Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért kell szórakozni és...

Miért kell szórakozni és gúnyolódni azon, ha valaki környezetvédő?

Figyelt kérdés

Lehetőségem szerint csomagolásmentes boltban vásárolok, vegyszermentes kézműves termékeket használok, kulacsban viszek magammal vizet, használtan vásárolok ruhát és hasonlók, igyekszem odafigyelni rá, hogy minél kisebb legyen az ökológiai làbnyomom.


Nem szoktam amúgy hirdetni, nem vagyok térítő, de nyilván előfordul, hogy feljön témaként vagy valaki rákérdez, miért úgy csinálok valamit, ahogy...


És akkor sokszor elkezdik magyarázni, hogy ez hülyeség, semmit nem ér, hogy én odafigyelek, mert bezzeg Kína meg a többi. És hogy ha környezetvédő vagyok, akkor miért iszok pl. palackos vizet (ez az eset akkor volt például, mikor úgy éreztem egy sütésre, hogy volt nálam egy műanyagpalackos víz, mert a kulcsot otthon hagytam és a 35 fokban megszomjaztam), pedig sosem állítottam, hogy tökéletes vagyok, csak hogy igyekszem.


De így szabályosan nekiállnak engem győzködni, nem értem, miért, engem nem érdekel, kinek mi a véleménye, szerintem ez fontos és kész.


Egyébként ha a neten látok ilyen jellegű cikket, ott is mindig elkezdik győzködni néhányan a többieket, hogy hülyeség meg felesleges környezetvédőnek lenni.


Nem értem, ez ilyen sok embert zavar, vagy mi? Miért nem lehet nyugtázni, hogy másnak ezt fontos és ennyi?



2021. szept. 2. 13:15
 1/8 anonim ***** válasza:
32%
Mert nagyon sokan csak úgy képesek erre, hogy másnak akarják megmondani, mit csináljon, magukat piedesztára emelik és sértegetéssel akarnak másokat is erre az életvitelre sarkallni. Ráadásul sokan leigénytelenednek ennek jegyében és az egész baromi szektás feelinget kelt
2021. szept. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mint mondtam, én nem térítek, ezért nem is értem, engem miért kell győzködni.
2021. szept. 2. 13:39
 3/8 anonim ***** válasza:
84%

Így a saját vállukról próbálják levenni a terhet. Gyakorlatilag nem téged győzködnek, hanem önmagukat.

Én szerintem nem teszek ennyit a hétköznapjaimban a környezetért, mint te. A közelemben nincs csomagolásmentes bolt, és használtruha üzlet sem nagyon (külföldön élek, kvázi faluban). De nagyon felnézek arra, aki plusz erőt és időt fektet ilyenekbe.

Az igaz, hogy a nagy képen sokat nem változtat, de szerintem nem mindegy, hogy mi úgy érezzük-e, megpróbáltunk mindent amit lehetett, vagy csak néztük tétlenül ahogy a világ elpusztul körülöttünk.

Nekem a nagy vágyam, hogy majd kiköltözzek a természetbe, ahol az élethelyzet nem ad más lehetőséget, mint hogy csak a természettel összhangban lehessen élni. Ott nem termel az ember szemetet, mert nincs miből. Ehhez persze ki kell szakadni a társadalomból, ami nem egyszerű.

Szóval szerintem ilyenkor nevess az emberek arcába, akik gúnyolódnak, hogy legalább te megpróbálod elindítani a változást, mert téged érdekel más is a saját kényelmeden kívül. Ez igaz is, és hátha betalál eléggé ahhoz, hogy befogják a szájukat.

2021. szept. 2. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem minden szokatlan dologgal ezt csinálják sokan. Kevesen tudják simán elfogadni, hogy más nem úgy él mint ők. Szerintem ilyenkor felmerül bennük, hogy valakivel akkor baj van, vagy a másikkal, vagy vele és jöhet a harc, hogy a másikkal legyen gond :DD


(és ebben a helyzetben meg nyilván még nyomasztóbb, hogy amit ők csinálnak az ártalmas, szóval még nagyobb a motiváció, hogy kimutassák ez mégis így van jól. pedig simán lehetne azt is mondani, hogy tényleg jobbat tesz ahogy te élsz, csak neki ez nehéz pl. mert sok új szokást igényelne. csak ekkor el kéne ismerni a saját gyengeségéből valamit ami megint nehéz)

2021. szept. 2. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
59%
Az a baj, hogy van pár "sötétzöld" akik elég radikálisak (pl mosható WC"papír") és azokkal egy kalap alá vesznek mindenkit.
2021. szept. 2. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Senior Séf ***** válasza:
46%
2-es okfejtése figyelemreméltó.
2021. szept. 5. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Fanatikusok minden szekcióban vannak. Dohányosok- nem dohányosok, vegánok- és húsevők, stb.
2021. szept. 5. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mert az emberek többsége még éretlen erre. Rám is furán néznek, a saját családom is dehát ez van, nem térítek, annak semmi értelme. De például ha rám néznél az utcán, meg nem mondanád, hogy zero waster vagyok. Sima átlag ember vagyok, aki változtatott pár szokásán, ami abszolút nem esett nehezemre. Azokkal a véleményekkel nem is foglalkozok, amik úgy kezdődnek, hogy "de hát egy fecske..." Hálistennek nem vagyok egyedül, már magyarországon is és külföldön is egyre többet követik ezt az életmódot.
2022. jan. 5. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!