Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy látszólag...

Miért van az, hogy látszólag minden rendben van az életemmel, mégis önbizalomhiányos és boldogtalan vagyok állandóan?

Figyelt kérdés

22 éves lány vagyok, a legtöbben elég szépnek tartanak, vannak barátaim, barátom, aki imád és én is őt. Együtt is élek már vele, stabil a párkapcsolatom.

Nincsenek anyagai gondjaim, a szüleim is tudnak támogatni.

Tanulok még, egyetemre járok, melette dolgozom is kicsit.

Ennek ellenére, gyakran érzem azt, hogy nincs kedvem semmihez, állandóan fáradt vagyok, nem vagyok jó semmiben, nem köt le semmi.

Folyton másokhoz hasonlítgatom magam, ami rengeteg időmet elveszi. Ezt gyakran mondom a barátomnak is, aki támogat mindig, de nem tudom leküzdeni ezt az érzést.



2021. aug. 26. 09:35
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem cserélünk?:)))


Én meg csóró munkanélküli vagyok 3 hete, de boldog és motivált.

Na?

2021. aug. 26. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
60%

Erre mondják, hogy "jó dolgában nem tudja mit kezdjen magával".


Nem értékeled azt amid van, mert mindent megkaptál, semmiért se kellett megküzdened, ezért nem is értékeled, amid van.


Ahhoz, hogy értékeld a jót, megkell tapasztalnod a rosszat.

2021. aug. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

1es vagyok


Igazad van előző.Nincsenek céljai, mindent alátolnak.Én csóróként keményen küzdök a túlélésért, soha nem adom fel....most is melót keresek éppen.Nem is szeretnék gazdag lenni, ismerek nagyok sok depis jómódú embert.

Legyenek céljaid kérdező, talán kezdd azzal hogy fejleszted önmagad. Ez a legfontosabb. Ezzel nagyon sokan hadilábon állnak az emberek, pedig a legjobb befektetés.

2021. aug. 26. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy a szüleid az anyagi/fizikai támogatással megspórolták az érzelmi odafigyelést - különösen első életéveidben? Mert akkor alakul ki az önértékelés a környezet munkája által. Nálad úgy fest, hogy nem alakult jó irányba, ami vmi kisgyerekkori gebaszt mutat. Pszichoterápián fel tudod tárni a gyökereit és így helyreáll minden - önértékelés,önbizalom.
2021. aug. 26. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!