Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért lett manapság divat...

Miért lett manapság divat utálni a gyerekeket?

Figyelt kérdés

Mielőtt jönne a vergődés, férfi vagyok.

Megfigyeltem, hogy itt gyakorin manapság elszaporodtak azok a kommentek, akik gyűlölik a gyerekeket (nem is értem, hogy lehet egy gyermeket gyűlölni, de mindegy) és ezek rendre zöldre vannak pontozva.

Ezzel ellentétben ha valaki leírja, hogy nem imádja pl az állatokat, az pirosra van pontozva.

Mi történt az emberekkel?



2021. szept. 15. 09:13
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
87%

#15 És akkor mivan, ha énénén? Inkább ne legyen gyereke egy értelmes embernek, minthogy elljen egy magadfajta. A gyerekteleneket legalább nem terheli a felelősség, hogy ha selejtes felfogású ócska senkik, akkor valószínűleg az is az lesz, ami kijön belőlük.


Csak gratulálni tudok ahhoz, hogy olyan empatikus lénnyé neveled a saját purdéd, mint amilyennek itt te magad is bemutatkoztál.


A magadfajták miatt rühellik a gyerekeket.

2021. szept. 15. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
8%
Lol gratulálok az igen intelligens kommenthez utolsó. Te valóban bemutattad hogy értelmes, empatikus ember hogyan vitázik! 😄
2021. szept. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
88%
Mert te aztán nagyon tudsz vitázni 22… A 12-es nagyon is valósan és reálisan, jól megfogalmazta a gyerekvállalással járó negatívumokat, anélkül hogy bárkit jelzőkkel illetett volna, erre te odaböfögöd milyen önző. Nem, nem önző, hanem szeretné a saját egyetlen életét úgy élni, ahogy neki jó és nem direkt kicseszni saját magával. Mondjuk vicces, hogy pont a gyerekesek beszélnek önzésről, miközben a gyerekvállalásnál kevesebb önzőbb dolog van, hisz miért szülsz? Mert TE gyereket akarsz, mert TE vágysz rá, mert legyen valaki, aki a TE vérvonalad tovább viszi stb stb. Ez legalább annyira önzés, mint nem szülni, sőt. A föld már így is nyög alattunk, de azért szüljünk orrba-szájba. Nyugodtan utána lehet nézni mekkora teher a bolygónkra nézve egy újabb kölök születése. Nem kell messze menni, elég megemlíteni mekkora szén-dioxid és egyéb üvegházhatású gáz terhelést ró a földre. Mennyi plusz szemét, vízfogyasztás (ami sokak szerint a jövőben meglehetősen komoly problémákat fog okozni) stb stb. De az az önző, aki nem szül. Oké.🤦🏻‍♀️
2021. szept. 15. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
0%

Egy területnek van egy eltartóképessége. Magyarország esetében ezt egyrészt nem értük el, másrészt természetes fogyás van. A bolygó többi része pedig nem igazán érdekel, arról nem én tehetek, hogy Afrikában nem ismerik a kotont.


Apropó önzés, és a te nyugdíjadat ki is fogja kifizetni? Megsúgom az én gyerekem.

2021. szept. 16. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
86%

Tipikus ostoba, tudatlan hozzáállás, “engem nem érdekel máshol mi van”. Azt nem tudod csak felfogni, hogy a kutyát nem fogja érdekelni hol van túlnépesedés, ugyanis ez globális probléma és MINDENKIT érinteni fog a hatása, sőt már most is érint mindenkit. Ez baromira nem úgy működik, hogy “na jó, Magyaroszágon úgyis fogy a jó nép, akkor őket békén hagyom”..🤦🏻‍♀️ A globális felmelegedés pl már most komoly gondokat okoz. Ez a jövőben a folyamatosan növekvő népességgel csak romlani fog. És ez csak egy példa a sok közül.


