Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek egy jelentős része...

Az emberek egy jelentős része miért kedveli annyira a horror műfaját, az ijesztő, félelmetes, misztikus történeteket, elbeszéléseket, ilyen témájú filmeket, dokumentumfilmeket, stb...?

Figyelt kérdés
Ennek a jelenségnek mik az általános mozgatórugói?

2021. aug. 17. 18:22
 1/7 anonim ***** válasza:
84%
Én úgy vélem az ember eredendően ösztönlény, mint az állatok, tehát alaovető ösztönök vezérlik, aminek egy része az agresszió. Mindeközben az ember társasági lény, ehhez pedig el kell nyomnia az ösztöneit (nem tépjük ki más kezéből a kaját ha megéhezünk, nem verünk össte senkit jobb esetben, stb.) Na most a horrorban ennek az ösztönnek a kivetülése is megjelenhet. Akár az adrenalinra is hathat. Én pl. a természet feletti sztorik miatt is szeretem meg pl. szerinten érdekes, hogy mi zajlik le egy sorozatgyilkos fejében, pszichológiailag.
2021. aug. 17. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szeretem a rejtélyeket, érdekesek számomra az elvontabb, misztikusabb történetek, mert kikapcsolnak a hétköznapi valóságból. Van bennük valami plusz, a hangulata fog meg. A krimi dokumentumok pedig a pszichologiai oldalukról érdekesek és szintén rejtély van bennük. Engem például a világból ki lehet zavarni ilyen barátok közt jellegű filmekkel. Eszemben sincs órákon át nézni, hallgatni azt, amit napközben is látok.
2021. aug. 17. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én azért nem szeretem, mert tök, totál elvont, lehetetlen dolgok sokaságát mutatja be, nem lehet a való élethez nagyon kötni, így zavaró.
2021. aug. 17. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%
Engem már kicsi korom óta érdekelnek az ilyen dolgok. Egyszerűen a rejtélyek, paranormális történetek, horror, bizarabbnál bizarabb dolgok stb.. annyira szeretem olvasni, hallgatni, és nézni ezeket a témákat. Számomra egyfajta kis kikapcsolódást/lazítást jelentek mind.
2021. aug. 17. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
15%

Utálom a kegyetlenkedésre alapuló vagy azt tartalmazó filmeket.


Múltkor nézett egy filmet a párom a boszorkanyüldözésről. Minden tekintetben rossz film volt. Nem volt korhű. Hibas volt a logika is. De bezzeg telepakolták kegyetlenkedéssel. Ilyenkor elgondolkodok, lehet, hogy egy beteg allat gyartott maganak egy filmet hogy arra elégítse ki magát.


A horror pedig más, mert annyira fikció, hogy nem tud felkavarni, csak untatni. Pl megnezi a csaladtagom, hív, hogy nézzem vele, leülök, elunom, elmegyek. Kiröhög hogy nem bírod mi?! Az unalmat. Azt nem. De bezzeg felsikolt amikor es ahol azt akarta a rendező.

2021. aug. 21. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Engem már ovis fejjel érdekeltek a paranormális, természetfeletti, rejtélyes dolgok. A krimi, horror csak később jött, valamint a megmagyarázhatatlan kategória is.

Nagyon tetszik a hangulatuk, a saját kis világuk, olyan elvont, helyenként valóságtól nagyon elrugaszkodó, nekem meg pont ilyesmikre van szükségem kikapcsolás gyanánt.

2021. aug. 21. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
A kegyetlenkedős, véres horrorokat én sem szeretem, de a misztikus horrorok, thrillerek szerintem nem is az a kategória. A másik dolog, hogy ezeket akkor szeretem, ha amerikai film. Nagyon tetszenek azok a félhomályos, zegzugos, mindenféle különös hangulatokkal és tárgyakkal telepakolt, amerikai filmekben jellegzetes házak, tájak.
2021. aug. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!