Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Megváltozhatok még valaha,...

Megváltozhatok még valaha, vagy ez már esélytelen?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Ez lehet kicsit hosszabb lesz és kesze kusza, de probálom normálisan összefoglalni. A lényeg hogy elég durván önbizalom hiányos és szégyenlős srác vagyok és amióta az eszemet tudom ilyen is voltam de erre rájött az utobbi években egy erös megfelelési kényszer is. Egy normális apa figura nélkül nöttem fel. Apám meghalt kicsi koromban, késöbb anyu újra házasodott, de sajnos egy elég problémás emberrel.

A lényeg hogy sosem volt olyan akire felnézhetek. Gyerekkoromban voltak intim problémáim, amik miatt féltem bárkinél is kezdeményezni, így nálam nem volt meg a "nornális" szexuális feljödés, hogy úgy fogalmazzak. Ez és az apa hiánya (és talán genetika?) miatt biszex lettem. Ezzel többé kevésbé meg is békéltem már (anyu is tud róla, nem igazán zavarja, inkább az hogy boldog vagyok e). Viszont annak ellenére hogy már 30 vagyok nem volt még normális párkapcsolatom.

Idén volt egy rövid valami egy sráccal, ami persze viszonzatlan szerelem lett így véget is ért. Ez elég mély nyomot hagyott bennem, még ha nem is feltétlen maga a srác hanem a szeretet, az ölelés és az hogy van valaki aki gondol rám hiányzik. Ö is hiányzik nem mondom, de valahol tudom hogy nem illettünk össze.

Na de nem is ez a fontos. Említettem a megfelelési kényszert. Úgy érzem hogy kevesebb vagyok amiatt, hogy nincs egy barátnőm/feleségem, nincs tervben hogy lesz gyerek. Nem mondja nekem konkrétan senki sem ezeket, de akaratlanul is hall az ember másokra tett megjegyzéseket, amiknél magára ismer.

És akkor erre még rá jön az is hogy anyuékkal élek egy házban. Tudni kell hogy nem vagyunk egy gazdag család, így közösen vettünk házat, ami az enyém és én fizetem a hitelt ök pedig segitik a többit, így tudtuk megoldani. Ez nem sok teret hagy egy komolyabb kapcsolathoz, magánélethez.

Most ott tartok, hogy nemigazán tudom mitévő legyek. Barátnőt nem hiszem hogy találnék, mert ebben a korban már azért a többség komolyabb kapcsolatot szeretné én pedig tisztában vagyok azzal hogy jelenleg én alkalmatlan vagyok rá plusz a nökkel való tapasztalatlanságom is visszatart. Ki akarna egy ilyen balfékkel ismerkedni. Fiatalabbakkal nemigazán szeretnék kavarni, mert valamiért nem érzem helyesnek. Srácokkal is nehéz, mert egyrészt kicsi a "választék" és még kevesebben vannak a normálisak, és azért ez is elég nehezen megy nekem. A félelem, hogy kitudódik nagyon erős.

Ez az egész az utobbi időben már az őrületbe kerget. Folyamatosan levert vagyok, csak max akkor nem ha valamivel elterelem a figyelmem, de ahogy kicsit is "magam" maradok már ez jár a fejemben.

Persze tudom, ezen csak én változtathatok, dekönnyebb ezt mondani mint csinálni.

Úgy érzem vannak jó tulajdonságaim is, a munkahelyen is a környezetemböl ezt kapom visszajelzésként sokszor, de persze ök nem tudják hogy belül hogy érzek.

Szóval ez vagyok én. Egy rakás kétely, önbizalom hiány, szégyenérzet, frusztráltság. Persze azt is tudom hogy a picsogás és az önsajnálat nem segít. Tudom nincs erre egyszerü megoldás, de ha valakinek sikerült hasonló helyzetböl már kimásznia, akkor megköszönném, ha megosztana velem néhány tanácsolt.

És mégegyszer bocsánat hogy kesze kusza vagyok, nem foglaltam még igy össze sose az életem.