Ja, te csak ne aggódj az én nyugdíjam miatt, évek óta rakok felre minden hónapban x tízezret idős koromra, nem szorulok sem a te, sem más gyerekére. Egyébként meg meg ne haragudj, de 40 éveket végig dolgozol, annyi adót befizetsz, hogy az valami rémisztő, még jó hogy időskorodra nem hagy az állam egy fillér nélkül megdögleni. Arról ne is beszéljünk, hogy a mai nyugdíj kb már most is nagyjából az éhen halásra elég, sok másra nem, szóval hagyjuk a dumát. Ha így haladunk a mostani huszonéveseknek már egyáltalán nem lesz nyugdíjuk se. Éppen ezért, akinek van egy kis gógyija és lehetősége, az egészen fiatal korától tesz félre pénzt a későbbiekre. Nem fogok csak azért szülni, hogy elmondhassam: van, aki kitermeli XY nyugdíját.

2021. szept. 16. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
85%

Ha nem vagy egy önző szar, akkor addig nem szülsz, amíg van gyerek az árvaházban. De gondolom más használt gyereke nem kell, csak a saját új szarod.


Na ez az önzőség.

2021. szept. 16. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
87%

"Apropó önzés, és a te nyugdíjadat ki is fogja kifizetni? Megsúgom az én gyerekem."


Elfelejted, hogy nekem pulya híján lesz idős koromra minimum egy ház ára, amit simán felélhetek, pontosan úgy, mint annak a háznak az árát, amiért én dolgoztan meg, tehát nagyjából 50 éves koromban el is mehetek nyugdíjba és még úgy is annyi pénzem lesz, amiből vígan élhetek egy évszázadot.


De inkább arról beszéljünk nyuszika, hogy ki járul hozzá azoknak a kedvezményeknek és járulékoknak a kitermeléséhez, amit a gyerekeseknek adnak. Kinek a járulékaiból van fenntartva az az oktatási rendszer, ami a gyereked fogja ellátni és kinek a pénzén fogják itatgatni a honlokod szülés közben. Ki termeli ki azt a pénzt, amiből neked meg tudják előlegezni, a babavárót, hm?


Ja tényleg, hát én is! Szóval az lenne a minimum, ha ezek után a kölköd kitermelné a nyugdíjam, de egyébként úgysem fogja, mert te is baxol kitermelni anyám nyugdíját, amíg gyesen rohadsz. Gondolom azért kell nekem kipótolnom, hogy értelmes összegből tudjon élni. 😘


Ez a különbség köztünk: én a jelenleg élőket segítem és azokkal foglalkozom, akik már megszülettek. Ha meddő lennék, akkor is ez maradna. De gondolom neked a meddő emberek is nagy senkik.

2021. szept. 16. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
járulékoknak = segélyeknek
2021. szept. 16. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
87%

#24

"Egy területnek van egy eltartóképessége."

Igen, csak a terület mértékét nem önkényesen választos meg. Nem csak Magyarország "egy terület", hanem a bolygó is.


"A bolygó többi része pedig nem igazán érdekel, arról nem én tehetek"

Igen, ezt magyarázd majd a természeti katasztrófáknak, amik valamiért nem ismerik az ország határokat.


"arról nem én tehetek, hogy Afrikában nem ismerik a kotont"

Mondjuk arról tehetnek az európaiak, hogy kizsákmányolták Afrikát. Gyarmatosítás rémlik?


"Apropó önzés, és a te nyugdíjadat ki is fogja kifizetni? Megsúgom az én gyerekem."

Egyrészt, önmagában nem lehet egyenlőséget tenni a fizetések közt, mivel amíg gyerek addig meg a nem gyerekes tartják el azokat az intézményeket, amik a gyerekedet segítik.

Másrészt, ha én többet keresek, mint majd a gyereked fog, akkor többet is adózok, így a gyereked igazából még ha egész életében is dolgozik, akkor is ő fog nekem tartozni.

Harmadrészt, normális ember ma már nem számol nyugdíjjal, mivel pont azért fenntarthatatlan a rendszerünk, mivel annak lenne értelme, ha mindenki a saját nyugdíja miatt adózik, nem pedig egy másik ember nyugdíja miatt.

2021. szept. 16. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!