Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egy olyan ember aki azt...

Egy olyan ember aki azt mondja magáról , hogy ő antiszociális és érzéketlen, sokat bántották és már nem bízik, az az ember igazából vágyik a szeretetre?

Figyelt kérdés
2021. aug. 29. 18:04
A kérdező szavazást indított:
Mélyen belül vágyik rá
Nem, már nem vágyik kapcsolatokra
28 szavazat
 1/7 A kérdező kommentje:
Az ilyen emberen szerintetek lehetséges segíteni? Vagy teljesen felejtős?
2021. aug. 29. 18:12
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha át tudod törni a falat amit önmaguk köré emeltek, akkor egy mélyen, szívből szerető embert tudhatsz magad mellett.
2021. aug. 29. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Valamilyen szinten mindenki vágyik szeretetre.
2021. aug. 29. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

így a kérdés alapján válaszolva aki "azt mondja magáról", az vágyik rá, mert nem gondolja igazán komolyan. ha valaki antiszoc meg érzéketlen, azt nem kell említeni sem, mert tudni fogod anélkül is. ez csak amolyan figyelemfelhívás, szóval egyáltalán nem reménytelen.


arra persze fel kell készülni, amit a 2-es mond, hogy elég sok falat emelt maga köré és azon előbb át kell jutni, szóval türelem az kell az ilyen emberekhez, meg persze magadnál kell tartanod az irányítást, mert sajnos ha valaki nagyon gyorsan túl akar lenni ezeken az akadályokon, akkor pusztán a törődés érzése miatt építenek maguk köré még pár falat.

fokozatosan, de tudtára kell adni, hogy csak azokat a falakat vagy hajlandó leküzdeni, amik jelenleg állnak.

2021. aug. 29. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen emberek (is) vágynak a szeretetre.

A mai magyar társadalom általában lemond az ilyen emberekről, vagy jó esetben 1×-2× igyekeznek neki segíteni megnyilni, majd hagyják. Ez azonban a többi, általános, de jó alapstruktúrájú kapcsolatokra is érvényes, és így távolodnak el szépen az emberek egymástól.

A leírtak tapasztalat, mert én is ilyen vagyok...

2021. aug. 29. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ennyire lent azért még nem vagyok, nem vagyok depressziós, de igen elég elutasító vagyok az emberekkel szemben, hiába vágyom arra, hogy valaki meglássa és megkérdezze, hogy mi baj van, ha meg is kérdezi valaki, csak annyit mondok, hogy "Semmi/Fáradt vagyok", nem tudok megnyílni mások előtt, a szociális életem csak nagyon minimális, van 2 barátom, akikkel egyébként alig beszélek, 2 éve nem is láttam őket, járok dolgozni, ott tudok szótváltani emberekkel, de csak minimálisan, családommal is jól kijövök, de szinte senki se tud rólam semmit. Hiába tudom, hogy javítani kéne ezeken, nem tudok, sokkal több segítségre és szeretetre lenne szükségem ahhoz, hogy talán tudjak. Hiányzik egy társ, akivel megtudnám osztani a problémáimat, de még lányokhoz sincs semmi merszem közeledni, pedig tudom, hogy ez nem állapot, mégsem tudok mit kezdeni vele, nincs az a mondat, tanács, ami letudná bontani bennem ezt a falat, ami meggától abban, hogy magabiztosabb legyek. Nem hittem volna azt sem, hogy meglesz a targoncás jogsim, aztán mégis és még ezek ellenére sincs bátorságom letenni autóra a jogsit, mert nem érzem azt, hogy sikerülne.
2021. aug. 29. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, vágyik. Ha értékes embernek gondolod, akkor beszélgess vele sokat, tölts vele időt.
2021. aug. 30. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!