Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van valami tulajdonság, ami...

Van valami tulajdonság, ami miatt tapadnak rám a kéregetők?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok és napjában 5-6x megtalálnak(van amikor 20 elhaladó közül is), éppen szökőkútnál pihenve, valahová tartva, vagy egy padon ülve. Én nekem nincs bajom, ha valaki kiül hegedülni, vagy harmonikázni, és úgy gyűjtöget. Én még nekik szívesen adok is.

De engem egyszerűen felbosszant, ez az ingyen kuncsorgás, és az éppen kitalált történetükkel tartják a kezüket. A legbosszantóbb, hogy evés közben, vagy olvasva is megzavarnak. Van amikor még erőszakosan belém másznak, csak hogy ne tudjak elmenni.

Van valami magatartás, amivel lekerülhetnék az ügyfél listáról?



2021. szept. 9. 18:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%

Biztosan túl barátságosnak tűnsz, esetleg gazdagnak is. Vannak kedves arcok, ezen nem lehet változtatni, lehet az öltözködésed is szolid, amolyan jól szituált, kulturált ember lehetsz. Vagy az is lehet, hogy bátortalannak tűnsz, és úgy gondolják, hogy egy félénkebb alaktól könnyebben kierőszakolják amit akarnak.

Én bőrszerkóban, acélbetétesben járok, elvileg elég szúrós a tekintetem, hát nemhogy kéregetők, de még az átlag emberek is sokszor arrébb állnak a megállóban, parkban eszük ágába nem jutna odajönni, pedig nem csináltam semmi rosszat. A kínos az amikor valakivel pont egy helyre megyünk, így olyan mintha követném, múltkor szegény csajnak biztos beállt a nyaka, annyiszor fordult hátra.

2021. szept. 9. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
28%

Én is sokáig ilyen voltam. Ígx gondoltam a hajléktalanokra. Aztán rájöttem, hogy nem vagyok isten. Tudom sok itt, ezen az oldalon a szoc. Darwinista, aki szerint dolgozzon, hisz fiatalabb mint én, tipusú ember. Szerintem ha valaki megteheti, adjon. De ez már nem tartozik ide.


Te is adsz és ez nagyon fontos! Fiatal egyetemistaként, ez egy kírívó magatartás! Tisztellek ezért.


A másik, hogy belédmásznak az órdenáré nagy parasztság. Ilyet nem csinálhat. Ez a zaklatás szintjét bőven megüti. Heti egyszer a blahán megyek, mindig van 5 százas a zsebembe, ezt általában elköltöm. Ha ez sok neked lehet 20as. Vagy akár nem is kell adni.


On:

Fejedet lehajtva, gyorsan mész az utcán, füledben füllhallgató legyen. Ennyi.

2021. szept. 9. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
96%
Szia Uram!? :D Engem is mindig meg szoktak találni. Nem tudom miért. Egyszer elég rosszul sikerült az egyik ZH-m és eléggé ideges voltam. Amikor sétáltam, akkor azt gondoltam magamban, hogyha most idejön egy, akkor megverem. Valahogyan megérezték a testbeszédemen és egy sem mert odajönni, pedig akkor sokat sétáltam, hogy levezessem a feszültséget. Úgyhogy szerintem valahogy a testbeszéddel vonzzuk be őket. :)
2021. szept. 9. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Na ja hasonló, voltam már öcsi, pajtás, tesó, uram, koma. :D


Én nem járkálok fülhallgatóval lehet ez a gond, majd kipróbálom azzal, az gond, hogy nekem a fülem nem annyira bírja az agyba dugósokat. Meg nekem sétánál kényelmetlen, mert mindig kiesik.


Lehet az is benne van, hogy kis városból jöttem, ott nem nagyon divat ez, legalábbis ez a leintés dolog. Lehet, ha felveszem a ritmust, nem tűnök majd ki annyira.


Egyébként kedves Első, tudom hogy balek vagyok, mi másért mentem volna továbbtanulni? O:

2021. szept. 9. 21:13
 5/11 anonim ***** válasza:
92%
Nem tudom, lehet mostanában szezonjuk van. Pont ma talált meg egy fámíliá, hogy finnanszirozzak nekik 5 ezret,mert "kirabolták" őket.
2021. szept. 9. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
91%
Azt kell mondani, hogy nálad sincs semennyi
2021. szept. 9. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
95%

Engem is nagyon gyakran megtalálnak. Amúgy elég kreatív sztorikat találnak ki, van, amikor már szürreálisakat is. :D

Pl. nekem egyszer egy öltönyös csávó azt akarta beadni, hogy összeesett az utcán egy ismeretlen helyen, mert ő amúgy nyíregyházi, csak ide jött fel egy megbeszélésre, de mivel a munkatársai hozták kocsival, neki nincs itt az autója, és pénze sincs vonatjegyre, mert a kórházban kirabolták...

Néha végighallgatom őket, de már az első pillanattól látszik, hogy ezeket a történeteket előre jól begyakorolják.

Múltkor egy állítólag miskolci férfi kamuzta azt, hogy feljött Pestre dolgozni egy napot, de a munkaadó nem fizette ki, szóval adjak már neki buszjegyre pénzt. Nyilván itt is lejött, hogy kitaláció, mert nem lehet senki olyan hülye, hogy nulla forinttal indul el Pestre egy tök messzi városból. :D

2021. szept. 9. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha Budapesten vagy, akkor a napi 5-6 teljesen átlagosnak mondható.
2021. szept. 10. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
16%
Valószínűleg tényleg szimpatikus lehetsz nekik. Én évekig kéregettem, kb 90%ban csak azokhoz mentem oda, akik szimpatikusak voltak.
2021. szept. 11. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Ooo, engem egyszer hazáig követett egy. Es mikor raszoltam, megakart verni. Én meg tökön rugtam, miután azt mondta rám, hogy k*rva. :)

25/N

2021. szept. 11. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!