Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért lett manapság divat...

Miért lett manapság divat utálni a gyerekeket?

Figyelt kérdés

Mielőtt jönne a vergődés, férfi vagyok.

Megfigyeltem, hogy itt gyakorin manapság elszaporodtak azok a kommentek, akik gyűlölik a gyerekeket (nem is értem, hogy lehet egy gyermeket gyűlölni, de mindegy) és ezek rendre zöldre vannak pontozva.

Ezzel ellentétben ha valaki leírja, hogy nem imádja pl az állatokat, az pirosra van pontozva.

Mi történt az emberekkel?



2021. szept. 15. 09:13
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem ez mindig is így volt, csak élőben nem mernek beszélni róla.
2021. szept. 15. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
94%
Tömegközlekedésen pl. elég idegesítőek
2021. szept. 15. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem régen is voltak sokan, csak a társadalmi nyomás miatt mégiscsak bevállalták a szülői létet... Lehet csak az én ismerősi körömben, de sokaknak voltak nemtörődöm stílusú, gyermeket nevelni nem tudó, sőt van hogy nem is akaró szülei.

Én speciel nem igazán szeretem a gyerekeket, bár lehet hogy így 18 évesen még én is annak számítok valamilyen szinten😅

Tök jó, aranyosak meg minden, de otthonra nem kéne😂

2021. szept. 15. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem a legnagyobb baj, hogy a liberális nevelés miatt rengeteg a neveletlen gyerek, és a fiatalok csak annyit látnak, hogy a legtöbb gyerek nonstop rinyál.
2021. szept. 15. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
91%

Nem divat. De ha te kórházban dolgozol, akkor megkérdezheted azt is; Magyarországon ma miért mindenki orvos vagy ápoló?


Ha nem tetszik, nem nyitod meg a "gyerekmentes" életről szóló GYK-s kérdéseket, és ennyi. Ehhez nem kell túl nagy ész.

2021. szept. 15. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
97%

Én inkább azt veszem észre, hogy manapság inkább divat minden gyereket egy kis szentnek kezelni.Kivétel nélkül minden gyerek jó, tökéletes, Isten csodája, nem szabad rájuk csúnyán sem nézni, nem hogy fegyelmezni.Emiatt, hogy így el vannak kapatva a kölykök sok felnőttnek el kezd viszketni tőlük a tenyere.Pláne hogy pár kivételtől eltekintve nagyon sok gyerek csak a saját szülei számára aranyos, okos.Amikor meg más felnőttel szemtelenkedik, rosszalkodik, csúnyán beszél, akkor szóvá sem lehet tenni, a szülője is biztatja, nem hogy inkább fegyelmezné.Az ilyen gyerekeken mit lehet szeretni?

Egyébként a felnőttek közül is utálják a pofátlan, neveletleneket, akik nem tudnak viselkedni.Miért is kéne egy ilyen embert szeretni, csak azért mert nem 28 éves, csak mondjuk 10?

2021. szept. 15. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
76%

"gyűlölik a gyerekeket [...] nem imádja pl az állatokat, az pirosra van pontozva"

Ez nagyon egyszerű.

A gyerekek idegesítőek, az állatok nem.


#4

Láthatóan nem vagy valami okos, szóval leírom, hogy felfogd.

Amivel az embereknek baja van, az az intolerancia. Senkit nem kell szeretned, viszont azt senki nem fogja elfogadni, hogy a másiknak az alapvető jogait szeretnéd csorbítani.


Hány embertől olvastad, hogy "nincs bajom a gyerekekkel, de zárják be őket 4 fal közé", vagy hogy "agyon kéne verni az összeset"?

Mert ma jelenleg ilyen jó ötleteket vetnek fel Mo-on a liberálisok, baloldaliak, kisebbségiekkel szemben.

Viszont gyerekkel szemben senki nem mond ilyet.