2021. aug. 24. 07:18
 1/5 A kérdező kommentje:
Hozzátenném még, hogy ideges tipus vagyok, nem kezelem jol a stressz helyzeteket. Ha valamilyen konfliktusba kerülök akkor olyan szívdobogás kap el, hogy azt hiszem kiugrik, lüktet a fejem, nem tudok nornálisan gondolkodni. De nem csak ilyenkor, ha valamilyen megméredtetés van, olyan ahol teljesiteni kell, teljesen beparázok (emiatt gondok voltak/vannak az ágyban is) Probálom magam ilyenkor nyugtatni, mondom magamnak belül hogy nyugi meg figyelek a légzésre, de ez nem mindig segít. Ez lemaradt a kérdésböl...
2021. aug. 24. 07:27
 2/5 anonim ***** válasza:
És ahelyett, hogy regényeket írnál, az életben nem gondolkodtál még el, hogy terápiát kezdj? Írjátok ki itt a nagy életregényeket, hogy ilyen vagyok meg olyan, meg ez meg az az oka, ehelyett már ülhetnétek inkább a pszichológus székében, annak legalább van haszna. Pont a pszichoterápia jó arra, hogy 180 fokra fordítsa az önmagadról való gondolkodásodat, érzéseidet és ezáltal a saját környezeted is gyökeresen megváltozik.
2021. aug. 24. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ezzel tisztában vagyok, néztem is már, hogy van e a környéken olyan aki megbízható és nem csak a ppnzért csinálja. Azért mert nem irtam ide nem jelenti azt hogy nem gondolkodom rajta. De ez is egy folyamat, fokozatosan haladok, az elsö lépés nekem az hogy arctalanul valakivel beszélek rola, ha igy megy akkor talán menni fog személyesen is. Neharagudj, de nem vagy a helyemben, nem tudod hogy milyen nehéz nekem erröl bedzélni. Ezért probálok itt elsönek találni valakit aki járt ilyen cipöben és tud valamit mondani. Ha mást nem is legalább reményt arra hogy egyszer lehet normális életem is. Közben pedig probálok valahogy psszeszedni annyi bátorságot hogy leüljek egy szakemberrel és megbeszéljem vele.
2021. aug. 24. 10:15
 4/5 anonim ***** válasza:
69%

Szia!


Kicsit magamra ismertem a történetedben. Ahogy írtad, nekem is elég lassan javult az életem, most 27 évesen érzem úgy, hogy talán túl vagyok a nehezén.

Van néhány dolog, amit szerintem megpróbálhatsz.


Ha érdekel, olvashatsz pszichológia témakörben, arról, amire aktuálisan keresed a választ. Nekem segített megérteni a saját érzéseimet és mások viselkedését.


Megfigyelheted, hogy ki hogyan hat rád. Aki jól, azzal tölts minél több időt, aki pedig rosszul, azzal a lehető legkevesebbet. Itt nem (csak) a szándékosan bunkókra gondolok. Nekem például sok időmbe telt mire rájöttem, hogy egy családtagom mennyire nyomaszt. Folyton panaszkodik olyan dolgokra, amit már felnőtt fejjel látok, hogy közel sem megoldhatatlan probléma. De egész gyerekkoromban hatalmas stressz volt, mert úgy éreztem, hogy az én feladatom lenne ezeket megoldani, amit persze nem tudtam és emiatt bűntudatom volt és alkalmatlannak éreztem magam. Neki viszont előnyös, mert mások sajnálják és esetleg meg is csinálják helyette, amihez neki nincs kedve. Egyébként itt megemlíteném, hogy kicsit hasonló érzésem volt, mikor a lakásról írtál. 50+ évesen egy embernek elég érettnek kellene lennie arra, hogy megoldja a saját életét. Ami a te felelősséged, hogy magadat egyenesbe hozd és önálló életet tudj kezdeni. Persze segíteni lehet ha van miből, de nekem itt úgy tűnik, hogy számodra ez nehézség.


További tanácsom, hogy próbálj ki minél több hobbit és figyeld meg, hogy mi az, ami hosszabb távon is jó hatással van rád. Nekem az jött be, hogy korán kelek és sportolok egyet, míg még csönd van és nem zavar senki, így egész nap kiegyensúlyozottabb vagyok.


Gondolkodhatsz azon is, hogy mitől éreznéd magad értékesnek, alkalmasnak. Mitől lennél büszke magadra? Ezek felé tegyél lépéseket.


A megfelelésről csak annyit, hogy bárkitől ilyet hallassz, hogy "xy-nak ezt kellene tennie/már ott kéne tartania", nyugodtan engedd el a füled mellett. Ez tapasztalatom szerint kivétel nélkül 3 dologból fakad: 1) Az illető irigy és így próbálja lehúzni a másikat, hogy akkor már ő se érezze jól magát. 2) Vitát akar szítani. 3) Szimpátiát és megerősítést akar kisajtolni másokból (és egy jót pletykálni annak kárára, akire beszólt). Szóval jó nem sül ki abból, ha reagálsz, magadra venni meg felesleges, mert ez kizárólag annak a bajairól szól, aki szájából elhangzik. Különben nem érdekelné, hogy kinek mikor és miért van-e vagy nincs-e férje/nője/kiskutyája.

A saját életeddel kapcsolatban a saját véleményedre adj csak.


Ne haragudj, hogy ennyit írtam, de ez a téma épp engem is érint/érdekel.

Ha van kedved, még beszélgethetünk róla, de ha nincs az sem gond. Remélem tudtam segíteni.

2021. aug. 24. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Azt hogy biszex vagy, a mai világban már nem kellene szégyellned! A családodból takarítsd ki a mamád undok pasiját, vagy mást ha van, és éljétek stresz nélkül az életeteket. Te nem a mamáddal laksz, hanem a mamád lakik veled! Ezt ha nem is méltányolja egy lány, el kell ismernie, hogy a szíved a helyén van. Őt sem fogod a szélnek ereszteni esetleges válás esetén két gyerekkel a szélnek! (Ne is legyen!) Nem teljesen hasonló amiket én megéltem, de lehet hogy tudunk jókat beszélgetni. Írj ha van kedved!
2021. nov. 17. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!