Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Empátia nélkül hogy legyek jó...

Empátia nélkül hogy legyek jó ember?

Figyelt kérdés

2021. aug. 18. 22:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
36%
Évekig voltam "jó" ember és csak annyit értem el vele, hogy ott használtak ki és néztek hülyének (meg persze rúgtak belém) mások ahol csak tudtak. Jónak lenni gyengeség és nagyon kevés olyan ember van aki tényleg értékeli. Szóval a válaszom az, hogy ne akarj jó ember lenni. Nincs empátiád? Használd ki.
2021. aug. 18. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
35%

Első válaszolónak mondom hogy azért mert megkeseredtél nem kell másokat is lehúznod magaddal.

Plusz még a kérdező lehet hogy nem arról beszél hogy kihasználták a jóhiszeműségét hanem hogy ténylegesen hiányzik nála az empátia.

...

Hát az empátia beleérző képességet jelent.

Pl. ha valaki lehorzsolja a térdét akkor azzal együtt tudsz érezni mert régen neked is lehorzsolódott a térded és tudod hogy mennyire tud fájni.

Persze ez csak egy egyszerű példa volt.

Azokkal is együtt érezhetsz akik esetleg elvesztették egy családtagjukat. Még akkor is ha te még nem éltél át hasonlót de tudod hogy mennyire rossz érzés lenne ha te is elvesztenél valakit aki fontos a számodra.

Ha nincs empátiád akkor meg kell tanulnod hogy mi számít morálisnak és mi nem.

2021. aug. 18. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
43%
Ne csinálj semmit inkább, ne árts senkinek és kész.
2021. aug. 18. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
84%
#2 Ez miért megkeseredés? Ezt tapasztaltam és kész. Amíg jó voltam senki sem értékelte, hanem mindenki csak kihasznált. Ne az én hibám legyen már, hogy az emberi természet ennyire fos. Elég csak végig nézni egy facebook kommentszekciót és elhányod magad olyanokat írnak egymásnak az emberek... Vagy talán te nem így látod?
2021. aug. 18. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 molnarmarcell21 ***** válasza:
2021. aug. 18. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
76%

Ha hiszed ha nem én is voltam már a te pozíciódban és nem jó sok ideig benne lenni. Amiért kihasználtak mások mert engedted nekik. Az oké hogy kedves vagy. Légy kedves. A szeretett jó dolog, segíti a közösséget. Viszont ne legyél naív. Tiszteld magad annyira hogy a saját idődet megbecsülöd.

Igen az emberekben van ilyen hogy lábtörlőnek használják azt aki engedik nekik.

Ha valamire ráakarnak erőltetni és te nem akarod azt megtenni akkor mindig mondhatsz nemet. És ha erre besértődnek az az ő hibájuk nem a tiéd.

2021. aug. 18. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
72%
első vagyok. igazad van, 6os. :)
2021. aug. 18. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Hát.. én csak örülök ha segíthettem :)

Remélem nincs harag közöttünk

2021. aug. 18. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
nincs :D jó volt olvasni a te nézőpontodat a témában, mert rájöttem, hogy ami bennem "kihasználható" volt az nem a jóságom, hanem a naívságom volt. Na meg igen, rengetegszer nem becsültem a saját időm, pont ma próbáltam valakinek nemet mondani akinél úgy érzem, hogy csak kihasznál. Félig sikerült csak. :D
2021. aug. 18. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Akik kiakarnak használni azok amúgy sem érdemlik meg az idődet és a társaságodat.

Nekem voltak szar barátaim utána meg jó barátaim. Ég és föld volt a különbség a kettő között.

2021. aug. 18. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!