Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit bántál meg legjobban...

Mit bántál meg legjobban eddigi életed során?

Figyelt kérdés

2021. szept. 6. 04:03
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
100%

20-as én a 15-ös vagyok, ugyanúgy jártam mint te és hasonló korban is vagyunk. Ha szeretnél közösen panaszkodni vagy csak beszélgetni, akkor nyugodtan írj rám privátban.

Üdv. Egy irodai droid, aki most készül váltani :)

2021. szept. 6. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
100%

Semmit sem bánok egyebet, csak azt, hogy 18 évesen hallgattam az emberekre és nem a magam fejem után mentem. Elhittem, hogy a biztos munkahely a jó, ahonnan, majd elmehetsz nyugdíjba, nem számít, hogy kevés a fizetésed, de tartsd meg. 13 évig szenvedtem egy minimálbéres munkahelyen, ahol nem a tudást és a szorgalmat értékelték, hanem a talpnyalást és ahol, ha becsületes voltál és dolgoztál, ki is használták maximálisan semmiért cserébe. 3 éve a saját fejem után megyek otthagytam azt a szemétdombot és azóta többet kerestem, mint amit addig összesen.

Tanulság:

Ha van egy célod az életben, ne hallgass senkire, még a szüleidre sem, mert ők a jót akarják neked, csak azt nem tudják, hogy mi neked a jó. A saját életedet, csak te alakíthatod, más adhat tanácsot, de azt nem kell megfogadnod. Arra törekedj, hogy minél gyorsabban valósísd meg azokat a célokat, amiket kitűztél, járd a magad útját és ne a csordáét. A legeslegfontosabb, amibe belefektethetsz, az te magad. Tanulj egyfolytában és ne engedd, hogy a kudarcok akadályozzanak, legyél bátor és optimista. Amióta ezt az elvet követem, egyre sikeresebb vagyok és az anyagi gondok is eltűntek.

2021. szept. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim válasza:
93%
a bátyám a bezzeg gyerek, ő mindent megkapott. El kellett volna forduljak mindenkitől...
2021. szept. 8. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
54%
Az a legjobb, ha úgy élsz, hogy nem bánsz meg semmit! Akkor az egy jó élet volt!
2021. szept. 8. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
64%
Néha a kudarcaink visznek a legjobb helyekre, ezt soha ne felejtsétek el! 🎉
2021. szept. 8. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
91%

Hogy tinikoromban elolvastam ezt a két sz@r könyvet... És még el is hittem, hogy a világ tényleg így működik, ahogy ezekben a könyvekben le van írva.


[link]

[link]


Oké, azt én sem mondom,hogy összevissza kell dugni fűvel fával... De ha el akarsz érni valamit az életben, akkor igenis ki kell nyitni a pici szádat, fel kell emelned a kis hátsódat, és ki kell állnod magadért. Akkor is, ha vallásos vagy, akkor is, ha lány vagy. Nem leszel attól még se k.va, se b.zi. Beszélgetni kell, barátkozni kell, ismerkedni kell. A szerelmi csalódás, vagy az, ha hibázol, meg hosszú távon egyáltalán nem olyan nagy tragédia. Még csak az sem, ha hülyét csinálsz magadból. Abból tanul az ember.

Én is úgy jártam végül, hogy annyira begubóztam, addig vártam a csodára, meg hogy mások mondják meg, mit tegyek, és annyira rettegtem az élet mindennapos kis pofáraeséseitől, hogy végül ott álltam huszonévesen nulla önismerettel meg nulla élettapasztalattal. És mivel voltam olyan szerencsétlen, hogy kifogtam a világ egyik legidiótább, legtoxikusabb és legvisszahúzóbb családját is ("hallgass rájuk, ők tudják a legjobban, mi a jó neked"), még nulla végzettséggel is. Mert az ilyesmit bezony nem rendeli ki az Úr.

Szóval én ezt bánom. Hogy nem voltam nyitottabb, nem voltam magabiztosabb, nem vállaltam be egy kicsit több hülyeséget (nem ész nélkül persze), és nem voltam igenis egy kicsit "önmegvalósítóbb". Egyik sem lett volna ördögtől való dolog... és most nem érezném úgy magam, mint aki mellett úgy ment el az élet, hogy nem is élt igazán. Meg hogy olyan dolgokat kell helyrehoznia meg bepótolnia, amikkel évekkel ezelőtt kellett volna foglalkoznia. Bár mondjuk, próbálkozom vele, több-kevesebb sikerrel. Csak azokat az éveket sajnálom, amiket a sok hülye várakozásra meg passzivitásra pazaroltam, arra számítva (én hülye), hogy "majd meglesz a jutalma". Mert bezony azokat az éveket sem adja vissza az Úr... :(

2021. szept. 8. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
Ha jutalma lett, akkor az az, hogy szerintem ezek egy letisztult, bölcs ember gondolatai.
2021. szept. 8. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
26-os, hihtetlen, hogy a vallás, mennyire el tudja deformálni a személyiséget. Inkább Oshot kellett volna olvass ezek helyett.
2021. szept. 9. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
100%

A megtörténtek közül semmit, hiszen ettől vagyok, aki vagyok, és a pozitív dolgok sem lennének, ha másképp alakul.

Elmulasztott dolgokat inkább bánok, ám ezeknek a változása is más irányba vinné az életem. Tehát, inkább hagyjuk! ;-)

2021. szept. 9. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
100%
Fú fiúk,lányok!Legtöbbször jókat röhögök itt a sokszor idióta kérdéseken,de itt most nagyon szíven ütött egy két story!Nagyon szerencsés vagyok,h mindig azt tehettema,mihez kedvem van,és túl nagy baromságokat nem csináltam az életemben.Már20évesen megtaláltam a hivatásom,pedig csak egy érettségim van és 2éves szakiskolám.Nagy szerencsémre a szakmám folyamatosan fejlődik,azóta is ebben dolgozom,és még a pandémia altt is rengeteg munkánk v,de bocs,nem akartam dicsekedni/amúgy folyamatosan van nálunk felvétel!/Szóval legtöbbetek problémájához képest az enyém lófütty,de azt sajnálom,h nem utaztam még többet a pandémia előtt,és h nem tanultam meg az angolt+még1nyelvet tökéletesen.Ismerem,h arra van időd,amire igazán szeretnéd,de du estig dolgozom,délelőtt meg muszáj pihennem,de legalább meg van az életcélom nyuggerkoromra:nyelvtanulás!:)Amúgy őszíntén remélem,h mindegyikőtök orvosolni tudja a problémáit,mert közhely,de igaz:változtatni/váltani sose késő!
2021. szept. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!