Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Megérthető ha én nem akarom...

Megérthető ha én nem akarom megélni az idős kort?

Figyelt kérdés

Nem lesz egy felemelő írás, szóval ha elrontanám vele a jókedvedet, akkor lapozz vagy máskor olvasd el. ;)


Őszintén szólva az időskor csak a szívásról szól. Legtöbb ember akkor lesz komolyan beteg, (rák, szív- és érrendszeri, komoly mozgásszervi, stb,stb..) persze vannak olyan emberek akiknek fiatal vagy gyermekkorban is kijut az ilyesmiből de az ritka. Idősen viszont nagyon is gyakori. Tipikusan 45-50-60 felett jönnek már a bajok. Akinek vannak gyerekei azt ilyen korban szokták magára hagyni és rendben van hogy utána is látogatja, de akkor sem ő lesz már a központi kérdés a gyereke életében hanem az utód saját élete.. szóval elkezdődik az elmagányosodás, és ahogy telik az idő az csak egyre rosszabb lesz. Akinek meg nincs gyereke annak meg már jóval hamarabb, eleve. Nők nagyon sokszor ennyi idősen vesztik el a férjüket, vagy akár fordítva bár jellemző hogy a férfiak korábban halnak meg.. Ilyenkor szokták elveszíteni az emberek a szüleiket is. Akik egész életeden végig kísértek, természetes volt hogy ott voltak és beszélhettél velük.. egy nap csak jön egy telefon és nincsenek többé. Vagy bejön egy betegség és előtte évekig ápolnod kell őket, aztán utána jön csak az a bizonyos telefon. Minden megváltozik. Ennyi idősen már tényleg szembetűnő negatív változások vannak a testen. A nők nagyon meghíznak, stb.. A szép nő aki 16-30 évesen voltál, többé nem létezik. Helyette egy ronda izé néz vissza a tükörből. Inkább a hajadat is levágod rövidre mert már úgyis mindegy, a külsődnek már lőttek.


Magamról annyit hogy most vagyok 25, aspergeres vagyok, nagyon szeretem a szüleimet, nem szeretnék gyereket soha (tényleg így gondolom és ez nem fog változni) és a szépségemből élek már jó ideje.. nem fejteném ki bővebben hogy mit csinálok de senki sem ér hozzám. Senki se tudja hogy én ezt így gondolom , persze volt hogy valakinek említettem de szerintem nem gondolná hogy tényleg komolyan is gondolom. Szüleimnek soha nem mondanám el..


Ez normális hogy így érzek?


25/n



2021. szept. 13. 09:50
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
39%
A szavazás eredményéből látszik mennyi beteg ember van ezen az oldalon. Elképesztő egyben szomorú is.
2021. szept. 13. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
58%

Érthető.

Én imádok sportolni,de egy betegség miatt,több hónapot kihagytam,pedig több,mint 10 éve edzek.


És már most depressziós vagyok miatta.

Bele sem merek gondolni,hogy egy nap eljön az idő,amikor már nem csinálhatom soha,fizikai okok miatt.


Na,meg alapvetően ahogy halad az időre,egyre többet veszítünk.

Egyre nehezebb lesz munkát találni,ha nincs munkád.

Párkapcsolat téren is beszűkülnek a lehetőségek.

Aztán jöhetnek anyagi gondok,betegség miatt,nem bírsz majd dolgozni,az ettől való félelem,és a nyugdíj baromira messze van,de ha meg is éled,mit ér az már,amikor tönkrementél,mentálisan és fizikailag is egyaránt?


33/f

2021. szept. 13. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
55%

Egyébként én is több mentális betegséggel küzdök,alapvetően eddig szociális fóbia,generalizált szorongás voltak.


A covid után nem sokkal kényszerbeteg is lettem,ezért is hagytam abba az edzést.


A mentális betegek azt olvastam amúgy is átlagosan 10 évvel hamarabb halnak meg.


Utolsó voltam.

2021. szept. 13. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
100%
Huszonévesen Mick Jagger kijelentette,hogy nem akarja megélni a 40. évet.Ahhoz képest elég jól elvan a mai napig.
2021. szept. 14. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 ...Laci ***** válasza:
42%

Válaszom a kérdésedre: ha csak e földi élet szemszögéből nézem a dolgot, megérthető, ahogy érzel. De az örökkévalóság szemszögéből nézve a problémáinak új értelme van. Az örömön kívül még a szenvedésnek is van jelentősége.

Ahhoz, hogy a két nézőpont közötti szakadékot áthidald, szükséged lehet egy mentorra, aki jó esetben a betegséget ismerő szakember is egyben.

A problémákat nem mindig lehet megváltoztatni, de a hozzáállásodat igen. Az az egyetlen igazi erőforrásod.

2021. szept. 14. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
Hogy vagy, kérdező? Remélem, jól.
2022. ápr. 13. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
38%

Átlagos nyugdíjkorhatár: 65

Átlagos élettartam: 78

Közel 50 évet dolgozol azon, hogy valaki mást gazdaggá tegyél, hogy aztán13 évig legyél "szabad" abban a korodban amit már igazán nem is tudsz élvezni. Ez is lehet a háttérben.

2022. aug. 17. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
26%
37: 50 évet azért dolgozol te analfabéta barom, hogy saját életed felépítsd, családot alapíts...ha ezalatt nem jutsz semmire akkor LOOSER vagy apám
2022. aug. 17. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
38 köszönöm, ezt a kisarkított értelmes vállaszod. Gratulálni tudok a fogalmazásodhoz. 😁
2022. aug. 18. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
0%
igazán nincs mit te ostoba
2022. aug. 18. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!