Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Aki 37 éve koráig nem ért el...

Aki 37 éve koráig nem ért el semmit, az már nem is fog?

Figyelt kérdés
Szeretnék diplomát és nyelvvizsgát, de egyik sincs. Karrierem sincs, ez szerintem előbbiből is következik. Úgy érzem minden vonat elment, innen már nincs esély. Nem vigasztalást szeretnék kérni, hanem véleményt, ti hogy látjátok? Köszi! 37, nő

2021. aug. 25. 16:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Mi az hogy karrier? Fejtsd ki bővebben.
2021. aug. 25. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
91%
Sosem késő, de munka mellett sokkal nehezebb lesz. Nagyon át kell gondolnod
2021. aug. 25. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
96%

Nekem ugyan volt diplomám és nyelvvizsgám fiatalon is, de a mesterképzést 35 évesen csináltam, amikor otthon voltam a lányommal gyesen. Most 44 éves vagyok és írtam egy könyvet az idén, illetve most készülök nyelvvizsgára egy második nyelvből. Utána sem fogok leállni a tanulással nyilván.

Levelezőn le tudsz diplomázni, bár nem lesz könnyű. Idegen nyelvet, ha nincs jó nyelvtudásod, leginkább külföldön lehet tanulni. Érdemes egy nyelvtanfolyamon vagy magántanárral átvenni a nyelvtani alapokat, majd kimenni minimum 3 hónapra, de inkább fél évre külföldre dolgozni. Esetleg kint is vannak ilyen esti tanfolyamok, arra is lehet menni vagy viszel magaddal könyvet tanulni. Ha céltudatos vagy, sikerülni fog. Aztán hazajössz, lenyelvvizsgázol majd kiválasztod, hogy mi érdekel (ha karriert is akarsz, akkor ez azért árnyalja a dolgot) és hajrá.

2021. aug. 25. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
86%
Ahogy vetsz, úgy aratsz. Diploma, nyelvvizsga nem terem a fán. ha hajlandó vagy időt, energiát rászánni, akkor szerezhetsz. De biztos nem fogja más megoldani a Te életedet.
2021. aug. 25. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
96%
Akár 70 évesen is el lehet érni bármit, csak próbálkozni kell, jókor kell lenni jó helyen, ott van például Arató András, aki az erőltetett mosolyával világhírű lett.
2021. aug. 25. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

37 éves vagy még van kb 40 éved hátra, amiből 20 még lehet igazán aktív és az azt követő 20 már picit lazább.


Ha érdekel valamit és most elkezded kb 3-5 éven belül már dolgozhatsz is a szakmában. Azaz 42 évesen ha csúszol is egyetemen munka maitt már biztosan pályakezdő leszel.


Biztos lesznek negatív élményeid a korod miatt, de ha azt csinálod amit szeretsz és érdekel, ahelyett hogy a gyárban dolgoznál vagy éppen egy dohányboltban eladóként, akkor szerintem nagyon megéri.


Csak gondolj bele.


3.5 éve alatt elvégzed a képzést és 55 éves korodra már lesz 14.5 év tapasztalatod, amivel a legtöbb szakmában már a toppon tudsz lenni.

2021. aug. 25. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha már van kisgyereked akkor kutya nehéz egy támogató férj nélkül diplomázni.


Elvégezhetsz egy szakot, azzal nincsen baj, sokan másod/harmad diplomáznak ennyi idősen. Hogy te miért most ugrassz neki az elsőnek, ahhoz senkinek semmi köze.


Egetrengető karriert már nem fogsz befutni, de lagalább olyan területen dolgozhatsz, ami érdekel.

2021. aug. 25. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Még van szerencséd
2021. aug. 26. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Munka mellett levelezőm tudsz tanulni, pont erre találták ki
2021. aug. 26. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
12%

Attol fugg

Ha itt rinyal a gyakorin hogy szar az elete ahelyett hogy tanulna akkor igen

2021. aug. 30. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!