Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lassan szégyenlem, hogy...

Lassan szégyenlem, hogy magyar vagyok. Miért kell mindenkinek ennyire tipikusan magyarként viselkednie?

Figyelt kérdés

Gyermekkoromban igenis büszke voltam a nemzetünkre, amit az iskolában tanítottak, az irodalmunkra, a történelmünkre. Kicsit azt hittem a való élet is ilyen lesz. Hát nagyon nem.

Több mint 10 éve dolgozom. kb 5 munkahelyem volt.

De mindenütt ugyanazok mentek:

- hogy tud az ember a lehető legjobban kibújni a munka és felelősség alól, úgy hogy az még ne legyen nagyon feltűnő,

- talpnyalás a vezetőségnek, minél több pénzért, céges autóért, de úgy, hogy ugyanúgy kibújni a lehető legtöbb munka és felelősség alól,

- azt keresik mit lehetne elvinni, ellopni, úgy, hogy ne tűnjön fel, vagy éppen betolni a saját kisvállalkozását a cégbe alvállalkozóként, 10x-es áron számlázva,

- fújás, fúrás egymásra, "biztos ez is többet keres mint én", széthúzás, mindenkit csak saját maga érdekel, cég, munkatársak mehet a levesbe.


Magánélet, család, egyéb:


- irigység családon belül (is): neki milyen könnyű, nekik sokkal többet segítettek a szülők, ők többet keresnek stb.

- Nők anyává válása családon belül, de általánosságban is: szül a nő 1-2 gyereket, és elvárja ,hogy körülötte forogjon a világ. Én nem vagyok nőgyűlőlő, de ez, hogy a napi bevásárlásnál is, fellök, belémjön, rám tüsszent más gyereke, majd utána citromba harapott képet vágva az anja vagy apja, alig viseli el, hogy nincs előre engedve a sorban, majd, szándékosan hisztizésre készteti a gyereket, jelezvén, hogy "na...hát sír a gyerek"

Nem egyszer láttam (kivette a kezéből a játékát stb szándékosan :D )


- egy családi eseményen megjelenve az "elvárás" hogy mindenki vele meg a gyerekekkel foglalkozzon....(miért is?! tudtommal az ember magának vállal gyereket, nem másnak)

Mi is tervezünk gyermeket, de nem azért hogy egy családi eseményen elvárjam, hogy mindenki bennünket ugráljon körül.


- pesztrálás a rokonoktól: így kéne, úgy kéne, ő ezt csinálná, ő így tanulna

Felnőtt ember vagyok, én elhiszem ha jót akar, és meg is hallgatom, hogyha valaki ész érvekkel alátámasztja, minek lehet jövője. De az, hogy "szerezzek egy diplomát, mert anélkül semmire sem megyek az életben" szövegtől hányok.

Még ha az ember el is kezdene valamit, honnan tudja hogy 4-5 év múlva az majd egy sikeres végzettség lesz, amiért több pénzt kap, és megéri a belefektetett erő, pénz, lemondás. Lásd: hány embernek van diplomája, mégis tök másban érvényesül.


- irigység általánosságban: igen, ez a tulajdonság talán bennem is megvan, mikor 17 éves influenszerek többet keresnek mint én. Vagy elhajt mellettem az x6-al egy látszattra olyan ember, aki még a nevét se tudná leírni...Igen bennem is felötlik, talán valamit rosszul csinálok.

Azonban elég csak ránézni egy két férfi arcára, mikor a feleségemmel sétálok, vagy épp beszállok a 8 éves (!!!) átlagos családi kocsimba és van aki arcáról üvölt a méreg.



Lassan ott tartok, hogy utálom az embereket, és köztük a saját "fajtámat" is.

Nem mondom hogy máshol jobb lenne, nem vágyakozok külföldre, csak egy élhető világra, ahol minden embernek megvan a maga kis élete, és nem a máséval foglalkozik (igen ez néha rám is érvényes)

Nem süt folyton az irigykedő tekintet, nem bújik ki mindenki minden alól, becsületesen keresi meg a pénzét.



