Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Dadogom! Nagyon leszeretnék...

Dadogom! Nagyon leszeretnék szokni róla, normálisan tisztán beszélni! Tippeket mondanátok?

Figyelt kérdés

Tizennyolc éves lány vagyok, ősszel leszek tizenkilenc éves. Rengeteg éve dadogásom van. Mikor ideges vagyok és sietek a beszéddel, már csak akkor van. Régebben sokkal jobban dadogtam, mint most.


A válaszokért nagyon hálás lennék!



#dadogás #Beszéd javítás #Dadogás leküzdése
2021. aug. 30. 18:08
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ebben nem tudnak laikusok megoldást nyújtani távolról, hanem logopédus és pszichológus.
2021. aug. 30. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk menj logopédushoz, neki az a szakmája, hogy rajtad segítsen.
2021. aug. 30. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm!

Aki hasonló prómlémával küzd, lehet tud segíteni!

2021. aug. 30. 18:13
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem tud, mert minden dadogás más, és ez egy hosszú, szakemberrel folytatott személyes ülések során alakuló folyamat. Nem megoldható egy-két egymondatos tanáccsal. Hogyhogy nem vittek a szüleid szakemberhez?
2021. aug. 30. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Engem gyerekként vittek pszichológushoz és logopédushoz is.


Az viszont jobban segített, mikor 8. után volt egy nyugis nyaram.

Szóval chill. ;)

(Bár ezt hiába írom, ha olyan az otthoni környezet, hogy naponta 3-szor felcsesznek, s néha vet ki az ideg, de na...)

2021. aug. 30. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
25 éves vagyok, sajnos nem tudok mást mondani csak hogy fogadd el. Én évekig jártam kiskoromban logopédushoz de a mai napig fentáll nálam.
2021. aug. 30. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Én 19 éves srác vagyok kb 6 éves korom óta dadogok.

Nekem többnyire bejön az ha NAGYON lassan próbálok beszélni és fontos a jó levegő vétel tehát ne össze vissza kapkod a levegőt hanem szép lassan nyugodtan

Ha érzem hogy egy szóba bele fogok dadogni akkor segíteni tud ha a szó előtt egy másodpercre megállok és lassan nyugodtan levegő kifúj és beszív.

Érdemes minden körülmény között elkerülni a gyors hadaró beszédet és megpróbálni lassan beszélni (nekemis leginkább ilyenkor jön elő)

2021. szept. 10. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Dadogásról nem leszokni kell.

El kell fogadni, még az okát sem kell tudni,az a lényeg, hogy a pozitív dolgokra koncentrálj, próbálj nyugodt maradni és nem szabad félni a beszédtől. Próbáld meg ezt később átvinni abba hogy szeretsz beszélni, nem egyszerű, én is dadogtam, de ha ezt megfogadod akkor ígérem, hogy jobb lesz.

Ja és ne törj meg ha hibázol, emberek vagyunk, senki nem tökéletes.

2021. szept. 10. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én meg tudtam állni a beszéddel, ha éreztem hogy dadogni fogok. Ezt pár másodperc követte amíg lenyugodtam, kicsit kínos volt, de inkább a csend, mint hogy dadogjak. Most 10 év elteltével ugyanúgy dadogok mint régen, még durvábban mert nem állok meg szünetre ha dadogok.
2021. okt. 24. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Szerintem aranyos ha egy lány dadog, fiúknál viszont gúny tárgya is lehet. :))
2021. nov. 10. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!