Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért az önbizalomhiányos...

Miért az önbizalomhiányos embereket piszkálják mindig? Mit tegyek, hogy ne szekáljanak?

Figyelt kérdés
17 éves fiú vagyok. Egy ideje az egyik osztálytársam és néhány haverja (mindannyian focisták) állandóan rajtam röhögnek, a nevemmel gúnyolódnak, lefotózgatnak, vagy csak szimplán ok nélkül viccelődnek velem, suliban, és kisebb mértékben neten is. Legtöbbjükkel életemben nem beszéltem, a focival magával sincs semmi bajom, így konkrét indokuk nincs erre, mégis nyáron, és suli kezdete óta is ezt kellett/kell tapasztalnom. Egyébként nem vagyok kirekesztett ember, sok haverom és barátom van iskolán belül is, az osztályt nézve pedig a "népszerűbbek" közé tartozom, viszont önbizalmam alapvetően nincs sok, és sokak szerint az illetők ezért piszkálnak elsősorban, vagyis ebből kifolyólag találtak bennem ideális célpontot. Ez tényleg ennyire látványos lenne, ha amúgy társasági, és sokak által kedvelt ember vagyok? Mit tegyek, hogy leszálljanak rólam, ne én legyen a nevetség tárgya náluk? (Osztálytársamat kivéve a többiek csak évfolyamtársaim, a többi osztálytársammal jó viszonyom van, mint írtam is.)

2021. szept. 10. 19:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
75%
Ne foglalkozz velük. Idővel megszokják hogy te ilyen vagy. Engem sem fogadtak el elsőre. Amúgy ezeknek a hullye gyerekeknek nincs jobb dolga mint másokat piszkálni és le adják a feszültségüket valakin aki most te vagy. Hidd el nekem ne foglalkozz velük. Adrenalin bombák az ilyen emberek, főleg az első napokon. Nem érdekli őket akkor hogy a suli pont hogyan milyen mert nem is jó tanulók. Te normális vagy amilyen kell legyél.
2021. szept. 10. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
34%
Mert te hagyod magad. Te vagy a boxzsákjuk. Ha kiosztanál pár pofont, lehet te is kapsz, de ők is...
2021. szept. 10. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
34%
Meg kell őket félemlíteni, vagy be kell állni közibük.
2021. szept. 10. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Első, ez eddig oké, de nagyon könnyű mondani, hogy ne foglalkozzak velük. Eddig mindenki ezt tanácsolta, de módszert nem tudok arra, hogy ez mivel érhetem el.


Második, ilyeneket semmiképpen sem szeretnék csinálni, nem azért mert félnék tőlük, de biztos van jobb megoldás is :D

2021. szept. 10. 19:29
 5/13 anonim ***** válasza:
43%

Két választásod van

1. Pitschogsz tovább

2. Kezedbe fogod a tököd és megmutatod, hogy veled ilyet nem lehet csinálni.

2021. szept. 10. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
43%
Inkább azt mondják, hogy az önbizalomhiányos emberek piszkálják a másikat.
2021. szept. 10. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Kicsit poénosan piszkálj te is vissza nekik.
2021. szept. 10. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%
Mi a neved amúgy?
2021. szept. 10. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nem tudom ez miért fontos de Zsoltnak hívnak.
2021. szept. 10. 20:42
 10/13 anonim ***** válasza:
94%

Azért csinálják, mert úgy gondolják, következmények nélkül megtehetik. Ezek a kis valójában gyáva, csak falkában ugatni merő férgek maguk is önbizalomhiányosak, sőt, érzik hogy senkik s a gyengébbnek látszók froclizásától érzik valakinek magukat, szánalmasak.

Vajon a háromajtós szekrény méretű osztálytársnak, vagy az igazgatónak miért nem mernek beszólogatni?

Mondjad nekik, hogy valami nagyobb falatot keressenek maguknak.

2021. szept. 10. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!