Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a véleményetek erről az...

Mi a véleményetek erről az iskolai esetről?

Figyelt kérdés
A 16 éves öngyilkos Gáborról van szó.Félreértés ne essék,én is elítélem az iskolai bántalmazást,régen engem is bántottak,de én vagy elengedtem a fülem mellet vagy visszaszóltam.Sokan nekimentek a bántalmazóknak,de sok dolgot nem vesznek figyelembe.Gábor édesanyja sír a médiában,de amikor tenni kellett volna valamit nem tett semmit.Értem,hogy nem mertek szólni a diákoknak,mert akkor még jobban bántották volna,de akkor vagy átíratom másik iskolába vagy magántanuló lesz a gyerekem.Ő azonban nem lépett semmit.Arra hivatkozott,hogy nem tudta,mekkora a baj.Szerintem az,hogy a fia nem akarja neki elmondani,hogy mi van,mert nincsenek olyan viszonyban,szintén nem az osztálytársak hibája.Írták,hogy felakasztanák az elkövetőket.Szerintem senki nem tehet arról,hogy van egy labilis osztálytársa,aki sokkal jobban ugrik a dolgokra,mint azt gondolták.Mert,hogy ő mentális beteg volt sajnos épeszű ember nem öli meg magát mások miatt.Most a többiek élik tovább vígan az életüket,ő meg eldobta magától.Szerintem volt ott még más is (pl otthoni rossz hangulat.)Anyukája azt mondta,hogy nem indított rendőrségi eljárást.Ne is indítson,nem mások ölték meg a fiát,hanem saját magával végzett.A másik meg,hogy ok nélkül nem piszkálnak senkit.Mindig van valami ok.Nálam is volt.Lehet,hogy Gábornál pont az,hogy csendes volt.DE akkor is volt!Harmadrészt pedig egy ilyen labilis elmének semmi keresni valója a társadalomban,aki öngyilkos lesz.Na,jó,van olyan indok,amikor megfordulhat az ember fejében,de az,hogy néhány suhanc beszólogat,még rohadtul nem indok rá.Később,felnőttként ha pl nem ő kapná meg azt a munkát,akkor mi lett volna?Nem magát akasztotta volna fel,hanem mondjuk vérfürdőt rendezett volna?Mert vele milyen kegyetlenek az emberek???Az élet sajnos nem könnyű és a középiskolánál csak nehezebb dolgok jönnek később.És az öngyilkosság nem a megoldás,ennek lett volna jobb orvoslása is.De ez csak az én véleményem.Csak azt szerettem volna bemutatni,hogy ez a történet nem csak fekete-fehér és csak Gábor családját hallottuk.Érdemes lenne megkérdezni a többieket is...Ti mit gondoltok?

2021. szept. 14. 09:31
1 2 3 4
 11/35 anonymousreview60 ***** válasza:
20%

Gyerekek!

1. A #6-ot nem lepontozni kell, hanem törölni, mert látszik, hogy véletlen szerkesztési hiba eredménye.

2. #8 (09:58): De, engem is zaklattak, nem ennyire szisztematikusan, illetve a zaklatól fokozatosan kibuktak a kisegítőbe. Plusz én gyávaságnak tartottam az öngyilkosságot.

