van vele, mit művel, és kíváncsi, meddig mehet el.

2021. aug. 17. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Felhiv azt mkndod: Most nem érek rá


És leteszed


Ennyi


Megsértodik, egy gonddal kevesebb

2021. aug. 17. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Amúgy hány éves a szomszéd asszony?
2021. aug. 17. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
60+.
2021. aug. 17. 13:30
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem sérted meg, soha nem fog rólad leszállni.
2021. aug. 17. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Engem telefonon csesztettek úgynevezett barátok, ötöt kellett kiszórnom az életemből, az egyik képes volt eljárni telefonfülkékhez, hogy onnan hívjon, mert az ő számát kinyomtam.
2021. aug. 17. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!