2021. aug. 25. 11:28
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
89%
Én 4 éve Ausztriában élek. Itt ugyanez van. Nemcsak Magyarországon vannak ám hülyék, hanem a világ számos pontján.
2021. aug. 25. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
81%
Az emberek többsége ilyen. Nemzetiségtől, kortól, nemtől függetlenül. Vegyél kutyát. A kutyák cukik és több eszük is van. :D
2021. aug. 25. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
61%
Bocs de te magad vagy pontosan az a típus aki miatt szégyellni lehet hogy magyarok vagyunk. A tipikus kötözködő, ki ha én nem, mindenkire köpködő, de közben frusztráltan irigykedő kisember.
2021. aug. 25. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

3-as

na pont ez nem vagyok: kötözködő, köpködő, meg ki ha én nem. nagyon távol állnak tőlem ezek. Nem ismersz.

a kis irigység, és kisember létben egyetértek

2021. aug. 25. 11:49
 5/22 anonim ***** válasza:
77%

Az általad leírtaknak nem sok köze van a magyarsághoz. Egy-egy negatív tapasztalattól már általánosítasz.

Az irigykedő tekinteteket pedig csak te látod annak, amikor sasolsz, hogy ki, hogyan reagálna arra, amikor megjelensz.

2021. aug. 25. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
81%
3asnak tök igaza van. Kérdező, te magad testesíted meg a magyar embert és társadalmat amit annyira utálsz. Tipikusan a "mindneki lop, lusta, hülye, rosszindulatú, bezzeg én, mindnekinek úgy kéne gondolkoznia ahogy én és nem lenne semmi baj".
2021. aug. 25. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
51%

A magyar egy tuskó nép, aki még ennyit sem érdemel amit most elé lök a magyar kormány... Felnőtt emberek nem tudnak kiállni magukért, azért hogy jobb legyen az életük és ehelyett egymást ölik már, olyanok mint a cigányok.

De az érdekes hogy más nemzetről azonnal tudnak véleményt alkotni, amikor az Ukránok nem hagyták magukat, és hangot adtak a nem tetszésüknek, egyből mentek a vadbarom, civilizálatlan erőszakos jelzők, ugyanígy volt 2006-ban itt nálunk, akkor megmutatta a magyarság egy töredéke hogy mire lehetne képes az összefogás, hogy egy normálisabb, jobb életkörülményekkel rendelkező országot harcoljunk ki.


A hozzászólásokban is fogod látni a kibújást, a kivételezést, meg a magyarázkodást hogy máshol is ez megy, hát nem, normális országban(spanyolok, görögök, ukránok, amerikaiak) ha kell összefog a nép, az etnikum ha érzik a problémát.


A magyartól úgy látszik el kéne venni az élelmet, 700 forintra kéne belőni az üzemanyagot, a kórházakba érkező embereket tömegével kéne ellátatlanul hazaküldeni, vagy épp kirakni... ezek bosszantó dolgok tudom, de máshogy egyszerűen nem lehet ezt az alvó népet felrázni, észhez téríteni.

2021. aug. 25. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

5-ös

kénytelen vagyok általánosítani ha ezt tapasztalom nap mint nap, és nem kell bámulni az embereket, sem figyelni...az ember észreveszi ezeket a nélkül is.


6-os

milyen bezzeg én!?

hol írtam ilyet a kérdésbe hogy bezzeg én a tökéletesség vagyok?!

kénytelen vagyok így írni, ha egyszer ezt tapasztaltam mindenhol...

Te hogy írnád ezt le, ha a munkahelyeden vagy a suliban (amid épp van) rajtad kívül mindenki lopna, nyalizással törne előre) csak te próbálnál a nélkül érvényesülni?

2021. aug. 25. 12:01
 9/22 A kérdező kommentje:

7-es

nem mindenben, de pl a kibújásban egyetértek.

"csak én ne, csak nekem ne kelljen felelősséget vállalni, csak nekem legyen jó, csak nekem legyen meg a havi x százer"


az összefogás hiánya valóban elképesztő.

2021. aug. 25. 12:04
 10/22 anonim ***** válasza:
40%
8. Egyszerű, a saját dolgommal foglalkozok nem azt nézem, hogy ki mit csinál vagy lop. Ha lebukik ő baja, ha nem egészségére. Én pont lesz@rom ki mit csinál, van elég dolgom, nem azt figyelgetni, hogy ki hogy néz rám az utcán amikor beszállok vagy kiszállok a kocsiból 😂 örülök hogy neked ez a legnagyobb problémád
2021. aug. 25. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!