Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Kb. egy fogyatékos szintjén...

Kb. egy fogyatékos szintjén vagyok az emberek szemében, akivel nem tudnak mit kezdeni. Maximum kibeszélni a háta mögött. Mi eredményezheti ezt?

Figyelt kérdés
Minden közösségben ez a szerep jut nekem, valami nyomorék, fogyatékos, akire senki se kíváncsi, aki nem beszél senkivel, csak ott ül órákon keresztül mint egy tökkelütött egyedül, mert nincsenek barátai, haverjai, semmi. Ugyan ha megszólítok valakit, van benne annyi hogy meghallgat, válaszol valamit, de ennyi, igazi emberi kommunikációtól messze van. Fogyatékosként kezelnek, nem tudnak velem mit kezdeni, mintha nem is evilági lennék, vagy nem beszélnék egy nyelvet velük, annyira nem akar senki hozzám szólni. Csak a hátam mögött kibeszélni, meg elmondani mindenféle visszahúzódónak meg nyomoréknak, szörnyülködni rajtam, az megy igazából. Mi eredményezheti ezt, hogy valakivel ennyire nem akar senki beszélgetést kezdeményezni? Meg hogy egy fogyatékos szintjén van mások szemében. Nagyon hiányzik az életemből emiatt a szeretet, megbecsültség, valahová tartozás, az ilyen dolgok. És hát igazából téma se nagyon van másokkal, odamennék én beszélgetni valakihez, csak alig van ötletem mit mondjak.
2021. szept. 14. 04:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szociális képességek hiánya legfőképpen. Én is ilyen vagyok. Próbálok dolgozni rajta, de nagyon nehéz ügy. Olyan dolgok okoznak gondot, amikről egy normális embernek eszébe sem jutna, hogy valakinek problémát jelentenek.
2021. szept. 14. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
1es ha ezek után tökre patent szociális képességei lennének akkor abban az esetben is furcsálnám ha beszélgetni akarna velük. Kedves kérdező ha tippelnem kellene még vagy gimos vagy/szaksulis vagy általános iskolás. Az igaz hogy megpróbálhatod a szociális készségeid fejleszteni mert sokat segít, de mondjuk tisztalappal maximum egy új osztállyal tudnád eljászani az új szociális készséged. Ajánlom keress olyanokat a jelenlegi osztályodba aki valamennyire nyitottak is rád vagy akár leülnek veled dumálni. Ha egy beszélgetésbe van saját véleményed fejtsd ki nyugodtan ne görcsölj rá, de jó ha előtte átgondolod mit mondasz ki. Sok sikert.
2021. szept. 14. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szociális fòbia. Ami jó hír, hogy a felnőtteket ez már annyira nem érdekli. A rossz hír, hogy magától nem oldódik meg és ugyanúgy ki fognak beszélni. De ne aggódj, mindenkit kibeszélnek, mert ilyenek az emberek.
2021. szept. 14. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én is nagyrészt ilyen vagyok, mundjuk már sokkal jobb, mint régebben, dolgoztam rajta. Egyébként miért érdekel, hogy mások mit gondolnak? Engem nem érdekel. Ha te vagy a társaság közepe is gondolhatnak rólad rosszat, sőt, akkor meg te leszel a szófosó fogyatékos.
2021. szept. 14. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem volt egy osztálytársam sok éve középsuliban, aki jelentősen visszamaradott volt szociális téren, a levegőt nem jól vette, a legkisebb hülyeségen is úgy tűnt annyira felhúzza magát, hogy majd szétrobban. Egyszerűbb volt kerülni a társaságát és tényleg, nem volt jó ötlet vele társalogni, de még csak a közelében ülni sem.


Az a helyzet, hogy az emberek indokkal érzik kényelmetlennek az efajta embereknek a társaságát - vészcsengő megszólal, hogy hajajj, gondok vannak a toronyban, amelyből nekem esélyszinten bajom származhat.

2021. szept. 14. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!