Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan győzzem le a rossz...

Peter700 kérdése:

Hogyan győzzem le a rossz szokásaimat?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Már régóta kialakultak nálam rossz szokások, június közepén a túlevés (szerencsére eddig csak néhányszor történt meg), mostanában a kaják hidegen evése. Csak úgy kiveszem őket a hűtőből. Néha összevissza eszek, csak utólag látom be mindig, hogy ezt nem kellene. Gyakran telefonozok/gépezek a sötét szobámban, papucs nélkül járkálok a lakásban, nagyon későn (22-00 közötti intervallumban) fekszek le (lehet mondani, hogy nyár van, de az nem normális, hogy mindennapos legyen). Régen sohasem csináltam ezeket. Úgy érzem, a napirend hiánya miatt lettem ilyen.


Napirendet már május vége óta próbáltam kialakítani, de így, hogy állandóan későn fekszem, nem kivitelezhető. Már május vége óta akarok ezen változtatni, de egyenlőre reménytelen. Nem akarom feladni, érzem hogy szükség van arra, hogy ezek a dolgok megváltozzanak, mert akkor vidámabb lennék, nem veszekednék magammal.


Hogyan kezdjek el változtatni? Arra gondoltam, először azon a dolgon, amit a legjobban utálok (hidegen evés) változtatnék, majd a többin. Ti mit gondoltok?



2021. aug. 24. 19:27
 1/3 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem te egy kicsit kényszer beteg vagy :D Ezeket amit leírtál nem nevezném rossz szokásoknak.


Ha azt írod hogy piálsz vagy drogozol oké,de ilyen kis hangya fa..ni dolgokon nem kell fen akadni szerintem. Ez a napirend meg olyan hogy jó hogyha van,de nem mindig tartható.

2021. aug. 24. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az egyetlen rossz szokásod a kajálás körül lehet, na meg talán a mozgáshiánya. Este 10 és éjfél közötti lefekvés? Hacsak nem vagy tizenéves, vagy melós aki hajnalban kel, ez sem akkora gond. 6 óra alvás elég egy felnőttnek. Ha attól jobban érzed magad, készíts egy napi tevékenységi listát, amit megpróbálsz teljesíteni. Legyen változatos, hogy el ne und, és kisebb célokat tűzz ki magad elé-

1- lehetne, hogy este 6 után csak zöldséget vagy gyümölcsöt eszel.

2021. aug. 24. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

#1: hát én ezt nem így látom

#2: a lista jól hangzik, köszönöm az ötleted!

2021. szept. 27. 21:28

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!