Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Empátia nélkül hogy legyek jó...

Empátia nélkül hogy legyek jó ember?

Figyelt kérdés

2021. aug. 18. 22:41
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
83%
Sajnos én is lábtörlő voltam. Folyton mondták én vagyok a legrendesebb legjobb ember akivel valaha is találkoztak. És igazából annyi volt az egész, én mindenkivel kedves voltam, mindenkinek segítettem ahogy tudtam ha bajba voltak. Meghallgattam mindenkit. Vissza pedig csak annyit kaptam, hogy le*zartak mikor nekem volt gondom, mikor én akartam csak valakivel beszélgetni, hirtelen mindenki elfoglalt volt. Pár percet sem tudtak rám szánni a napukból. És méghozzá jó sokszor pénzbe is segítettem őket mikor bajba voltak. Annyit mondanák, sokszor úgy éreztem bárcsak tényleg egy szemétláda lennék én is, és leszarnák mindig. De egyszerűen a szívem nem engedte, hiába fájt az, hogy kihasználtak. Sajnos ilyen az emberi természet, egy emberrel sem találkoztam még aki megbecsült volna :/
2021. aug. 19. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
54%

#11 csak egy gondolat. Mi van, ha csak azért segítettél, hogy a másik vagy önmagad elött (ego) tetszelegjél? Hogy azért segítettél, hogy az önmagaddal elhitetett önkép: jószívű, segítőkész... ne törjön össze.


Tehát voltaképpen fejből irányított voltál és nem az őszinte, tiszta szíved vezetett, hiszen szeretném hinni, hogy az ilyen ember valahogy megérzi a hamisságot és megsem próbálják kihasználni, mert elbuknak. Benned meg ott lehetett az ego, amit kihasználtak, hogy elmondhassa: segítettem! Hatalmas vagyok. Megmentő, Szent Ember.


Hm?

2021. aug. 19. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Úgy, hogy nem trollkodsz. Élni és élni hagyni, ha már empátiád nincs, legalább ne cseszegess másokat.
2021. aug. 19. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!