Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Introvertáltak vagy extrovertá...

Introvertáltak vagy extrovertáltak vagytok inkább? Hogyan élitek meg, miben nyilvánul meg nálatok?

Figyelt kérdés
Melyik véglet jellemzőbb rátok, vagy mennyire vagytok átmenet köztük? Hogyan befolyásolja, mennyire nehezíti meg az életeteket, hogyan sikerül kezelnetek?

2021. aug. 30. 14:57
A kérdező szavazást indított:
Introvertált
Extrovertált
Félúton
Egyéb - kifejtem bővebben
74 szavazat
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
91%
Itt introvertáltak vannak
2021. aug. 30. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
93%

Az az introvertált, aki társaságban idővel elfárad és amikor egyedül van, akkor töltődik fel. (Az extrovertáltak meg pont fordítva)

Aki ettől eltérően "éli meg" az introvertáltságot/extrovertáltságot, az rosszul használja a kifejezést.

2021. aug. 30. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Extrovertált. Néha szar kedvem van, de alapjáraton extrovertált.
2021. aug. 30. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Extrovertált vagyok.


Szeretek emberekkel beszélgetni, izgatottan várok egy-egy összejövetelt a barátaimmal, közvetlen vagyok és nyitott. Könnyen szóba tudok elegyedni másokkal, tudok velük bánni, nem okoz szorongást számomra nagyobb tömeg előtt szerepelni, nem volt soha probléma valakit megszólítani. Megvagyok társaság nélkül is, egyik hobbim sem az a társasági hobbi, inkább elvonulós, elmélkedős, de mikor társaságban vagyok, nem menekülök, hanem megadom a módját a társas kikapcsolódásnak.

2021. aug. 30. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Én alapvetően ambivertált vagyok, de inkább az introvertáltabb oldalon. Mindenkivel el tudok beszélgetni és a legtöbb emberrel meg tudom találni a közös hangot, teljesen jól vagyok szociális helyzetekben, de nem igénylem ezeket különösebben, főleg nem idegenekkel. Feltalálom magam bárhol, nem vagyok félénk, egyszerűen csak sokkal jobban fel tudok töltődni egyedül. A hobbijaim is leginkább magányos hobbik, túrázni mondjuk mehetnék társasággal is, de egyedül jobban szeretek :) Van egy fantasztikus baráti társaságom, nagyon szeretem őket, szívesen vagyok a társaságukban, de egy-egy találkozás után el kell telnie némi időnek ahhoz, hogy újra legyen igényem szocializálódni, addigra kipihenem. Nem tudnék minden nap emberek között lenni, az már sok lenne, de én se menekülök társas helyzetben, egyszerűen csak lemerülnek a belső kis elemek és olyankor szeretek egyedül lenni, hogy feltöltsem őket. A párom is ilyen kis magának való, mint én, együtt élünk, de minden héten vannak olyan napok amikor csak elvagyunk a saját dolgainkkal és max pár mondatot beszélünk aznap, máskor meg az egész napot kitöltjük közös programokkal.. de mivel mindketten ezt igényeljük ezért így pont jó.
2021. aug. 30. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Introvertált.

Nem kerülöm annyira az embereket, de szívesebben vagyok egyedül, mint másokkal. Egy hosszú, sok ember között eltöltött nap után nagyon elfáradok. Míg mások meg mennek bulizni.

2021. aug. 30. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
#5-ös, te vagy a tökéletes példa az introvertáltságra. Hiszen az introvertáltaknak is lehetnek jó szociális készségeik és szeretnek emberek közé is járni, csak utána egyedül kell feltöltődniük.
2021. aug. 30. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez egy összetett dolog. Én valahol a kettő között vagyok.


Igénylem a társaságot, szeretem emberek között lenni, vágyom a kommunikációra. Ellenben tök jól elvagyok saját magam is, és sokszor nem vágyom arra, hogy körülöttem legyenek.


Szerintem valahol azon múlik a dolog, hogy mennyire találod meg magad a világban. Hiszen sok esetben nem arról van szó, hogy valaki introvertált lenne, hanem egyszerrűen csak kitaszított, aki nem találja a társaságát.


Illetve azon is múlik, hogy éled meg az életet. Ha sikerül a kellő összhangot kialakítani, akkor akár egyszerre is lehetsz intro és extrovertált.


Tökléetes példa 5-ös aki szerintem se nem egyik se nem másik, hanem egyszerűen megtalálta a maga életének összhangját és innentől nem kell "jelzőkkel" ráaggatni, hogy milyen, hiszen egyszerűen csak normális.

2021. aug. 30. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Amúgy én is imádok egyedül túrázni. Hiszen hétköznap emberek között vagyok, folyamatosan társaságban. Így kel egy kis kikapcsolódás, feltöltődés.


Ettől függetlenül nem mondanám magam introvertáltnak. Mert nem lehet ennyire leegyszerűsíteni, hogy intro = lemerül és csak egyedül töltődik fel.


Én inkább úgy élem meg, hogy jóból is megárt a sok, legyen szó társaságról vagy egyedüllétről.

2021. aug. 30. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Intro. Kerülöm az embereket.
2021. aug. 30. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!