2021. szept. 14. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim válasza:
76%
Én azt gondolom, hogy az öngyilkosság nem gyávaság, mert kell bátorság hozzá, hogy az ember leküzdje a halálfélelmét és lemerjen ugrani a 10 emeletesről, vagy vonat elé feküdjön, vagy főbe lője, vagy felkösse magát. Én két embert is ismertem, akik öngyilkosok lettek, mindkettőjüket sajnálom és bár ők nem az iskolai dolgok miatt követtek el öngyilkosságot, de sajnálom őket, mert jó emberek voltak, az egyikük pl. gitározni is jól tudott, a másik férfi pedig kedves volt, meg rendes mindenkivel, de sajnos sok ember választja az öngyilkosságot. A gyávaságról meg annyit mondanék, hogy szerintem azok az emberek a gyávák, akik megverik, leütik, félelemben tartják a náluk gyengébb, önmagukat megvédeni képtelen embereket.
2021. szept. 14. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim válasza:
70%
A börtönökben is a legkigyúrtabb, legdagadtabb férfiak egyben a leggyávábbak is, mert a börtönben, vagy a javítóban, meg a sarki kocsmában, vagy a disco-ban is, mint az iskolákban az erősebbek sosem a saját maguk kategóriájában keresgélnek, hanem mindig a gyengébb, vissza ütni félő, félénkebb, gátlásosabb ember társaikat bántalmazzák. Sajnos az öngyilkos 16 éves fiúval is az egyetlen probléma annyi volt, mint ami a probléma volt velem is annak idején, hogy nem voltunk olyan nagy darab állatok, mint a Dwayne the Rock Johnson és nem tudtunk úgy verekedni, mint Steven Seagal. Az biztos, hogy, ha bennem, vagy a Gáborban is lett volna vagy 120 kiló, vagy több, akkor a bennünket egyébként szekáló emberek hozzánk se mertek volna szólni.
2021. szept. 14. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
100%
13: Sajnos a lelki bántalmazás és kiközösítés ellen mit sem ér, ha 120 kilós izomember vagy... Agyban és lélekben kell kigyúrtnak lenni, nem izomban..
2021. szept. 14. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 Lazy Lover ***** válasza:
0%
Egy hülyével kevesebb komoly gondok voltak vele agyilag csak egy beteg ember csinál ilyet
2021. szept. 14. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
91%
15: Gondolom, szerinted akik a másikat falkában basztatják és mardossák, azok a "normálisak".. te se vagy százas, az már biztos.
2021. szept. 14. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 Lazy Lover ***** válasza:
8%
Ha bántanak akkor miért nem kért segítséget???? Engem is b@szogattak a suliba szóltam apámnak meg a tanárnak aztán elbeszélés volt utána már nem bántottak
2021. szept. 14. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
90%

Kamaszkorban mindenki sérülékenyebb, labilisabb, de ettől nem lesz az ember elmebeteg. Iskolai zaklatások sajnos mindig voltak és valószínű lesznek is, nálunk is történtek dolgok anno. Általában 3-4 ember piszkált egyet, akinek a bűne szintén az volt, hogy csendesebb, nem olyan vagány menő csávó mint a zaklatói, de a csendesség, zárkózottság NEM OK arra, hogy valakit kicsináljunk. Másrészt ennél a szegény fiúnál csaknem az egész osztály részt vett benne, egy egész közösség!!! kitaszította magából! A fiúk is, akikkel barátságot tudott volna kötni, de a lányok szivatták a legdurvábban! Abban a korban, amikor nyíladozik az ember és ismerkedne a szexualitással, nem csak fiúkkal nem tudott haveri kapcsolatot kialakítani, de a lányokkal abszolút kudarca volt. Nehéz ilyen helyzetben mérlegelni, mit kellett volna tennie. Valószínű félt a következményektől, ahogy cikkezték is, kérte az anyját, hogy ne lépjen, mert jobban eldurvulnak a dolgok, hagyja hogy ő próbálja megoldani. Ügyesen jelezte is az osztályfőnöknek, aki lépéseket tett, viszont ezt követően mégsem mert hétfőn suliba menni. Vajon miért? Csak nem azért, mert néhány hülyegyerek ezen még jobban vérszemet kapott és már iskolán kívül is bánalmazták pszichésen? Milyen érzés lehet, ha azt érzi valaki, nincs hova menekülni, mert mindenhol megtalálják, mindenhol utolérik a bántó szavak?


Basszus, számomra is vannak emberek, akik nem szimpik, akiket hülyének tartok, akiktől feláll a szőr a hátamon, ha a közelemben vannak, de nem kezdem el kicsinálni, nem keltek benne semmilyen rossz érzést, az ellenszenvet iránta megtartom magamban.

2021. szept. 14. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
19%
3as, aki ilyen könnyen depresszióba esik, az máshol is depresszióba esik.
2021. szept. 14. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
80%

19es:

Mi az, hogy ilyen könnyen? Mit gondolsz, ha évek óta folyamatosan szívatnak, piszkálnak, kigúnyolnak és esetleg fizikailag is megaláznak akkor az nem töri meg az embert? Vagy fogalmad nincs, hogy miről beszélsz, vagy nulla empátiád van.

2021. szept. 14. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!