Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek mennyire lehet...

Szerintetek mennyire lehet hibáztatni azèrt valakit,mert önbizalomhiányos lett?

Figyelt kérdés

Saját pèldámat tudom hozni csak.41 èvesen sem tudom megszüntetni teljesen az önbizalomhiányomat annak ellenère,hogy sokat teszek ellene.Rendszeresen járok pszihiáterhez,ès pszihológushoz,ès olyan dolgokkal foglalkozok,amit szeretek.A munkahelyemen is olyan munkát kaptam,amiben jó vagyok,ès az ügyesebbek közè sorolnak.Rehabos munkahelyen dolgozok,ahol jó a közössèg.

Bizonyos szituációkban nehezen állok ki magamèrt,mert nem vagyok egy verbális tank.Kèt èlettársi kapcsolatom nem volt sikeres,ès jelenleg párkapcsolatban èlek.Kèt gyermekem van.Az egyik az apukájánál lakik.A nagyobbik fogyatèkkal èl,ès most került egy otthonba.

Nèha úgy èrzem,hogy az önbizalomhiány olyan mintha már alaptermèszetem lenne,mert gyereknek is ilyen voltam.



2021. szept. 8. 16:21
 1/8 anonim ***** válasza:
90%

Azért, mert önbizalomhiányos lett valaki, azért szerintem nem lehet hibáztatni, az ilyesmi úgyis szinte csak gyermekkorban vagy trauma után alakul ki. De ha nem azért semmit, hogy megváltozott, akkor igenis a saját hibája a dolog.

Te ugye kértél segítséget, kaptál is, dolgozol az ügyön, úgyhogy nem tudlak hibáztatni.

2021. szept. 8. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Utolsó egyetèrtek veled.
2021. szept. 8. 17:06
 3/8 anonim ***** válasza:
45%
Részben. Amint cseperedik, egyre jobban kezdi észrevenni, hogy ő milyen, milyen tulajdonságokkal bír, min változtatna, és ha elindul a váltoozás lépcsőjén, az jó dolog lenne.
2021. szept. 8. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
51%

Menj el kuzdosportra,az noveli az onbizalmad. (Budapesten sok no jar egyesuleti boxra meg mma-ra peldaul)


Illegve segitene meg egy jo nagy kutya,aki a redszwres kozos kocogasaitokon kivul olelgetteti magat veled es bujik hozzad.


Nekem ezek bevaltak.


A pszichomokusokat semmirekello penzelszivoknak tartom. Karosak.

2021. szept. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Annyira ismerős, teljesen ugyanez vagyok.
2021. szept. 11. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Számomra az lett a kérdés, hogy a párod mit hoz ki belőled. Remélem támogató, odafigyelő, nem a hiányosságokat felnagyító. Én at ilyen embereket kerülöm. El kell hinni, bár nagyon nehéz, hogy mindenki jó valamiben. Mikor elbizonytalanodnál magadban, akkor gondolj arra, ahol pozitív eredményeket értél el, legyen az a legapróbb dolog. Nem mindenki képes arra, és ettől vagyunk egyediek!!

Még esetleg azt is tudom tanácsolni, hogy tűzz ki magad elé egy (újabb) célt, akár a pároddal együtt, amit minden áron valósíts meg. Több oldaladat megismered.


Szerintem lehet hibáztatni a környezetünket, mert igenis ők szúrták el. Egy 3-4 éves ártatlan gyerek, ha traumát szenved el a szülők miatt, az nem neki róható fel, vagy elég csak félrenevelni a gyermeket... amiből számtalan példát láthatunk.... De kérdés, mit érünk vele? Semmit. Mint halottnak a csók. Helyette inkább törekedjünk arra, hogy mi tudjuk korrigálni a saját hiányosságainkat.

2021. szept. 11. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem gondolom, hogy ezért valaki elítélek, sőt, egy kiváló embernek tartom, ha még tenni is akar ellene, igyekszik. Gratulálok, szerintem nagyszerű vagy :)
2021. szept. 26. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a biztatást!!!
2021. szept. 26. 21:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!