2021. szept. 15. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
95%
pl amikor a többgyerekes szocpolos család egy lakóparkban felépit egy ugráló trambulint és egész nyáron a gyerekek torkukból orditoznak/sikitanak, de szó szerint mikor az ugrálóban játszanak, ezt hallgatja az is aki közel 40 millióért vásárol lakást a lakóparkban..az erkélyre lehetetlen kimenni, a kertet had ne mondjam. Élvezhetetlen lett a nyári kint üldögélés a kertben azok a szülők miatt akik nem képesek megnevelni a gyerkeiket. Jah és ez nem egyszeri eset minden napos délután 17-21-ig .
2021. szept. 15. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
71%
Én azt szoktam hallgatni ahogy nyáron este 8-kor zombitámadás/ háború/ autóverseny van a szomszédban.... Mindig megmosolytat, mondjuk szerencsére bezárt ablaknál már nem hallom...
2021. szept. 15. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
90%

Nem divat, csak egyszerűen sok emberből ezt hozza ki az, hogy:


Mindenkire erőltetik a gyerekvállalást és nagyon szemét jelzőket aggatnak arra, aki egyszerűen nem szeretne saját gyereket. Például önző, gyerekgyűlölő, hazaáruló, fölöslegesen él, egoista, nárcisztikus, lusta felelőtlen, éretlen... Szálljatok ki más emberek életéből és méhéből, ez az egyik, amit tehettek azért, hogy mások ne utálják a családokat. Ugyanazt csinálja néhány szülő, mint amit a vegánok. Azokat sem azért utálják és tartják bolondnak ennyien, mert nem esznek állati eredetű dolgokat, hanem mert ítélkeznek és rá akarnak dumálni mindenkit a saját szokásaikra.


A másik is ahhoz kapcsolódik, hogy egyesek nem bírnak kiszállni mások életéből. El kell fogadni, hogy valakit irritál egy gyerek, szeretne csöndben pihenni, szeretne veled úgy beszélgetni, hogy nem rángatja le róla a gyereked a ruhát, szeretne úgy elmenni valahova szép ruhában, hogy nem keni össze azt más gyereke, szeretne egy olyan felvételt az esküvőjéről, hogy nem hörögnek bele a boldogító igenbe hisztis gyerekek. Oké? Ezen nem besértődni kell, hanem ugyanúgy elfogadni, mint azt, hogy vannak helyek, ahova nem lehet kutyát bevinni vagy vannak emberek, akik nem szeretnék, hogy rágyújts mellettük. Ettől ők nem lesznek rossz emberek, de a gyereked te vállaltad. Ne aggasd másra. Ne várd el, hogy más jópofának tartsa, ha neveletlen. Ne várd el, hogy más szórakoztassa. Neveld úgy, hogy ne rondítson bele más szórakozásába vagy pihenésébe. Mert egy neveletlen gyerek rombolása mindenkiből undort és ellenszenvet vált ki. És nem, nem vagyunk rá kíváncsiak, hogy rúgdosson minket a buszon. Nem akarjuk 4 órán át hallgatni a repülőn. Nem azért állunk sorban a bankban vagy rendelőben, hogy vele játsszunk. Nem kérünk ebből, köszönjük szépen. Ezt te vállaltad. Neked lehet, hogy jópofa, de nekünk csak nyűg és nagyon tudjuk gyűlölni azt az embert, akinek a szeme sem rebben, úgy engedi, hogy a gyereke megtegye ezt velünk.


A szülő felelőssége lenne arról gondoskodni, hogy együtt lehessen élni a gyerekével. De nagyon sok szülő elvárja, hogy a gyereke körül forogjon minden és mindenki elviselje azt, amit a gyereke csinál. Nem, ez nem kötelességünk. Gyereket szülni sem az. És az vált ki belőlünk gyűlöletet, ha valaki ezt ránk erőlteti. A gyerek nem isten. Csak egy gyerek, akinek neked kellene parancsolni és határokat húzni.

2021. szept. 15. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!